Справа № 2-о-48\2009 рік.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2009 року Московський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Сиротникова Р.Є.
народних засідателів - Маслової Т.П., Мироненко І.П.
при секретарі - Хмельковій О.О.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визнання недієздатною ОСОБА_2, заінтересована особа – Служба у справах дітей Московської районної в місті Харкові ради, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про визнання недієздатною ОСОБА_2, посилаючись на те, що остання є її матір’ю і проживає разом з нею, однак останній час постійно перебуває на лікуванні у психоневрологічній лікарні, оскільки страждає психічним захворюванням і перебуває на обліку у ДУ «ІНПіН АМН України».
Останнім часом стан її здоров'я значно погіршився, вона внаслідок психічної хвороби не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує постійного стороннього догляду, в зв’язку з чим просила визнати ОСОБА_2 недієздатною та встановити над нею опіку, призначивши її опікуном.
У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 доводи заяви підтримала в повному обсязі та просила визнати недієздатною її матір ОСОБА_2 та встановити над нею опіку, призначивши її опікуном.
Представник заінтересованої особи – Служби у справах дітей Московської районної в місті Харкові ради, яка діє на підставі довіреності, в судовому засіданні вважала, що заява підлягає задоволенню, оскільки наявні матеріали справи вказують на недієздатність ОСОБА_2, а також звернулася з поданням про призначення заявника ОСОБА_1 опікуном над ОСОБА_2
Суд, заслухавши пояснення заявника та представника заінтересованої особи, перевіривши матеріали справи, дійшов до наступного:
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ст. 39 ЦК України, фізична особа може бути визнана недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Порядок визнання фізичної особи недієздатною встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України.
Відповідно до вимог ст. 143 ЦПК України ухвалою суду від 29 грудня 2008 року була призначена по справі амбулаторна судово-психіатрична експертиза для з’ясування питання чи страждає ОСОБА_2 психічною хворобою і чи може вона усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Згідно висновку акту №69 від 29.01.2009 року Харківської обласної клінічної психіатричної лікарні №3, ОСОБА_2 в теперішній час виявляє стійкий психічний розлад у формі судинної деменції, за своїм психічним станом не може усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання недієздатною ОСОБА_2
Відповідно до ч.1 ст. 60 ЦК України, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною та призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
ОСОБА_1 є дочкою недієздатної, здійснює за нею догляд.
В зв’язку з чим, суд вважає можливим задовольнити подання Служби у справах дітей Московської районної в місті Харкові ради та призначити ОСОБА_1 опікуном над недієздатною ОСОБА_2.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 240, 241 ЦПК України, ст. ст. 39, 60 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати недієздатною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження м. Костянтинівка, Донецької області, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2 та встановити над нею опіку.
Призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, місце народження м. Костянтинівна, Донецької області, опікуном над недієздатною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Сиротников Р.Є.
Народні засідателі Маслова Т.П.
ОСОБА_3