Судове рішення #486588169



Октябрський районний суд м.Полтави

м. Полтава, вул. Навроцького, 5, 36002, (05322) 53-25-10


справа 2-2325\10


РІШЕННЯ

Іменем України

19 лютого 2010 року Октябрський районний суд м. Полтави в складі: головуючого судді ХільЛ.М.

при секретарі

за участю позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 до Октябрської районної у м. Полтаві ради, третя особа: Автогаражний колектив „Восход" про визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

Позивач 8.12.2009 року звернулася до суду з позовом, згідно вимог якого прохала визнати за нею право власності на спадкове майно за законом після померлого батька ОСОБА_3 , у вигляді гаражу № НОМЕР_1 майданчика 1, сектора 2, розташованого на території авто гаражного колективу «Восход» по вул. Шиловській,36-А у м. Полтаві.

В обгрунтування позову позивач посилається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_3 . Після його смерті відкрилась спадщина по закону у вигляді гаражу № 16 майданчика 1, сектора 2, розташованого на території автогаражного колективу «Восход» по вул. Шиловській,36-А у м. Полтаві. Позивач як спадкоємець першої черги не змогла прийняти спадщину у вигляді вказаного гаражу по причині відсутності реєстрації його в ПП ПБТІ «Інвентаризатор».

Позивач в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі, надала пояснення в його обґрунтування аналогічні вище викладеним.

Інші учасники процесу направили до суду листи з проханням слухати справу у їх відсутність, дали згоду на задоволення позову.

Суд, врахувавши згоду на задоволення позову всіх учасників процесу, дослідивши матеріали справи, вважає що позов підлягає задоволенню повністю по наступним підставам.

Суд, при вирішенні даної справи, керується правилами книги 6 ЦК України в редакції від 1 січня 2004 року.

Судом встановлено та документально підтверджено, що згідно рішення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві раді № 111 від 4.02.1986 року було створено авто гаражний колектив «Восход» на земельній ділянці по АДРЕСА_1 . Згідно рішення Октябрського райвиконкому м. Полтави було дозволено будівництво окремих індивідуальних гаражів на території мікрорайону «Сади-2» на вказаній земельній ділянці. ОСОБА_3 згідно додатку до статуту кооперативу був членом вказаного колективу та мав дозвіл на будівництво індивідуального гаражу, що підтверджується ордером №4447 від 17 вересня 1996 року. Згідно довідки ОСОБА_3 побудував гараж № НОМЕР_1 майданчика НОМЕР_2 , сектора НОМЕР_3 , розташованого на території автогаражного колективу «Восход» по вул. Шиловській,36- А у м. Полтаві.

Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після його смерті відкрилась спадщина по закону у вигляді вказаного гаражу. Єдиним спадкоємцем першої черги як дочка померлої являється позивач. Позивач як спадкоємець першої черги не змогла прийняти спадщину у вигляді вказаного гаражу по причині відсутності реєстрації його в ПП ПБТІ Інвентаризатор».

Згідно з висновком спеціаліста № 200-09 експертного будівельно-технічного дослідження від 19.11.2009 року гараж № 16 майданчика 1, сектора 2, розташованого на території автогаражного колективу «Восход» по вул. Шиловській,36-А у м. Полтаві є об`єктом завершеного будівництва і придатний для подальшої експлуатації.

Відповідно до ч.1 ст.182 ЦК України право власності на нерухомі речі підлягає державній реєстрації. Відповідон до ст. 331 ЦК України , якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації право власності виникає з моменту державної реєстрації. Державна реєстрація права власності здійснюється на підставі Закону України « Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» від 1 липня 2004 року. Тобто, позивач як спадкоємець набуває права власності не на гараж, а на матеріали з яких побудований гараж.

Так як, позивач користується гаражем, вносить в нього свої кошти для ремонту та благоустрою, гараж є закінчений об`єктом будівництва, тому можливо визнати на нього право власності на підставі ст. 376 ЦК України.

Згідно до ч.3 ст. 376 ЦК України право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що їй була відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно. Відповідно до ч.5 ст.376 ЦК України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки, суд може визнати за ним право, власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб. Суд приходить до висновку про відсутність порушень прав інших осіб при самочинній побудові вказаного гаражу, що підтверджується доказами у справі.

Керуючись ст.ст. 5,10,60,212,213,215 ЦПК України, суд-

ВИРІШИВ:


Визнати за ОСОБА_2 право власності на гараж № НОМЕР_1 майданчика 13 сектора 2, розташованого на території автогаражного колективу «Восход» по вул. Шиловській,36 А у м. Полтаві.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду шляхом подачі заяви про його оскарження в строк 10 днів після його проголошення та в наступному поданням апеляційної скарги в строк 20 днів.


Суддя Л.М.Хіль















  • Номер: 6/766/520/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2325/10
  • Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
  • Суддя: Хіль Л.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.07.2018
  • Дата етапу: 14.09.2018
  • Номер:
  • Опис: про визнання права власності
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-2325/10
  • Суд: Октябрський районний суд м. Полтави
  • Суддя: Хіль Л.М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.12.2009
  • Дата етапу: 19.10.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація