2-1600/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
6 травня 2009 року місто Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:
головуючого судді – Мельник І. Г.,
при секретарі – Кутана Т. Л.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Маріуполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до суду із позовом до відповідача про розірвання шлюбу. В обґрунтування заявлених вимог позивачка посилалась на те, що з відповідачем 2 липня 2005 року зареєструвала шлюб. Від шлюбу мають неповнолітню дитину, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом із нею. З відповідачем склались важкі відношення. Розлад сімейного життя стався через суперечки та нерозуміння один одного. Зараз проживають окремо, фактично шлюбні відносини припинені з лютого 2009 року. Вважає, що шлюб розпався остаточно, на примирення не згодна.
У судовому засіданні позивачка підтримала заявлені вимоги у повному обсязі.
Відповідач позовні вимоги визнав повністю, на розірвання шлюбу згоден.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити на попередньому судовому засіданні. Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно із ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 2 липня 2005 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб, виданим міським відділом реєстрації актів цивільного стану Маріупольського міського управління юстиції Донецької області 2 липня 2005 року, актовий запис 371.
Згідно свідоцтва про народження, виданого 6 лютого 2006 року Орджонікідзевським відділом реєстрації актів цивільного стану Маріупольського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис 99, ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року, батьками якого у свідоцтві зазначені сторони по справі.
Шлюб перший.
Згідно ст. 110 Сімейного кодексу України один із членів подружжя має право на звернення до суду з позовом про розірвання шлюбу.
Таким чином, визнання відповідачем позову про розірвання шлюбу не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Витрати по розірванню шлюбу, з урахуванням матеріального становища сторін, суд покладає на відповідача.
На підставі ст. ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 130, 174 ЦПК України, –
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище – ОСОБА_1), ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований міським відділом реєстрації актів цивільного стану Маріупольського міського управління юстиції Донецької області 2 липня 2005 року, актовий запис 371, - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути державне мито у розмірі 17 грн. з ОСОБА_2, ОСОБА_1 - звільнити від витрат.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області у місті Маріуполі через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя