h
справа № 2-а-31982/08
категорія 2.32
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капинос О.В. ,
при секретарі - Господарчук І.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Житомирської обласної державної адміністрації
про зобв"язання вчинити дії,-
встановив:
Позивач звернувся з вказаним позовом про визнання протиправними дії Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Житомирської обласної державної адміністрації щодо відмови у наданні направлення на відселення та зобов”язати видати направлення на відселення. Посилався, що відповідачем відмовлено видати направлення на переселення із забрудненої зони, а тому вважає його дії протиправними.
Представник позивач в судовому засідання позов підтримала, просила його задовільнить.
Представник відповідача проти позову заперечив, просив відмовити в позові.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідач своє рішення мотивував тим, що ОСОБА_1 разом із сім”єю виїхав з АДРЕСА_1а у 1988 році та повернувся у даний населений пункт у 1990 році. Відповідно до п.9 вищевказаного Порядку відселення та самостійного переселення громадян з територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.1992 року № 706, направлення для переселення не видаються громадянам, які виїхали з радіоактивно забруднених населених пунктів до прийняття Урядом рішення про переселення (14 грудня 1989 року), а тим, які самостійно прибули до населених пунктів після віднесення їх до радіоактивних забруднених територій.
Судом встановлено, що з 1986 року по даний час позивач проживає в АДРЕСА_1, яке віднесено до зони гарантованого (добровільного) відселення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
У зв”язку з проходженням служби у АДРЕСА_1 у військовій частині 21347 та виконанням службових обов”язків позивач тимчасово з 03.08.1988 року по 28.01.1991 року був направлений для проходження подальшої служби до іншої місцевості, що не є відселенням з радіоактивно забрудненої території.
Статтею 4 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”визначено, що громадянам, які проживають в зоні гарантованого (добровільного) відселення гарантується право на відселення.
Відповідно до п.3 вищевказаного Порядку, громадяни, які самостійно переселяються із зони гарантованого (добровільного) відселення одержують у відповідній обласній державній адміністрації направлення для переселення.
Відмовляючи у виданні направлення ОСОБА_1 на відселення з радіоактивно забрудненого населеного пункту, відповідач порушив права позивача на проживання в чистій зоні, а тому його дії є протиправними.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст..4 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ст.. 86, 158-162,254 Кодексу адміністративного судочинства суд, -
постановив:
Позов задовільнити.
Визнати протиправною відмову Управління з питаньнадзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Житомирської обласної державної адміністрації у видачі ОСОБА_1 направлення на відселення з зони гарантованого (добровільного) відселення в чисту зону.
Зобов"язати Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Житомирської обласної державної адміністрації видати ОСОБА_1 направлення на відселення з зони гарантованого (добровільного) відселення в чисту зону.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: О.В. Капинос