Справа № 1 - 62
2009 р. Копія
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 квітня 2009 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі
головуючої судді - Романюк Л.І.
при секретарі - Педько О.М.
з участю прокурора - Перскевича П.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Гадячі кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одружений, працює ЗАТ «Гадячсир», укладальник-пакувальник, раніше не судимий, у вчиненні злочину передбаченому ч. 1 ст. 296 КК України, -
в с т а н о в и в :
16 грудня 2008 року близько 18.20 ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп»яніння, прийшов на територію Гадяцького аграрного ліцею, що розташований на вулиці 50-років Жовтня у м. Гадячі, де грубо порушуючи громадський порядок та виражаючи явну неповагу до суспільства, безпричинно, з хуліганських спонукань, став чіплятися до учнів ліцею, заважаючи їхньому вільному проходу до гуртожитку, в якому вони проживають, виражаючись при цьому нецензурною лайкою в їхню адресу та намагаючись вчинити бійку, після чого безпричинно наніс один удар кулаком в область обличчя гр-ну ОСОБА_2, який будучи черговим по гуртожитку, намагався зупинити його хуліганські дії, заподіявши йому тілесне ушкодження у вигляді: крововиливу нижньої губи, яке згідно висновку судово-медичної експертизи № 466 від 29.12.2008 року кваліфікується як легке тілесне ушкодження, що не спричинило короткочасного розладу здоров»я.
У ході судового слідства підсудний ОСОБА_1 визнав свою вину у вчиненні злочину частково, суду дав наступні покази, що дійсно 16 грудня 2008 року після 18 години, випивши 2 пляшки пива, він прийшов до гуртожитку аграрного ліцею, де висловлювався нецензурною лайкою, а потім коли до нього підійшов потерпілий ОСОБА_2 зачепив його ліктем в області обличчя, від чого у нього розбилася губа.
Але вина підсудного у вчиненні злочину підтверджується сукупністю доказів, добутих у ході досудового слідства та перепровірених судом, а саме:
- - показаннями потерпілого ОСОБА_2, даними у ході досудового слідства, згідно яких значиться, що 16 грудня 2008 року коли він знаходився на своєму робочому місці, будучи черговим по гуртожитку, близько 18.30 почув біля приміщення гуртожитку якісь крики та нецензурну лайку, і відразу ж підійшов до входу з»ясувати, що там трапилося. Побачивши біля входу у гуртожиток підсудного, який висловлювався нецензурною лайкою та поводив себе зухвало, в зв»язку з чим від нього тікали студенти, він підійшов до підсудного, який продовжував висловлюватися нецензурною лайкою і в його адресу, а потім безпричинно наніс йому удар кулаком в область обличчя, після чого він повалив його на землю, щоб припинити бійку, а потім викликав працівників міліції;
- - показаннями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 (а.с. 50, 51, 52, 54, 55, 56);
- - актом судово-медичного обстеження № 452 від 17.12.2008 р. та висновком судово-медичної експертизи № 466 від 29.12.2008 року, згідно яких значиться, що у потерпілого ОСОБА_2 було виявлене тілесне ушкодження у вигляді: крововиливу нижньої губи, що кваліфікується як легке тілесне ушкодження, яке не спричинило короткочасний розлад здоров»я (а.с. 12, 36);
- - протоколом медичного огляду підсудного ОСОБА_1, відповідно до висновку якого значиться, що під час медичного освідування 16.12.2008 року він перебував у стані сп»яніння внаслідок вживання спиртних напоїв (а.с.19);
- - а також іншими матеріалами кримінальної справи в їх сукупності.
Суд, проаналізувавши всі докази, вважає доведеним вину підсудного ОСОБА_1 у вчиненні хуліганства, тобто грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю і кваліфікує його дії за ч.1 ст. 296 КК України.
Призначаючи підсудному покарання, суд враховує як характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого, обставину яка обтяжує покарання, до якої суд відносить вчинення злочину в стані алкогольного сп»яніння, а також особу винного, який має молодий вік, вперше притягується до кримінальної відповідальності, має позитивну характеристику за місцем проживання, вчинив не тяжкий злочин, від якого ніяких тяжких наслідків не наступило, думку потерпілого, який не наполягав на суворій мірі покарання, а також із врахуванням матеріального становища підсудного, тому суд вважає можливим призначивши йому покарання, передбачене санкцією статті за вчинений ним злочин у вигляді обмеження волі, застосувати ст.75 КК України, тобто звільнення від покарання з випробуванням та іспитовим строком.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
з а с у д и в:
ОСОБА_1 за ч.1 ст. 296 КК України на 1 (один) рік обмеження волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від призначеного покарання у вигляді обмеження волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк терміном на 1 (один) рік .
На підставі ст.76 КК України покласти на засудженого обов»язки: повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та періодично з»являтися в органи кримінально-виконавчої системи на реєстрацію.
Запобіжний захід до набрання вироком чинності залишити засудженому попередній - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подано апеляцію до апеляційного суду Полтавської області через Гадяцький районний суд в 15-денний строк після його проголошення.
Головуюча: підпис
Копія – вірно
Суддя Гадяцького
районного суду ОСОБА_9