Судове рішення #485476617

Справа № 456/1111/22

Провадження № 2/456/106/2023


РІШЕННЯ

іменем України


17 березня 2023 року місто Стрий


Стрийський міськрайонний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Шрамка Р. Т. ,

з участю секретаря: Дверій ЮР.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Стрию справу за позовом ОСОБА_1 до Стрийської міської ради про визнання права власності на спадкове майно, -

встановив:


Позивач звернувся до суду з позовом до Стрийської міської ради про визнання права власності на спадкове майно, а саме: 1/3 частини на квартиру АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 .

Після його смерті відкрилася спадщина на належне йому нерухоме майно, а саме: 1/3 частина квартири АДРЕСА_2 . Дана частина квартири належала померлому на підставі свідоцтва про право власності на квартиру виданого 20 листопада 1996 року Стрийською міською радою народних депутатів та зареєстровано в Стрийському МБТІ - 25 листопада 1996 та записано в реєстрову книгу за номером 4764.

18 лютого 2022 року позивач звернулась з заявою до державного нотаріуса Стрийського районного нотаріального округу Костур У.Т. про видачу свідоцтва про право на спадщину після смерті батька ОСОБА_2

18 лютого 2022 року державним нотаріусом Стрийського районного нотаріального округу Костур У.Т. видано відмову №164/02-14 в якій зазначено, що позивачем не було подано жодного документа, що підтверджує право власності гр. ОСОБА_2 на квартиру АДРЕСА_1 А відтак нотаріус не може видати свідоцтво про право на спадщину. Також нотаріус порадила звернутись до Стрийського міськрайонного суду Львівської області для визнання права власності на майно в порядку спадкування. До спадкоємців першої черги після смерті ОСОБА_2 відноситься позивач - єдиний спадкоємець (дочка померлого) оскільки батьки позивача були розлучені. Відсутність правовстановлюючого документа унеможливлює прийняти спадщину в нотаріальному порядку, про що повідомила нотаріус, тому позивач змушена звертатись до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно.

Позивач та його представник в судове засідання не з?явились, однак представником позивача було подано заяву, згідно якої просив розгляд справи проводити за їхньої відсутності, позовні вимоги задоволити.

Представник відповідача Стрийської міської ради в судове засідання не з?явився та не повідомив суду про причини своєї неявки, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Відповідно до ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача - ОСОБА_2 , про що свідчить свідоцтво про смерть видане 96400017 Відділом запису актів громадянського стану у м. Ртищево і Ртищевському районі управління у справах запису актів громадянського стану Уряду Саратовської області від 18.09.2021.

Після його смерті відкрилась спадщина на нерухоме майно, а саме: 1/3 частини на квартиру АДРЕСА_1 .

Так, згідно свідоцтва про право власності на квартиру від 20.11.1996р., виданого Стрийського міською радою народних депутатів, квартира, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 належить на праві спільної часткової в рівних долях ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , та ОСОБА_4 .

18.02.2022 ОСОБА_1 , звернулася із заявою до державного нотаріуса Стрийської державної нотаріальної контори про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 . Стрийською державною нотаріальною конторою була відкрита спадкова справа після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , однак у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом їй було відмовлено у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів, оформлених належним чином на частку квартири АДРЕСА_1 .


Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу від 24.06.2003р., виданого відділом реєстрації актів громадянського стану Стрийського міського управління юстиції Львівської області, вбачається, що 24.06.2003р., за №119, було зареєстровано розірвання шлюбу між ОСОБА_2 , та ОСОБА_3 .

Згідно ст.. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Згідно ст. ст. 1270 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Дослідженими під час розгляду справи доказами підтверджено, що 1/3 частини на квартиру АДРЕСА_1 за життя належала ОСОБА_2 , а після його смерті в порядку спадкування перейшла до спадкоємців і на тепер, згідно викладених вище обставин, в порядку спадкування мають відійти спадкоємцям першої черги за законом: позивачці.

На підставі наведеного, враховуючи, що враховуючи, що іншим способом, окрім судового порядку, позивач не може захистити своє спадкове майнове право, тому відповідно до ст. 16 ЦК України воно підлягає захисту шляхом визнання за позивачем права власності на нерухомість в порядку спадкування за законом.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 223, 229, 247, 258, 259, 263-265, 354, 355 ЦПК України, ст.ст. 16, 328, 1258, 1261, 1268, 1270 ЦК України суд, -






вирішив:

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 , право власності на 1/3 частини на квартиру АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення може бути оскаржене позивачем до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, в цей же строк з дня його отримання.


Суддя Р. Т. Шрамко





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація