а:
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
м. Олександрія, вул. Першотравнева, 30, 28000, (05235) 7-29-54
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2010 року Олександрійський суд Кіровоградської області у складі
судді Куковенкова С.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_1 : управління Пенсійного фонду України в м, Олександрії Кіровоградської області про визнання неправомірного бездіяльність відповідача, зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну державну допомогу як дитині війни,-
ВСТАНОВИВ:
26 листопада 2010 року позивач звернулася до суду з адміністративним позовом до
управлінню Пенсійного фонду України в м. Олександрії про визнання протиправною бездіяльності відповідача ЩОДО здійснення Підвищення ДО пенсії. Про поновлення строк», для оскарження, про зобов'язання нарахувати та виплатній недоплачену допомогу як дитині війни за період з 9 липня 2007 р, по 31 грудня 2007р.. з 22 травня 2008р, по 51 грудня 2008р.. з 1 січня 2009 р. по про зобов’язання виконані Рішення Конституційного Суду України від 9 липня 2007р., та Рішення Конституційного Суду України від 9 вересня 2010 р.
Судом винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження у даній с прані в частині вимог за період з 26 травня 2010 року, в іншій частині вимоги залишені без розгляду, копію якої направлено сторонам.
Позивач мотивує свої вимоги тим, що вона має статус ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", їй повинні виплачувати щомісячно соціальну допомогу у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, але їй щомісяця нараховується підвищення до пенсії в розмірі 49 грн. 80 коп.. що становить менше мінімальної пенсії за віком і не відповідає закону.
Відповідач, отримавши копію ухвали про відкриття скороченого провадження у страві, не подав заперечення проти позову.
Повідомлені сторонами обставини справи є достатніми для прийняття судового рішення.
Згідно ч. 4 ст.183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" від
18 листопада 2004 року № 2195-ІУ, дитиною війни визнається особа, яка є громадянином
України і їй на час закінчення (2 вересня 1945) Другої Світової Війни було менше 18 років.
Встановлено, що ОСОБА_1 народилася 26 лютого 1937 року їй відноситься до категорії дітей війни, що підтверджується даними її пенсійного посвідчення та довідкою відповідача.
У відповідності до ст. б Закону України "Про соціальний захист дітей війни", який набрав чинності з 01.01.2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове
утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсот ків мінімальної пенсії за віком.
Практика Європейського Суду з прав людини, яка відповідно до ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини” є джерелом права, також свідчить про те, що право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків для звернення до суду за захистом порушених прав (наприклад, справа "Стаббігс та інші проти Великобританії" рішення від 22.10.1996 р., "Девеер проти Бельгії” рішення від 27.02.1980 р.).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає необхідним зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії здійснити перерахунок щомісячної надбавки до пенсії позивачу, як особі, що має статус дитини війни, починаючи з 26 травня 2010 року по 09.07.2010 року (згідно позовних вимог) відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни” та здійснити її виплату, з урахуванням фактично отриманої суми підвищення за цей період.
Статтею 7 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" передбачено, що фінансове забезпечення соціальних гарантій, передбачених законом, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України.
На органи Пенсійного фонду України покладено обов'язок по нарахуванню та виплаті пенсії згідно з законом з урахуванням ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою цієї статті, мінімального розміру пенсії за віком.
Крім того Постановою окружного адміністративного суду м, Києва від 15.06.2009 р. за № 2/385 визнано незаконним п.8 Постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" від 28 травня 2008 р. № 530.
У справі "Кечко проти України" Європейський Суд з прав людини констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо відсутності бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Пенсійний фонд України діє у відповідності до положення "Про Пенсійний фонд України" і здійснює свої повноваження на підставі п. 15 зазначеного Положення через створені в установленому порядку територіальні управління. Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" рішення щодо призначення, донарахування та перерахунок пенсії приймаються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.
А тому, обов’язок по нарахуванню та виплаті доплати до пенсії позивача, передбаченої ст. 6 Закону, покладено на відповідні територіальні управління за місцем проживання позивача, а саме на управління Пенсійного фонду в м. Олександрії.
Що ж до вимог позивача про зобов’язання відповідача виконати Рішення Конституційного Суду України від 9 вересня 2010 р., то воно стосується підвідомчості справ, пов’язаних з соціальними виплатами, підлягає обов’язковому виконанню, а тому окремого рішення місцевого суду вони не потребують.
На підставі ст., ст. 1, 6, 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни, ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», керуючись ч.2 ст.152 Конституції України, ст., ст.7, 11, п.4 ч.І ст.18, ст., ст. .99-100, ст. 183-2 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії задовольнити частково.
Визнати неправомірною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії щодо нарахування та виплати підвищення пенсії за віком позивачу як дитині війни за період з 26 травня 2010 р. по 9 липня 2010 р.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії здійснити перерахунок та виплату підвищення пенсії позивачу як особі, що має статус дитини війни, відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком з урахуванням виплат, що вже були здійснені, починаючи з 26 травня 2010 р. по 9 липня 2010 р.
В задоволенні інших вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь позивача понесені ним витрати зі сплати судового збору на суму 3грн. 40коп.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Олександрійський міськрайонний суд протягом 10 днів з моменту отримання » копії. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Олександрійського
міськрайонного суду:
- Номер: 2-аво/279/41/18
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-а-4595/10
- Суд: Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
- Суддя: Куковенков С.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.04.2018
- Дата етапу: 03.05.2018