Судове рішення #48595761
2-а-3799/10/0270


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

27 вересня 2010 р.                              м. Вінниця                 Справа № 2-а-3799/10/0270

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду  Чудак Олеся Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом:             прокурора Іллінецького району Вінницької області в інтересах держави в особі Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області

до:                       Приватного підприємства "Олена"

про:                     стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в сумі 43661,7 гривень

В С Т А Н О В И В  :

 До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява  прокурора Іллінецького району Вінницької області в інтересах держави в особі Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області до Приватного підприємства "Олена" про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в сумі 43661,7 гривень.

     Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 вказаної статті визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний  строк, який, якщо не встановлюється інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Зі змісту позовних вимог судом встановлено, що заборгованість зі сплати штрафних санкцій, яку позивач просить стягнути з ПП “Олена” виникла на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22 грудня 2009 року №0001542306. Дане рішення ПП “Олена” отримала 26.12.2010 року, що стверджується доданим до позовної заяви поштовим повідомленням.

Відповідно до ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових         операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають   перерахуванню суб'єктами підприємницької  діяльності до Державного  бюджету  України  в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Тобто, з наведеного вбачається, що позивач дізнався чи мав дізнатися про порушення свого права (про несплату коштів до Державного бюджету України) 01.01.2010 року, тоді як до суду прокурор в інтересах податкової звернувся лише 27.09.2010 року, тобто більше ніж через шість місяців з моменту коли позивач дізнався чи мав дізнатися про порушення своїх прав, а відтак, з порушенням визначеного нормами ст. 99 КАС України строку звернення до адміністративного суду.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві у разі необхідності зазначається заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Натомість, судом встановлено відсутність у матеріалах адміністративного позову заяви позивача  про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб’єктом владних повноважень. Суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

У порушення зазначеного вище положення ч. 3 ст. 106 КАС України прокурором Іллінецького району Вінницької області до позову не надано доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

На думку судді, слід звернути увагу прокурора, що доказом надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів  може бути засвідчений бланк опису вкладення, який згідно п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009 року, заповнюється відправником у двох примірниках.  Працівник  поштового  зв'язку перевіряє відповідність вкладення опису,  розписується  на обох його примірниках і проставляє відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що  видається відправникові, працівник поштового зв'язку зазначає номер поштового  відправлення.

Вказані недоліки позовної заяви не дають можливості відкрити провадження у справі, а тому позовна заява підлягає залишенню без руху для їх виправлення у встановлений судом строк.

За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.  

          Керуючись статтею 108 КАС України,  –

У Х В А Л И В  :

1. Позовну заяву прокурора Іллінецького району Вінницької області в інтересах держави в особі Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області до Приватного підприємства "Олена" про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в сумі 43661,7 гривень залишити без руху.

2. Запропонувати позивачу до  08.10.10 року виправити вказані у цій ухвалі недоліки.

3. Дану ухвалу направити прокурору Іллінецького району Вінницької області.

Ухвала суду першої інстанції  набирає законної сили в порядку,  визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України,  апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.


Суддя                      (підпис)                                                             Чудак Олеся Миколаївна

з оригіналом згідно

Суддя


Секретар

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація