ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
12 березня 2010 р. Справа № 2-а-984/10/0270
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Курко Олег Петрович розглянувши матеріали
позовної заяви: ОСОБА_1
до: землевпорядника Стрижавської селищної ради ОСОБА_2 та голови Стрижавської селищної ради ОСОБА_3
про: притягнення до адміністративної відповідальності, внесення змін в рішення та зобов’язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до землевпорядника Стрижавської селищної ради ОСОБА_2 та голови Стрижавської селищної ради ОСОБА_3 про притягнення відповідача 1 до адміністративної відповідальності за ст.ст. 9 абз. 1; 10, 212-3 абз. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та стягнення штрафу в сумі 340 грн.; визнання його дій протиправними; внесення часткової зміни в рішення 6 сесії 4 скликання Стрижавської селищної ради від 24.09.2002р.; зобов’язання голову Стрижавської селищної ради видати у 30-ти денний термін державний акт на право власності на земельну ділянку загальною площею 0,1986 га; надання правової оцінки діям голови Стрижавської селищної ради по виконанню постанов КМ України від 08.08.2009р. № 844 та від 26.08.2009р. № 901.
Вивченням матеріалів позовної заяви судом встановлено, що їх змістом охоплюються: по-перше - питання про притягнення посадової особи органу місцевого самоврядування до адміністративної відповідальності та по-друге - визнання права власності на земельну ділянку площею 0,1986 га., відновлення порушеного права зі сторони голови Стрижавської селищної ради.
Дані вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства з огляду на наступне.
Спори, на які поширюється компетенція адміністративних судів визначені у частині 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України. Відповідно до пункту 3 частини 2 цієї ж статті компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень.
Таким чином, провадження у справах що пов’язані з вчиненням адміністративних правопорушень, за які передбачена адміністративна відповідальність, розгляд таких справ, накладення адміністративних стягнень здійснюється у порядку передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення і не належать до компетенції адміністративних судів.
Решта позовних вимог пов’язані з приватноправовими відносинами щодо визнання та оформлення за позивачем права власності на земельну ділянку загальною площею 0,1986 га на території смт. Стрижавка. Тобто, предметом спору у цій частині є право власності на земельну ділянку, відновлення порушеного права органом місцевого самоврядування. Наведене свідчить про наявність між сторонами "спору про право" ( цивільне а не адміністративне), що в свою чергу виключає його розгляд у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 ч.астини1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, та керуючись ст. 17, п.1 ч. 1 ст. 109, ст. 165, 254 КАС, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до землевпорядника Стрижавської селищної ради ОСОБА_2 та голови Стрижавської селищної ради ОСОБА_3 про притягнення до адміністративної відповідальності, внесення змін в рішення та зобов’язання вчинити дії.
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути особі, яка подала позовну заяву.
Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Курко Олег Петрович