Справа № 2-522/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 квітня 2009 року. Славутський міськрайонний суд Хмельницької області в складі :
головуючого судді Роїк В.П.
при секретарі Козир О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Славута цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 300 грн. щомісячно.
В судовому засіданні позивачка змінила позовні вимоги, просила суд стягнути з відповідача аліменти в розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно. В обґрунтування позовних вимог позивачка посилалася на те, що перебувала з відповідачем в зареєстрованому шлюбі з 2001 року по 2005 рік. Від цього шлюбу вони мають малолітнього сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, який перебуває на її утриманні. Відповідач надає матеріальну допомогу на утримання дитини, однак не регулярно. Вона знаходиться в скрутному матеріальному становищі, отримує допомогу по безробіттю, тому просить задоволити позов.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав повністю і пояснив, що згідний сплачувати аліменти на утримання сина в такому розмірі як просить позивачка. Він не працює, однак отримує пенсію по 2 групі інвалідності.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши представлені письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували у зареєстрованому шлюбі з 24 жовтня 1987 року та яляються батьками малолітнього сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про одруження та свідоцтвом про народження дитини (а.с.4-5).
У відповідності до ст.180 СК України батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. В судовому засіданні встановлено, що відповідач цього обов”язку в добровільному порядку виконує не повністю, а тому є підстави для стягнення з нього аліментів.
При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров"я дитини та її матеріальне становище, стан здоров"я та
матеріальне становище відповідача, його регулярний дохід у виді пенсії і вважає можливим у відповідності до ст. 182,183 СК України стягнути аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів доходу відповідача.
Згідно ст.88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп.
Витрати по сплаті судового збору в розмірі 51 грн. слід віднести на рахунок держави, оскільки відповідач є інвалідом 2 групи та звільняється від їх сплати.
Керуючись ст.180-182,183 СК України, ст. 8, 10, 14, 18, 212, 213, 215, 223, 367 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в:
стягнути з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_4 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу),але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 2 березня 2009 року до досягнення ним повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп.
Судовий збір в розмірі 51 грн. віднести на рахунок держави.
Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць допустити до негайного виконання.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: