Судове рішення #4851688

                                          Справа  № 2-56/2009 року.

                                                                                         

                            Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

                                                І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И  

                                                                     (заочне)

10 квітня 2009 року                                                                                                                                                     смт. Демидівка

                                 Демидівський районний суд,   Рівненської області.

одноособово суддя П.Г. Зозуля

при секретарі  Л.С. Ковальській,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2 про припинення договору купівлі – продажу  та стягнення збитків внаслідок порушення зобов'язань, -

                                                         В  С  Т  А  Н  О  В  И  В  :

    У позовній заяві ОСОБА_1 просить  договір купівлі – продажу меблів  на загальну суму 7550 гривень укладений 18 травня 2007 року між покупцем ОСОБА_1 та продавцем ОСОБА_2, розірвати та стягнути  з ОСОБА_2 на його користь спричинені йому збитки на суму 7550 гривень, моральну шкоду в сумі 10000 гривень та судові витрати по справі.

    В обгрунтування своїх вимог позивач зазначив, що  18 травня  2007 року між ним та ОСОБА_2 був  укладений   усний  договір купівлі -продажу   меблів на загальну суму 7550 гривень.  Сторони домовилася, що продавець передасть товар покупцю після отримання від нього обумовленої суми коштів. Позивач взяті на себе зобов'язання виконав повністю, що стверджується накладною №20  від  18 травня 2007 року і меморіальними ордерами №705188020 М та №020 N від 18 травня 2007 року.  Кошти за замовлені товари позивач сплатив ОСОБА_2 через банківську  установу. Продавець свої зобов'язання не виконав, чим спричинив позивачу збитки на суму  7550 гривень. Крім того, в результаті невиконання боржником договору, у позивача погіршився його матеріальний стан. Для оплати меблів позивач отримав у банку кредит, виплата якого пов'язана з додатковими витратами, що ускладнило його побут та життєві стосунки з рідними та близькими. Зважаючи на істотність вимушених змін у його життєвих стосунках та негативні наслідки, просить відшкодувати спричинену йому моральну шкоду, яку оцінив у 10000 гривень.

    В судовому засіданні  ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги підтримав повністю з тих же підстав.

    Відповідач ОСОБА_3 к  ОСОБА_4  на виклики суду не з влявся і про причини своєї неявки суду не повідомив. У зв 'язку з цим  відповідач  про час та місце розгляду справи був повідомлений через оголошення у газеті “Вільне слово” №25  від 2 квітня  2009 року  (а.с.12).

    Відповідно до ч.1 ст.224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнанні неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. Представник позивача не заперечує проти розгляду справи без участі відповідача і постановлення заочного рішення, тому суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

    Згідно з ч.9 ст. 74 ЦПК України відповідач, місце проживання або місцезнаходження якого  позивачеві невідоме, навіть після його звернення до адресного бюро і органів внутрішніх справ, викликається в суд через оголошення у пресі. З опублікуванням оголошення про виклик, відповідач вважається повідомленим про час  і місце розгляду справи.

    Заслухавши показання  позивача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

    За договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму (ст.655 ЦК України).

    Предметом договору купівлі-продажу, зазначено у ч.1 ст.656 ЦК України, може бути товар, який є у продавця на момент укладення договору або буде створений (придбаний, набутий) продавцем у майбутньому.

    Як видно з рахунку №20 від 18 травня 2007 року, продавець ОСОБА_2 зобов'язався передати товар: спальню “Антоніна”, мягкий куточок “Елегант”, малютка “Запорізька” та кухонний  куточок, а ОСОБА_1 зобов'язався сплатити за дані речі кошти в сумі 7550 гривень (а.с.7).

    Покупець ОСОБА_1 виконав своє зобов'язання, оплативши  у повному обсязі обумовлений товар, що стверджується меморіальним ордером №705188020 М від 18 травня 2007 року (а.с.6).

    Оплату замовленого товару позивач провів коштами, отриманими у кредит, наданих йому відповідно до заяви №ROXRRX 1944026  від 18 травня 2007 року строком на 24 місяці з умовою сплати відсотків за користування  кредитом, щомісячної винагороди за користування кредитом у розмірі 217 гривень 44 копійки та одноразової винагороди за надання кредиту у розмірі 1510 гривень (а.с.4).

    Згідно з ст.610 ЦК України, порушенням зобов'язання  є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

    Відповідно до ч.1 та 4 ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору та відшкодування збитків та моральної шкоди.

     У разі відмови продавця передати проданий товар, зазначено у ч.1 ст.665 ЦК України,  покупець має право відмовитися від договору купівлі- продажу.

    Особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її права. Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов'язана з розміром цього відшкодування (ч.1,2 ст. 23 ЦК України).

    Згідно з статтею 88 ЦПК України  стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтвердженні судові витрати.

    З наведеного суд робить наступні висновки. Між сторонами, відповідно до вимог закону, був укладений договір купівлі-продажу. Позивач, що є покупцем, взяті на себе зобов'язання виконав повністю, оплативши замовлений товар. Відповідач, отримавши кошти, своє зобов'язання не виконав і замовленого  та оплаченого покупцем товару не надав, чим порушив умови договору купівлі-продажу, визначені у законі. Такі дії відповідача надають право позивачу відмовитися від договору в односторонньому порядку та вимагати стягнення понесених матеріальних збитків та відшкодування моральної шкоди. Суд погоджується з заявленою позивачем сумою відшкодування моральної шкоди, оскільки він довів, що дії відповідача завдали йому значної моральної шкоди, оскільки, змусили прикладати додаткові зусилля для організації власного життя, нести додаткові витрати, що змінило стосунки у його сім 'ї, з друзями та знайомими.  

    Враховуючи наведене, на підставі статей 23,610,611,665 ЦК України, керуючись  статтями 10, 11, 60, 74, 212, 213, 214, 215,224 ЦПК України,-  

                                                            Р   І   Ш   И   В   :

    Позов   ОСОБА_1  до ОСОБА_2 про припинення договору купівлі – продажу  та стягнення збитків внаслідок порушення зобов'язань - задовольнити.

    Стягнути з Хом ка ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 7550 (сім тисяч п тсот п тдесят п ть) гривень в рахунок  відшкодування матеріальних збитків, 10000 ( десять тисяч) гривень  в рахунок відшкодування  моральної шкоди, судовий збір в сумі 177 (сто сімдесят сім) гривень та 30 (тридцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу; у прибуток держави 398 (триста дев'яносто вісім) гривень судового збору.

    Рішення може бути оскаржене до Рівненського апеляційного суду через Демидівський районний суд шляхом подання в десятиденний строк апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням апеляційної скарги у двадцяти денний  строк з дня подання заяви.

    Р ішення суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги або  заяви    про апеляційне оскарження у десяти денний  строк  чи неподання апеляційної скарги у двадцяти денний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.

     Рішення суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги або  заяви    про апеляційне оскарження у десятиденний строк  чи неподання апеляційної скарги у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження, а також у випадку незадоволення апеляційної скарги – з моменту проголошення ухвали апеляційного суду.    

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

    С У Д Д Я :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація