Судове рішення #4870596

Справа № 2-2119/09

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ


12 травня 2009 р. Залізничний районний суд м. Львова у складі:

головуючого – судді    Ганича І.М.

при секретарі                Мицько О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав,


ВСТАНОВИВ:


    Позивачка 26.03.2009 р. звернулася з позовом у суд про позбавлення відповідача батьківських прав щодо дітей – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, і доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Свої позовні вимоги вона мотивує тим, що перебувала з відповідачем у зареєстрованому шлюбі і від спільного подружнього життя у них народилися син ОСОБА_3 і донька ОСОБА_4, а  в 2007 р. в судовому порядку було розірвано шлюб із ОСОБА_2., який ще з травня 2006 р. не займається вихованням і утриманням дітей, жодних відносин з ними не підтримує, повністю ухилившись від виконання своїх батьківських обов’язків.  

    У судовому засіданні позивачка позов підтримала, покликаючись на мотиви такого і доповнила, що в травні 2006 р. відповідач залишив їх сім'ю і з того часу проживає окремо, зовсім не надає коштів на утримання дітей та не цікавиться їх розвитком і здоров’ям, просить позов задоволити.

    Відповідач в судове засідання не з’явився, а представив заяву, що позов визнає і не заперечує проти позбавлення його батьківських прав щодо сина ОСОБА_3 і доньки ОСОБА_4 та просить розглядати справу у його відсутності, що суд вважає за можливе.

    Представник органу опіки і піклування Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради позов підтримала і зазначила, що опікунською радою запропоновано райсуду позбавити ОСОБА_2 батьківських прав щодо дітей ОСОБА_3 і ОСОБА_4, так як відповідач повністю ухилився від виконання своїх батьківських обов’язків, зокрема, тривалий час не цікавиться життям, здоров’ям і розвитком сина і доньки та взагалі не надає коштів на утримання дітей, просить позов задоволити.

Заслухавши пояснення позивачки, представника опікунської ради Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради і свідків, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення.

    Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 Сімейного Кодексу України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він – ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини.

    Як встановлено судом, ОСОБА_1 перебувала у зареєстрованому шлюбі із        ОСОБА_2., з яким від спільного подружнього життя має двох дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, і доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 /а.с. 18, 19/.

    Шлюб між позивачкою і ОСОБА_2. в 2007 р. було розірвано в судовому порядку і діти залишилися на утриманні і вихованні мами /а.с. 12, 20/.

    Із пояснень     позивачки і свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6. та ОСОБА_7. вбачається, що відповідач не надає жодної матеріальної допомоги для дитей та не турбується про фізичний і духовний розвиток сина і доньки.      

Відповідно до висновків органу опіки і піклування Залізничної райадміністрації Львівської міської ради /а.с. 7, 8/, цей орган вважає, що ОСОБА_2 слід позбавити батьківських прав щодо неповнолітнього сина ОСОБА_3 і доньки ОСОБА_4.

 Виходячи із наведеного, суд вважає за необхідне позовну заяву задоволити та позбавити відповідача батьківських прав щодо неповнолітнього сина ОСОБА_3 і доньки ОСОБА_4, від утримання і виховання яких він ухиляється вже довгий час, про що не заперечує і сам відповідач в своїй заяві /а.с. 15/.    

    На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 225, 226 ЦПК України і ст.ст.164, 165 СК України, суд –

 

ВИРІШИВ:

 

    Позов задовольнити. Позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, і доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано позивачем протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а відповідачем – в такий же строк з дня отримання копії такого. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

     




Суддя:                                                                                    



Оригінал рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація