Справа № 2- 1249/06
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2009 р. Залізничний районний суд м. Львова в складі:
головуючого-судді Ганича І.М.
при секретарі Мицько О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 і ОСОБА_3 про поділ квартири,
встановив:
Позивачка 12.03.2009 року звернулася з позовом в суд про поділ квартири АДРЕСА_1, що перебуває у спільній сумісній власності, та визнання за нею права власності на 1/3 ідеальну частку такої. Свої позовні вимоги вона мотивує тим, що вказана квартира складається із двох житлових кімнат, кухні та комунальних вимог і що така приватизована та передана на праві спільної сумісної власності їй, її доньці ОСОБА_2 та внучці ОСОБА_3, про що вони отримали свідоцтво про право власності від 01.10.2007 р. та реєстраційне посвідчення, проте відповідачі заперечують її право на 1/3 ідеальну частку спірної квартири, чим порушують, як вона вважає, її права як співвласника.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, покликаючись на мотиви такого, який просить задоволити.
Відповідачка ОСОБА_3 проти позову не заперечила та зазначила, що спірна квартира, в якій проживає їх сім'я, приватизована на трьох осіб, що підтверджують відповідні правовстановлюючі документи, а тому визнає, що по 1/3 ідеальної частини такої квартири належиться кожному із співвласників, в тому числі і бабі ОСОБА_1, просить позов задоволити.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення.
Як встановлено судом, квартира АДРЕСА_2 складається із двох житлових кімнат, кухні та комунальних вимог /а.с. 8/ і, відповідно до свідоцтва про право власності від 01.10.2007 р. /а.с. 7/ та реєстраційного посвідчення /а.с. 6/, є спільною сумісною власністю позивачки і відповідачок, - її доньки ОСОБА_2 та внучки ОСОБА_3, які і зареєстровані у вказаній квартирі.
Відповідно до вимог ст.372 ЦК України майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними. У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. У разі поділу майна між співвласниками право спільної сумісної власності на нього припиняється.
Виходячи із наведеного, за позивачкою і відповідачками слід визнати право власності на 1/3 ідеальну частку спірної квартири за кожною, проти чого сторони не заперечили в судовому засіданні.
На підставі ст.ст. 10, 60, 212 ЦПК України і ст.ст. 368, 372 ЦК України, суд –
вирішив:
Позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2 і ОСОБА_3 право власності на 1/3 ідеальну частку квартири АДРЕСА_1 за кожною .
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
Оригінал рішення.