Судове рішення #4863426
№1-11

№1-11

 

В И РО К

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

 

14 серпня 2008 року                                                                                                м.  Луцьк

Військовий   місцевий   суд   Рівненського   гарнізону   у   відкритому   судовому   засіданні   в розташуванні військової частини 1141 у складі: головуючого - підполковника юстиції Сахна Р.І.,  при секретареві - Ковалевській Н.Ю.,

за участю державного обвинувача - військового прокурора Луцького гарнізону полковника юстиції Платонова В.А.,  захисника-адвоката ОСОБА_5.,  а також підсудних,  розглядаючи кримінальну справу по обвинуваченню військовослужбовця військової частини 1141 ВВ МВС України прапорщика,  -

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1року народження,  уродженеця с Стенжаричи Володимир-Волинського району Волинської області,  громадянин України,  з середньою спеціальною освітою,  одружений,  маючий на утриманні малолітню доньку,  не судимий,  начальник військового наряду І патрульного взводу І патрульної роти військової частини 1141,  на військовій службі за контрактом з липня 2002 року,  проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,

а також молодшого сержанта запасу,  -         ОСОБА_2,

ІНФОРМАЦІЯ_2року народження,  уродженеця м.  Володимир-Волинський Волинської області,  громадянин України,  з середньою спеціальною освітою,  неодружений,  не судимий,  28 квітня 2008 звільнений з військової служби за контрактом,  проживаючого за адресою: АДРЕСА_2

у вчиненні злочину передбаченого ч.2  ст.  296 КК України,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

В ніч з 18 на 19 квітня 2008 року близько 00 години,  ОСОБА_1.,  та ОСОБА_2.,  знаходячись біля буд.  10а по вул.  Конякіна у м.  Луцьку,  у стані алкогольного сп'яніння,  з метою проявити свою фізичну перевагу та протиставити себе іншим громадянам,  показати свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки у суспільстві,  грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства,  безпідставно стали наносити громадянину ОСОБА_3. численні удари руками і ногами по різним частинам тіла,  а саме: ОСОБА_2. наніс ОСОБА_3.  біля трьох ударів кулаком правої руки в голову та біля восьми ударів правою ногою в спину,  а ОСОБА_1.,  наніс ОСОБА_3. один удар кулаком правої руки в спину,  чотири удари лівою ногою в обличчя,  біля семи ударів кулаком лівої руки в спину,  чим заподіяв ОСОБА_3. струс головного мозку,  закритий перелом кісток носа,  підшкірні гематоми на спині,  носі,  лобної ділянки,  саден та забоїв обличчя,  зі спричиненням короткочасного розладу здоров'я,  що відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.

Крім того,  ОСОБА_2. в той же час,  знаходячись біля лавки 6 під'їзду буд.  12 по вул.  Конякіна у м.  Луцьку з тих же мотивів,  грубо порушуючи громадський порядок,  наніс ОСОБА_4.  один удар

 

Крім того,  ОСОБА_2. в той же час,  знаходячись біля лавки 6 під'їзду буд. 12 по вул.  Конякіна у м.  Луцьку з тих же мотивів,  грубо порушуючи громадський порядок,  наніс ОСОБА_4.  один удар правою ногою та два удари кулаком правої руки в голову,  один удар кулаком лівої руки у праву верхню частину голови,  від чого останній відчув фізичний біль.

У судовому засіданні підсудні ОСОБА_1. та ОСОБА_2. винними себе в інкримінованому їм злочині визнали повністю і кожен окремо,  дали покази аналогічні вищенаведеному,  при цьому пояснили,  що,  перебуваючи в стані алкогольного сп"яніння,  хотіли показати свою фізичну перевагу над потерпілими.

Крім особистого визнання,  вина ОСОБА_1та ОСОБА_2. у скоєному злочині підтверджується зібраними по справі доказами,  які підсудні та інші учасники судового розгляду не оспорюють і підтримують в повному обсязі. За клопотанням захисника - адвоката ОСОБА_5.,  яке підтримане іншими учасниками процесу,  судове слідство було проведене у відповідності до вимог ч. 3  ст.  299 КПК України. При цьому учасникам судового розгляду судом було роз'яснено,  що у цьому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати вищезазначені фактичні обставини справи в апеляційному порядку.

Таким чином суд вважає,  що пред'явлене ОСОБА_1. та ОСОБА_2. звинувачення доведене в повному обсязі.

Оцінивши досліджені докази,  в їх сукупності,  суд дії ОСОБА_1та ОСОБА_2.,  які виразились в грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства,  що супроводжувались заподіянням потерпілому ОСОБА_3.  легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоров'я,  а потерпілому ОСОБА_4.  побоїв,  вчинивши їх разом,  тобто групою осіб,  без попередньої змови між собою,  кваліфікує за ч.2  ст.  296 КК України.

При призначенні покарання в якості обставин,  що пом'якшують відповідальність підсудних,  суд приймає до уваги щире каяття останніх у вчиненому,  їх активне сприяння органам досудового слідства розкриттю вчиненого ними злочину,  добровільне відшкодування заподіяної шкоди потерпшим,  а також те,  що останні до кримінальної відповідальності притягуються вперше,  раніше ні в чому протиправному помічені не були.

При призначенні покарання обставиною,  яка його обтяжує,  суд визнає вчинення підсудними злочину у стані алкогольного сп'яніння але,  враховуючи характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину,  та приймаючи до уваги наявність у підсудних декількох обставин,  що пом'якшують покарання та істотно знижують тяжкість вчиненого ними злочину,  з урахуванням осіб винних,  суд вважає за необхідне обрати підсудним покарання,  із передбачених санкцією ч.2  ст. 296 КК України,  у вигляді обмеження волі.

Разом з тим,  приймаючи до уваги тяжкість скоєного злочину,  думку потерпілих про пом'якшення покарання підсудним,  та наявні по справі пом'якшуючі обставини,  суд приходить до висновку про можливість виправлення підсудних без відбування призначеного покарання,  на підставі застосування  ст.   ст.  75,  76 КК України і звільнення останніх від відбування покарання з випробуванням.

На підставі вищевикладеного та керуючись  ст.   ст.  299,  322,  323,  324 КПК України,  військовий місцевий суд, -

 

ЗАСУДИВ:

 

ОСОБА_1та ОСОБА_2,  визнати винними у вчиненні злочину,  передбаченого ч.2  ст.  296 КК України,  на підставі якої,  призначити їм покарання у вигляді обмеження волі строком на 1/один/ рік,  кожному,  і згідно  ст.   ст.  75,  76 КК України,  звільнити останніх від відбування основного покарання з випробуванням - встановивши їм іспитовий строк в 1/один/ рік,  з покладенням на кожного,  обов'язку не виїзджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи,  раз в три місяці з'являтись в ці органи та повідомляти їх про зміну місця проживання,  роботи або навчання.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1. та ОСОБА_2. - підписку про невиїзд,  після набрання вироком законної сили - відмінити.

На вирок може бути подана апеляція у військовий апеляційний суд Центрального регіону України через військовий місцевий суд Рівненського гарнізону протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Дійсна за належним підписом.  Копія звірена з оригіналом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація