Судове рішення #4860811

                                                         

                                                                             Справа № 2-а-278/2009 р.

                                                    П  О  С  Т  А  Н  О  В  А

                                                     ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня  2009  року              Костопільський  районний суд  Рівненської  області

в  складі : головуючого-судді  Піскунов В.М.

                   при  секретарі               Лозян О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Костопіль справу за  адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, інспектора адміністративної практики відділення державної автомобільної інспекції м. Рівне про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,

                                                       В  С  Т  А Н  О  В  И  В :

        У зазначеному позові ОСОБА_1 вказує, що 31.01.2009 року відповідачем винесено постанову про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.122 КУпАП за порушення правила "Зупинка і стоянка", допустила стоянку ближче 10 метрів від виїзду з прилеглої території, чим порушила п. 15.10 "а", п. 15.9 "и" ПДР України та накладено адмінстягнення у виді штрафу в розмірі 300 грн. Вказує, що транспортний засіб вона зупинила на проїздній частині дороги, яка являється прилеглою територією до автодороги по вул. Макарова в м. Рівне. Проте відстань від проїздної частини до місця зупинки становила близько 16 метрів. З наявної фототаблиці не вбачається відстані розташування автомобіля  від виїзду з прилеглої території.

           В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримала, покликаючись на викладені у письмовій заяві підстави. Додала, що постанова підлягає скасуванню також з підстав, що працівники ДПС необхідних замірів не проводили, відповідних схем не складали. Вказує, що її вини у вчиненні адміністативного правопорушення немає у зв'язку з відсутністю складу правопорушення. Вважає, що вказана постанова неправомірна і просить її скасувати.

З пояснень свідка ОСОБА_3 випливає, що 31.01.2009 року ОСОБА_1 зупинила автомобіль на прилеглій території до виїзду на автодорогу по вул. Макарова в м. Рівне біля автозаправочної станції. Відстань від місця стоянки автомобіля до виїзду з прилеглої території становила близько 16 метрів.

З наявної фототаблиці не вбачається відстані розташування автомобіля  від виїзду з прилеглої території. Схеми замірів відсутні.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Але відповідач в судове засідання не з'явився, не надав доказів правомірності своїх дій та не спростував доводи позивача.

Заслухавши пояснення позивача, свідка, дослідивши письмові докази по справі, суд  вважає що адміністративний позов є обгрунтованим  та підлягає до задоволення.

Згідно п. 15.10 "а" ПДР України стоянка забороняється у місцях, де заборонена зупинка.

Відповідно до п.15.9. "и" ПДР України, зупинка забороняється ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.

В судовому засіданні встановлено, що притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності відбулося з порушенням ст. 245 КУпАП.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження по справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Суд приходить до висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, предбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП не доведена.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, наявними є обставини, що виключають провадження про згаданій справі про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю події та складу правопорушення.

Відповідно до ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову по справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.

              На  підставі  наведеного  та  керуючись  ст.11, 71, 86, 162  КАС України,  ч.1 ст.ст. 247, 279, 287, 288, 293   КУпАП,  суд

                                                П  О  С  Т  А  Н  О  В  И  В  :

      Позовну  заяву  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, інспектора адміністративної практики відділення державної автомобільної інспекції м. Рівне про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення -  задовольнити.

        Скасувати постанову ВК 027892 по справі про адміністративне правопорушення від 31.01.2009 року, винесену ОСОБА_2, інспектором адміністративної практики відділення державної автомобільної інспекції м. Рівне про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1.

        Провадження у справі про адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1 за  ч. 1 ст. 122  КУпАП,  -  закрити.  

    Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного   суду  через  Костопільський  районний  суд  шляхом  подання  заяви  про  апеляційне  оскарження  протягом  десяти  днів  з  дня  її  проголошення.  Апеляційна  скарга  на  постанову  суду  подається  протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви  про  апеляційне оскарження.

    СУДДЯ (підпис)

    З оригіналом згідно:                     ОСОБА_4

    Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація