Судове рішення #484799104

Справа № 2-10176/08




РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


06 грудня 2008 року


Рівненський міський суд

Рівненської області в особі судді - Дужича С.П.

при секретарі - Прокопчук Л.М.

розглянувши на попередньому судовому засіданні в місті Рівне справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення частки із майна, що є у спільній сумісній власності та визнання права власності, -


в с т а н о в и в :


Позивач ОСОБА_1 просить суд визначити частки співвласників ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 по 1/3 ( одній третій ) за кожним, та просить визнати за ним право власності на 2/3 частки квартири в порядку успадкування.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 не визнала, вказала, що вона являється рідною сестрою ОСОБА_3 , а тому має бути спадкоємицею після її смерті

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого виконавчим комітетом Рівненської міської Ради від 11 грудня 2000 року, квартира АДРЕСА_1 перебуває у спільній сумісній власності ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 , яка була мамою ОСОБА_1 та сестрою ОСОБА_2 . Спадщину після смерті матері ОСОБА_1 прийняв, оскільки постійно проживав з померлою, але не оформив її в установленому законом порядку. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_4 - батько позивача. Для прийняття спадщини позивачу необхідно визначити частки у спільній сумісній власності.

Відповідно до ч. 2 ст. 370 ЦК України, у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними.

Отже частка кожного із співвласників становить по 1/3 кожного.

Згідно до ст.1258 ЦК України - спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

До першої черги спадкоємців по закону належать діти спадкодавця, рідні брати та сестри спадкодавця відносяться до другої черги, тому вимоги відповідача є безпідставними.

Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він не заявив про відмову від неї. Тому, ОСОБА_1 вважається таким, що прийняв спадщину після смерті своєї матері ОСОБА_3 (тобто 1/3 частину квартири) і прийняв спадщину після смерті свого батька ОСОБА_4 (також 1/3 частину квартири) квартири АДРЕСА_1 .


На підставі ч. 2 ст.370, ст. 1258, 1261, 1262, 1268 ЦК України, керуючись ст.ст. 130, 174, 214, 215 ЦПК України, суд, -


В И Р І Ш И В :


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення частки із майна, що є у спільній сумісній власності та визнання права власності задовольнити.

Визначити частки співвласників: ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 по 1/3 ( одній третій ) за кожним.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину квартири в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3 .

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину квартири в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк,, встановлений статтею 2 94 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Рішення також може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, але у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.




Суддя С.Дужич


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація