ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, http://voas.gov.ua, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
О К Р Е М А У Х В А Л А
01 листопада 2010 р. Справа № 2-а-3428/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чудак Олесі Миколаївни, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом Державного підприємства дослідного господарства «Корделівське»Інститут цукрових буряків Української академії аграрних наук до Козятинської об’єднаної державної податкової інспекції Вінницької області про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень
ВСТАНОВИВ :
в провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом Державного підприємства дослідного господарства «Корделівське»Інституту цукрових буряків Української академії аграрних наук (ДП «Корделівське») до Козятинської об’єднаної державної податкової інспекції Вінницької області (Козятинська ОДПІ) про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень.
В судовому засіданні 19 жовтня 2010 року відповідною ухвалою суду визнано явку начальника Козятинської ОДПІ ОСОБА_1 в судове засідання, призначене на 22 жовтня 2010 року о 14 годині обов’язковою, попередивши при цьому, що у разі невиконання даної ухвали без поважних причин до нього, у відповідності до частини першої статті 272 КАС України може бути застосовано привід через органи внутрішніх справ з відшкодуванням у дохід держави витрат на його здійснення.
Однак, в засідання 22 жовтня 2010 року останній не з’явився, причин неявки до суду не повідомив, що свідчить про ігнорування вимог суду.
Частиною першою статті 272 КАС України передбачено, що до належно викликаних осіб, особисту участь яких визнано судом обов'язковою, які без поважних причин не прибули у судове засідання або не повідомили причини неприбуття, може бути застосовано привід до суду через органи внутрішніх справ з відшкодуванням у дохід держави витрат на його здійснення.
Частиною третьою цієї статті передбачено, що про привід суд постановляє ухвалу, в якій зазначає ім'я фізичної особи, яка підлягає приводу, місце проживання (перебування), роботи, служби чи навчання, підстави застосування приводу, коли і куди ця особа повинна бути доставлена, якому органу внутрішніх справ доручається здійснення приводу, а в силу частини четвертої вказаної норми, ухвала про привід до суду передається для виконання до органу внутрішніх справ за місцем провадження у справі або за місцем проживання (перебування), роботи, служби чи навчання особи, яку належить привести.
Керуючись вищенаведеними нормами, ухвалою суду від 22 жовтня 2010 року до начальника Козятинської об’єднаної державної податкової інспекції Вінницької області ОСОБА_1 застосовано заходи процесуального примусу у вигляді приводу в судове засідання 01 листопада 2010 року о 15 годині в зал судових засідань №4 Вінницького окружного адміністративного суду за адресою: м. Вінниця, вул. Островського, 14.
Виконання даної ухвали доручено Козятинському районному відділу Управління Міністерства внутрішніх справі України у Вінницькій області й направлено на адресу відділу рекомендованим листом, про що свідчить реєстр вихідної рекомендованої кореспонденції суду від 25 жовтня 2010 року.
Відповідно до частини шостої статті 272 КАС України, у разі неможливості здійснення приводу особа, яка виконує ухвалу про привід до суду, через начальника органу внутрішніх справ негайно повертає її суду з письмовим поясненням причин невиконання.
Всупереч вищенаведеній нормі, ухвала суду від 22 жовтня 2010 року станом на 01 листопада 2010 року Козятинським районним відділом Управління Міністерства внутрішніх справі України у Вінницькій області не виконана й будь-яких письмових пояснень причин її невиконання до суду не надано.
Відповідно до вимог частини другої, третьої статті 14 КАС України, ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України, а їх невиконання тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Враховуючи викладенні обставини, суд вважає за необхідне довести до відома начальника Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області щодо вказаних порушень, допущених Козятинським районним відділом Управління Міністерства внутрішніх справі України у Вінницькій області для вжиття відповідних заходів щодо усунення виявлених порушень та з метою запобігання їх виникнення в подальшому.
На підставі викладеного, керуючись статтями 165, 166, 186, 254 КАС України, суд
УХВАЛИВ :
про встановленні обставини довести до відома начальника Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області для вжиття відповідних заходів спрямованих на усунення причин та умов, що сприяли виникненню виявлених порушень, зазначених в ухвалі.
Про вжиті заходи повідомити Вінницький окружний адміністративний суд у місячний термін з моменту отримання окремої ухвали.
Відповідно до статті 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Чудак Олеся Миколаївна