Справа №2-519/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
7 квітня 2009 року. Славутський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді Роїк В.П.
при секретарі Козир О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Славута справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала і пояснила, що 3 березня 2006 року помер батько ОСОБА_3. Після його смерті залишилося спадкове майно, на яке вона має право згідно закону. Інших спадкоємців не має. У визначений законом термін вона не змогла звернутися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки їй не було відомо про наявність спадкового майна. Крім того, вона проживає в іншому населеному пункті,хворіє, протягом року після смерті батька похоронила матір та брата. Тому просить визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини до 7 липня 2009 року.
Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради в судове засідання не з"явився. ОСОБА_2 сільський голова в адресованій суду заяві просить справу слухати у відсутності представника, позов визнає.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши представлені письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 помер 3 березня 2006 року, що стверджується його свідоцтвом про смерть 1-БВ № 030862, виданим 4 березня 2006 ОСОБА_2 сільською радою.
Із свідоцтва про народження позивачки та її свідоцтва про одруження вбачається, що вона являється дочкою померлого ОСОБА_3
У відповідності до ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Судом встановлено, що позивачка в період строку для прийняття спадщини хворіла, не знала про наявність спадкового майна, проживала в іншому населеному пункті і не змогла своєчасно звернутися до нотаріальної контори із відповідною заявою. Зазначена причина пропуску строку на прийняття спадщини є поважною, тому слід визначити позивачці додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.8,10,14,18,130,174,212,213,223 ЦПК України, ст.1272 ЦК України суд,-
в и р і ш и в:
визначити ОСОБА_1 додатковий строк до 7 липня 2009 року для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті батька ОСОБА_3.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: