Справа № 2-207/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2009 року Глобинський районний суд Полтавської області в складі: головуючої - судді Марущак Р.М.
при секретарі - Волошенко С.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Борисівської сільської ради, Глобинської районної державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, III особи без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідачів - відділ держкомзему у Глобинському районі, Градизька державна нотаріальна контора,
встановив:
28.01.2009 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеним позовом.
Обґрунтувала його тим, що гр. ОСОБА_2, який помер 10 листопада 2007 року, мав у власності земельну ділянку площею 4,2 га, розташовану на території Борисівської сільської ради Глобинського району Полтавської області, передану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Вказану земельну ділянку він отримав у спадщину після померлої 8.12.2005 року матері ОСОБА_3. Право власності на неї було посвідчено свідоцтвом про право на спадщину за законом серії ВКВ № 021362, виданим Градизькою держнотконторою 2.11.2007 року. ОСОБА_2 в зв»язку зі смертю, не встиг провести державну реєстрацію свідоцтва про право на спадщину та відповідно не отримав державний акт про право приватної власності на землю.
Градизька державна нотаріальна контора відмовила їй (позивачці) у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на вказану земельну ділянку, мотивуючи відсутністю правовстановлюючого документу на неї.
Посилаючись на викладене, позивачка прохала визнати за нею право власності на вказану земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом після померлого ОСОБА_2
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримувала, посилаючись на обставини та підстави, викладені в ньому. Пояснила, що спадкодавець замовив проектну документацію із землеустрою. Вона була виготовлена. На його ім»я навіть виготовили проект державного акту на право приватної власності на земельну ділянку. Через смерть ОСОБА_2 вказаний документ не дооформляли. На ньому відсутня печатка Глобинської райдержадміністрації.
Представники відповідачів – Борисівської сільської ради, Глобинської райдержадміністрації, представники III осіб - Градизької державної нотаріальної контори, відділу держкомзему у Глобинському районі в судове засідання не з"явилися. В заявах, адресованих суду, прохали розглянути справу у їх відсутності, вказали, що позов визнають, заперечень щодо його задоволення не мають.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши та оцінивши надані письмові докази, встановив наступне.
10 листопада 2007 року помер ОСОБА_2 Спадкодавець за життя 1.11.2007 року склав заповіт, посвідчений у виконкомі Борисівської сільської ради Глобинського району за реєстровим номером 73, згідно якого все своє майно заповів ОСОБА_1
До складу спадкового майна входить земельна ділянка розміром 4.2 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яку ОСОБА_2 успадкував після померлої 8.12.2005 року матері ОСОБА_3. На вказану земельну ділянку він отримав у Градизькій державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за законом від 2.11 2007 року, зареєстроване в спадковому реєстрі за № 2505.
Згідно довідки відділу Держкомзему у Глобинському районі вартість земельної ділянки складає 18440 грн. Державний акт на право власності на неї не видавався.
Оцінивши надані докази, суд прийшов до висновку, що спадкодавець ОСОБА_2 за свого життя, а саме 2.11.2007 року, на встановлених законом підставах, набув право власності на земельну ділянку, що належала його померлій матері ОСОБА_3 на підставі Державного акту серії РЗ № 678428, виданого на її ім»я Борисівською сільською радою Глобинського району Полтавської області 8 лютого 2002 року і зареєстрованого в Книзі державних актів на право приватної власності на землю за № 631.
Зі змісту ст.126 Земельного Кодексу України вбачається, що єдиним документом, який посвідчує право власності на земельну ділянку є державний акт.
Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення.
Згідно ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Ч.1 ст. 1223 ЦК України вказує, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
За повідомленням Градизької державної нотаріальної контори, ОСОБА_1 є єдина спадкоємиця, яка в установлений строк прийняла спадщину ОСОБА_2 Заповіт на час смерті спадкодавця не змінено і не скасовано. Спадщина відумерлою не визнана. Особи, які б претендували на обов»язкову частку у спадщині, відсутні.
Позивач вчасно прийняла спадщину за заповітом, а тому має право на успадкування земельної ділянки, яка належала померлому на праві приватної власності. Позов ґрунтується на законі і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 1225,1223, 1268,1278 Цивільного Кодексу України, ст. 10,11,30,60,130,212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженкою ІНФОРМАЦІЯ_2, в порядку спадкування за заповітом, право власності на земельну ділянку площею 4,2 га, розташовану на території Борисівської сільської ради Глобинського району Полтавської області, передану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, вартістю 18440 грн., що належала померлому 10.11.2007 року ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом Серії ВКВ № 021362, виданого 2.11.2007 року Градизькою держнотконторою, і яку він успадкувала після померлої 8.12.2005 року матері ОСОБА_3 на підставі Державного акту серії РЗ № 678428, виданого на її ім»я Борисівською сільською радою Глобинського району Полтавської області 8 лютого 2002 року і зареєстрованого в Книзі державних актів на право приватної власності на землю за № 631.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ Р.М.МАРУЩАК