Справа №2-264/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 лютого 2009 року. Рахівський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого – судді Тулик І.І.
при секретарі – Шемота М.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рахів справу за позовом
ОСОБА_1
до
ОСОБА_2
про
розірвання шлюбу
В С Т А Н О В И В :
Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 01 вересня 2006 року.
Від шлюбу народилося дочка ОСОБА_3 – 17 січня 2007 року.
ОСОБА_1 позов про розлучення мотивує тим, що через різні характери у них з відповідачкою не склалося спільне життя. ОСОБА_2 зрадила у подружній вірності, внаслідок чого сторони з лютого 2007 року припинили спільне проживання. За таких обставин позивач вважає, що примирення між ними неможливе, тому просить шлюб розірвати.
ОСОБА_1 в судовому задоволенні позов підтримав та наполягав на задоволенні позову.
Відповідачка ОСОБА_2 в ході розгляду справи позов визнала та не заперечила щодо розірвання шлюбу.
Заслухавши сторін та дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Як вбачається з свідоцтва про шлюб, 01 вересня 2006 року виконкомом Костилівської сільської ради Рахівського району Закарпатської області, було зареєстровано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, про що зроблено відповідний запис у Книзі реєстрації шлюбів за №17.
У відповідності до ст.112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше сімейне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що має істотне значення.
Як встановлено в ході розгляду справи спільне життя подружжя не склалося через різні характери та зраду в подружній вірності з боку відповідачки. Сторони припинили спільне проживання та не підтримують жодних сімейних відносин з лютого 2007 року.
Встановивши фактичні взаємини сторін суд приходить до висновку, що причини та мотиви, які спонукали позивача на розірвання шлюбу є підставними та обґрунтованими, подальше спільне життя сторін і збереження сім’ї стало неможливим та може суперечити інтересам одного з подружжя, тому шлюб слід розірвати.
Враховуючи, що на утриманні відповідачки знаходиться неповнолітня дитина, тому при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу слід стягнути з ОСОБА_1 17 гривень державного мита на користь держави, а ОСОБА_2 від сплати державного мита слід звільнити.
Керуючись ст.ст.10,58,60,212,213,223 Цивільного процесуального кодексу України, ст.ст.105,110,112 Сімейного кодексу України суд,
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Шлюб, що був зареєстрований 01 вересня 2006 року у виконкомі Костилівської сільської ради Рахівського району Закарпатської області за №17 між ОСОБА_1 та Даниш (дошлюбне прізвище Мирюк) Мар’яною Юріївною - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з ОСОБА_1 17 гривень державного мита на користь держави, а ОСОБА_2 від сплати держмита звільнити.
На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження у судову палату з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Тулик І.І.