Судове рішення #4847993

                                         Справа №2-4674\2009 рік.    

З А О Ч Н Е    Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

29 квітня  2009 року Московський районний суд м. Харкова

в складі : головуючого  –  Сиротникова Р.Є.

при секретарі           -      Хмельковій О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участі третьої особи – сектору у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Московського РВ ХМУ ГУМВСУ в Харківській області,  виконавчого  комітету  Московської  районної в місті Харкові ради про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася з позовом до відповідача про визнання його таким, що втратив  право користування жилим приміщенням у квартирі №17, що розташована у будинку 28 по вул. Халтуріна в м. Харкові та просила зобов’язати СГІРФО Московського РВ ХМУ ГУМВСУ в Харківській області зняти ОСОБА_2 з реєстраційного обліку за вищезазначеною адресою.

В обґрунтування позовних вимог в судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала та зазначила, що спірною є однокімнатна  ізольована неприватизована квартира №17 в жилому будинку 28 по вул. Халтуріна в м. Харкові, яка була надана  ОСОБА_3 на підставі  ордеру №13652 від  10.12.1985 року,  виданого  виконкомом  Московської райради  м.  Харкова  на  підставі  рішення від 03.12.1985 року. У даній квартирі в теперішній час  зареєстровані вона, позивач по справі –ОСОБА_1 ,  її  неповнолітній син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1  та її колишній чоловік – ОСОБА_2, відповідач по справі,  шлюб з яким  розірвано  03.07.1992 року.  У вищевказаній квартирі відповідач не проживає з 1994 року, ніякого майна чи особистих речей, які б належали йому у квартирі немає. Рішення відповідача покинути квартиру носило добровільний характер. Факт не проживання відповідача підтверджується відповідним актом від 21.01.2009 року,  затвердженим  начальником  ЖКВ ДП «ХЕМЗ».  З моменту коли відповідач залишив квартиру, він не несе обов’язків, що випливають з договору найму жилого приміщення, тобто не оплачує квартирну плату і комунальні платежі, які нараховуються на нього, як на зареєстрованого на спірній житловій площі. Просила визнати відповідача ОСОБА_2 таким, що втратив право користування жилим приміщенням у спірній квартирі та зобов’язати СГІРФО Московського РВ ХМУ ГУМВСУ в Харківській області  зняти   ОСОБА_2 з  реєстраційного обліку за  вищезазначеною адресою.

Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, відповідно до положень ч.3 ст. 76 ЦПК України, але в судове засідання не з’явився. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.ст. 224 -226 ЦПК України.

Представники третіх осіб –сектору у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Московського РВ ХМУ  ГУМВСУ в Харківській області та виконкому Московської районної  в місті  Харкові  ради,  в судове засідання не з'явилися, направили заяви, у яких просили справу розглянути без участі представників третіх осіб та винести  рішення  на розсуд суду на підставі наявних матеріалів справи.

Суд, вислухавши пояснення позивача, ознайомившись із заявами представників третіх осіб, дослідивши матеріали справи, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини:

Судом встановлено, що вселення  ОСОБА_3 у квартиру №17, що розташована  в будинку  28  по  вул. Халтуріна в  м.  Харкові  та  членів  її  сім”ї відбулося на підставі ордеру  №13652 від  10.12.1985 року,  виданого  виконкомом  Московської райради  м.  Харкова  на  підставі  рішення виконавчого  комітету від 03.12.1985 року.  

Згідно довідки ЖКВ ДП «ХЕМЗ» від 22.01.2009  року  у спірній квартирі №17, що розташована у будинку 28 по вул. Халтуріна в м. Харкові, зареєстровано три чоловіка: позивач ОСОБА_1, її неповнолітній син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та колишній  чоловік  ОСОБА_2 - відповідач по справі, який вселився як член сім”ї наймача  і шлюб з яким  розірвано 03.07.1992 року,  що  підтверджується копією  свідоцтва  про розірвання шлюбу.    

Відповідно до акту, затвердженого начальником ЖКВ ДП «ХЕМЗ» 21.01.2009  року у спірній квартирі ОСОБА_2  не проживає з 2007 року по теперішній час.

Відповідно до довідки  Московського РВ ГУМВСУ в Харківській області від  26.01.2009  року  ОСОБА_2 з  приводу вчинення перешкод у проживанні  за місцем реєстрації з заявами  не  звертався.  

Відповідно до ч.3 ст. 156 ЖК України повнолітні члени сім”ї власника зобов’язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і при домової території та проведенню ремонту.

Відповідно  до  ст.. 71  ЖК України при  тимчасовій  відсутності наймача або  членів  його сім”ї за  ними  зберігається житло на  протязі шести місяців.  

 Таким чином, відповідач протягом тривалого часу спірною квартирою не користується і не цікавиться, повністю припинивши обов’язки члена сім”ї наймача, пов’язані з утриманням, оплатою житлового приміщення та комунальних послуг.

Суд вважає можливим задовольнити позов ОСОБА_1 виходячи з того, що всупереч ст.71 Житлового кодексу України відповідач – ОСОБА_2 відсутній у спірній квартирі №17, що розташована в будинку 28 по вул. Халтуріна в м. Харкові понад  два  роки без поважної причини. В судовому засіданні поважність причин відсутності  у спірній  квартирі відповідача  встановлена не  була.  

Таким чином, відповідач ОСОБА_2 втратив право користування житловим приміщенням у спірній квартирі.

Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 212-215, 224- 226 ЦПК України, ст. ст.71,72 Житлового  Кодексу України,  ст.  156  Житлового кодексу України -

В И Р І Ш И В :

Позов  задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування жилим приміщенням у квартирі №17, що розташована в будинку 28 по вул. Халтуріна в м. Харкові.

Зобов’язати сектор у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Московського РВ ХМУ ГУМВСУ в Харківській області зняти ОСОБА_2 з реєстраційного обліку  за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України. Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з дня оголошення рішення.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана впродовж десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя                                                                                Сиротников Р.Є.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація