У Х В А Л А
13 квітня 2009 року селище Компаніївка
Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Брегей Р.І., розглянувши заяву ЗАТ «Акцент-Банк» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості з ОСОБА_1,
В С Т А Н О В И В :
ЗАТ «Акцент-Банк» звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості у сумі 14996,91 грн., яка виникла як наслідок невиконання умов договору позики від 20 червня 2008 року.
Ознайомившись з матеріалами заяви, суд дійшов висновку, що її слід повернути з таких підстав.
Ст.98 ЦПК України передбачено, що до неналежно оформленої заяви застосовуються положення ст.121 того ж Кодексу.
П.3 ч.3 ст.121 ЦПК України передбачено, що заява повертається, коли її від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
06 червня 2008 року ЗАТ «Акцент-Банк» надало довіреність ЗАТ «ПриватБанк» представляти інтереси в судах у справах про стягнення боргів, без зазначення прізвища конкретного працівника, що не узгоджується з положенням ст.1000 ЦК України.
Заява про видачу судового наказу підписана представником ЗАТ «ПриватБанк» ОСОБА_2, який перебуває в трудових відносинах з цією банківською установою.
Однак, у довіреності ЗАТ «ПриватБанк» від 04 червня 2008 року зазначено, що ОСОБА_2 доручено представляти інтереси лише цієї фінансової установи.
Більш того, 04 червня 2008 року ЗАТ «ПриватБанк», довіряючи ОСОБА_2 представляти інтереси фінансової установи, не могло знати, що через два дні ЗАТ «Акцент-Банк» довірить їм представляти їхні інтереси.
Отже, ОСОБА_2 подав заяву від імені ЗАТ «Акцент-Банк», не маючи повноважень на ведення справи, так як в довіреності від 04 червня 2008 року не зазначено і не могло бути вказано про право представляти інтереси саме заявника.
Керуючись п.3 ч.3 ст.121 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Повернути заяву ЗАТ «Акцент-Банк».
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження ухвали суду протягом 5 днів з дня проголошення ухвали, з подальшою подачею апеляційної скарги протягом 10 днів.
Суддя ___________