ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 жовтня 2010 р. Справа № 2-а-4186/10/0270
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду О.М.Чудак, розглянувши матеріали позовної заяви Липовецької районної організації Партії регіонів до Липовецької районної виборчої комісії про визнання протиправними й скасування рішень та зобов’язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В :
21 жовтня 2010 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Липовецької районної організації Партії регіонів до Липовецької виборчої комісії про визнання протиправними й скасування рішення Липовецької районної виборчої комісії від 07 жовтня 2010 року в частині реєстрації кандидатів в депутати Липовецької районної ради ОСОБА_1 та ОСОБА_2, рішення Приборівської сільської виборчої комісії від 07 жовтня 2010 року в частині реєстрації кандидатів на посаду сільського голови ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та зобов’язати Липовецьку району виборчу комісію вирішити питання про скасування реєстрації кандидатів в депутати Липовецької районної ради ОСОБА_1 і ОСОБА_2 та Приборівську сільську виборчу комісію вирішити питання про скасування реєстрації кандидатів на посаду сільського голови ОСОБА_1 і ОСОБА_2
Ознайомившись з наданими матеріалами, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до частини першої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно із статтями 104, 105 цього Кодексу, позов пред'являється до суду першої інстанції у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Так, відповідно до пункту 4 частини першої та другої вказаної статті позивач у заяві повинен зазначити зміст позовних вимог згідно з частиною першою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Відповідно до статті 105 КАС України зміст адміністративного позову –це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача. Частина четверта і п’ята даної статті визначають формулювання позовних вимог, що можуть становити зміст адміністративного позову. За суттю, це бажаний для позивача спосіб захисту адміністративним судом прав, свобод чи інтересів, які він вважає порушеними.
Згідно із пунктом 6 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Так, у прохальній частині позову Липовецька районна організація Партії регіонів просить визнати неправомірною та скасувати рішення Липовецької районної виборчої комісії від 07 жовтня 2010 року в частині реєстрації кандидатів в депутати Липовецької районної ради ОСОБА_1 та ОСОБА_2, проте до матеріалів позову вказане рішення не додано.
Також в прохальній частині позову Липовецька районна організація Партії регіонів просить визнати неправомірним й скасувати рішення Приборівської сільської виборчої комісії від 07 жовтня 2010 року в частині реєстрації кандидатів на посаду сільського голови ОСОБА_1 та ОСОБА_2, та зобов’язати вирішити питання про скасування реєстрації кандидатів на посаду сільського голови ОСОБА_1 та ОСОБА_2
При цьому, слід зазначити, що Приборівська сільська виборча комісія не зазначена позивачем як відповідач по справі й оскаржуване рішення до матеріалів справи не додано, натомість в матеріалах позову наявна постанова №6 від 07 жовтня 2010 року прийнята членами комісії смт. Турбів.
За таких обставин, позивачу необхідно уточнити хто є відповідачем у справі надати оскаржувані рішення та докази якими він обґрунтовує свої позовні вимоги про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Таким чином, за правилами визначеними частиною першою статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись статями 106, 108, 186, 254 КАС України
У Х В А Л И В :
позовну заяву Липовецької районної організації Партії регіонів до Липовецької районної виборчої комісії про визнання протиправними й скасування рішень та зобов’язання вчинити дії,- залишити без руху.
Запропонувати Липовецькій районній організації Партії регіонів в строк до 18 години 22 жовтня 2010 року усунути вказані недоліки, а саме: сформулювати зміст позовних вимог і виклад обставин відповідно до статті 105 КАС України, уточнити хто є відповідачем у справі, надати оскаржувані рішення, а саме: Липовецької районної виборчої комісії від 07 жовтня 2010 року і Приборівської сільської виборчої комісії від 07 жовтня 2010 року та докази якими він обґрунтовує свої позовні вимоги про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Дану ухвалу направити позивачу.
Роз’яснити Липовецькій районній організації Партії регіонів, що у випадку не усунення недоліків, позовна заява повертається позивачеві. Разом з цим, повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Відповідно до статті 186 КАС України ухвала про залишення без руху може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Чудак Олеся Миколаївна