Судове рішення #4842408

Справа №2-2806/2008

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

            16 січня 2009 року                               Дергачівський районний суд Харківської області  

в складі:     головуючого судді                                      - Остропілець Є.Р.

                   при секретарі                                                - Сіробаба Ю.В.,                  

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дергачі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-тя особа: Управління земельних ресурсів Дергачівського району Харківської області “Про визнання угоди дійсною та визнання права власності на жилий будинок з надвірними будівлями”, -

В С Т А Н О В И В:

    ОСОБА_1  звернувся з позовом в Дергачівський районний суд до ОСОБА_2, 3-тя особа: Управління земельних ресурсів Дергачівського району Харківської області про визнання угоди дійсною та визнання права власності на жилий будинок з надвірними будівлями.

    В підтвердження позову позивач посилається на те, що 21 червня 2006 року чоловік відповідачки по справі - ОСОБА_3 придбав у   ОСОБА_4 недобудований  (58% готовності) житловий будинок і земельну   ділянку  площею 0,150 га, що розташовані  в АДРЕСА_1.

Договір купівлі- продажу   вищевказаного   недобудованого   житлового   будинку  та земельної ділянки  був складений  та засвідчений 22.07.2006 року приватним нотаріусом Д ергачевского  районного нотаріального округу Харківської області  ( реєстровий  №872).

01.08.2006 року на підставі вищевказаного договору купівлі-продажу за ОСОБА_3 було зареєстровано в органах БТІ  право власності на вищевказаний недобудований будинок .

В 2006 році ОСОБА_3 продовжив будівництво вищевказаного будинку  й у цей час (відповідно до акту БТІ) відсоток готовності будинку   становить  89%.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 помер.

Після його смерті спадщину прийняла його дружина - ОСОБА_2 (відповідачка по справі), яка постійно проживала зі  спадкодавцем на час прийняття спадщини, однак не оформила за собою право власності на вищевказаний недобудований будинок  і земельну ділянку.

01.11.2008 року між ОСОБА_1 і відповідачкою по справі ОСОБА_2 був укладений  договір купівлі-продажу вищевказаного недобудованого житлового будинку і земельної   ділянки . Договір був укладений  у простій письмовій формі. В подальшому, після оформлення ОСОБА_2 свідоцтва  про право на спадщину після смерті її чоловіка, сторони домовилися  оформити договір у встановленому  законом порядку  в нотаріальній конторі. Відповідачка ОСОБА_2 зобов'язався зробити це найближчим часом, однак коли позивач звернувся до неї із проханням прискорити  оформлення необхідних документів, вона  відмовилася зробити це, пославшись на свою зайнятість.

Але позивач вважає, що відповідно до ч.2 ст. 220 ЦК України зазначена   угода  купівлі-продажу будинку  й земельної ділянки  повинна бути визнана дійсною , тому що відповідно до договору продавець - відповідачка по справі, одержала   передбачені  договором гроші, а позивач -  покупець, о держав   передане  продавцем майно - вищевказаний житловий будинок із земельною ділянкою .

В зв’язку з чим позивач змушений звернутися до суду з даним позовом.

    В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримує свій позов і просить його задовольнити.

            Відповідачка ОСОБА_2 в своїй заяві просить справу розглядати за її відсутності, проти позову не заперечує.

Представник 3-ї особи Управління земельних ресурсів Дергачівського району Харківської області , в судове засідання не з’явився, хоча про місце та час розгляду справи сповіщений своєчасно, про причину неявки суд не повідомив .

         Суд, заслухавши ОСОБА_1, дослідивши представлені докази по справі, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

            Судом було встановлено, що 21 червня 2006 року чоловік відповідачки по справі - ОСОБА_3 придбав у   ОСОБА_4 недобудований  (58% готовності) житловий будинок і земельну   ділянку  площею 0,150 га, що розташовані  в АДРЕСА_1.

Договір купівлі- продажу   вищевказаного   недобудованого   житлового   будинку  та земельної ділянки  був складений  та засвідчений 22.07.2006 року приватним нотаріусом Д ергачевского  районного нотаріального округу Харківської області  ( реєстровий  №872).

01.08.2006 року на підставі вищевказаного договору купівлі-продажу за ОСОБА_3 було зареєстровано в органах БТІ  право власності на вищевказаний недобудований будинок .

В 2006 році ОСОБА_3 продовжив будівництво вищевказаного будинку  й у цей час (відповідно до акту БТІ) відсоток готовності будинку   становить  89%.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 помер.

Після його смерті спадщину прийняла його дружина - ОСОБА_2 (відповідачка по справі), що постійно проживала зі  спадкодавцем на час прийняття спадщини, однак не оформила за собою право власності на вищевказаний недобудований будинок  і земельну ділянку , тому що не було документа, офіційно підтверджуючого  відсоток готовності будинку .

01.11.2008 року між ОСОБА_1 і відповідачкою по справі ОСОБА_2 був укладений  договір купівлі-продажу вищевказаного недобудованого житлового будинку й земельної   ділянки .

Договір був укладений  у простій письмовій формі і надалі, після оформлення ОСОБА_2 свідоцтва  про право на спадщину після смерті її чоловіка, сторони домовилися  оформити договір у встановленому  законом порядку  в нотаріальній конторі.          

  ОСОБА_2 зобов'язалась зробити це найближчим часом, однак коли позивач звернувся до неї із проханням прискорити  оформлення необхідних документів, вона  відмовилася зробити це, пославшись на свою зайнятість.

Відповідно до ч.2 ст. 220 ЦК України зазначена   угода  купівлі-продажу будинку  й земельної ділянки  повинна бути визнана дійсною , тому що відповідно до договору продавець - відповідачка по справі, одержала   передбачені  договором гроші, а позивач -  покупець, о держав   передане  продавцем майно - вищевказаний житловий будинок із земельною ділянкою .

           Згідно зі ст. 220 ч.2 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

    Керуючись ст.ст. 10-11, 58-60, 209-215 ЦПК України, ст.ст. 220 ч.2,328, 655,656 ЦК України суд, -

В И Р І Ш И В:

Визнати угоду договір купівлі-продажу недобудованого житлового будинку (відсоток готовності якого складає 89%) і земельної ділянки  площею 0,150 га., розташованих  за адресою: АДРЕСА_1, укладений 01.11.2008 року між ОСОБА_1/покупець/  та ОСОБА_2/продавець/  - дійсною .

Визнати за ОСОБА_1  право власності на недобудований житловий будинок (відсоток готовності якого складає 89%) і земельну ділянку  площею 0,150 га., розташованих  у АДРЕСА_1.

            Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

            Суддя:                                                                               Остропілець Є.Р.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація