Судове рішення #4841176
u

u

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________________________________________________________________

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

18 травня 2009 р.  18 год. 30 хв.   

Справа № 2-а-4699/09/2170                                         Кат. 6.6.4   

 

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Хом'якової В.В.,

при секретарі:  Мітрушенко І.І.,  

за участю:

представника позивача - Канер С. В.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

 державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області

до  ОСОБА_1

про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів,

 

встановив:

 

 Державна податкова інспекція у Бериславському районі Херсонської області (надалі - позивач) звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1(надалі - відповідач) про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів в розмірі 99,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за три попередні роки за громадянином  ОСОБА_1 обліковується борг на загальну суму 99 грн. по податку з власників транспортних засобів, який, всупереч вимогам чинного законодавства України в сфері оподаткування, на сьогоднішній день є непогашеним.

Відповідач заперечень проти позову суду не надав, на судовий розгляд справи не з'явився, про розгляд справи був повідомлений за адресою реєстрації.

Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.  

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів справляється відповідно до Закону України від 11.12.91  № 1963-ХІІ "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", яким визначено платники i об'єкти оподаткування, ставки та терміни його сплати, а також встановлено порядок його сплати.  Стаття 1 зазначеного Закону передбачає, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи , а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства , які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Відповідно до ст. 5 Закону "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", податок з власників транспортних засобів сплачується громадянами перед реєстрацією, перереєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів щорічно (за рік) або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. У зв'язку з цим власники транспортних засобів перед реєстрацією, перереєстрацією та технічним оглядом зобов'язані пред'являти в органи ДАІ або інші органи, що здійснюють їх реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд, квитанції, платіжні доручення про сплату податку, а у разі звільнення від сплати податку -відповідний документ, що є підставою для надання пільги з цього податку. У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, реєстрація, перереєстрація i технічний огляд транспортних засобів не провадяться.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.

Згідно з даними ВДАІ з обслуговування адміністративної території Бериславського району при УДАІ УМВС України в Херсонській області, громадянин  ОСОБА_1має в користуванні (власності) мотоцикл марки "МТ-9", державний номерНОМЕР_1, об'єм двигуна 650, рік випуску 1972, останній  строк проходження техобслуговування 2002 р., транспортний засіб не знятий з обліку. Ставки щодо сплати податку встановлено ст. 3 Закону № 1963-XII. Вони визначені залежно від кодів УКТ ЗЕД у гривнях зі 100 куб. см об'єму двигуна для транспортних засобів, обладнаних двигуном внутрішнього згоряння. В даному випадку ставка податку 5 грн. з 100 куб. см, отже, за рік сума податку становить 33 грн., за 2006-2008 рр. загальна сума податку  з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів для відповідача складає 99 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

За транспортні засоби, що не експлуатуються з будь-яких причин, податок сплачується на загальних підставах за повний рік, оскільки зазначений податок є майновим i має бути сплачений незалежно від того, експлуатується транспортний засіб чи ні. Чинним законодавством не передбачено продовження терміну, за який сплачено податок з власників транспортних засобів за період, в якому він не експлуатувався, тобто, за період простою транспорту з будь-яких причин. Суд також приймає до уваги, що відповідач не надав суду будь-яких документів про наявність пільг на сплату даного податку. Якщо право користування транспортним засобом передано фізичною особою за дорученням іншій особі, податок з власників транспортних засобів сплачується його власником або від його імені особою, якій це право передано, якщо це передбачено в дорученні на право користування транспортним засобом, за місцем реєстрації транспортного засобу.

Оскільки у разі відсутності документів про сплату податку реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не повинні проводитися, органи реєстрації та проведення технічного огляду  повинні контролювати сплату податку перед проведенням технічного огляду, реєстрацією та перереєстрацією транспортних засобів. Станом на 1 вересня ДАІ  податковим органам списки громадян, транспортні засоби яких не пройшли техогляд у встановлені строки. На підставі цих даних податкові органи здійснюють заходи щодо стягнення податку, оскільки у ст. 6 Закону № 1963-XII зазначено, що у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більше як за три попередніх роки.  

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а саме стягнути суму заборгованості перед бюджетом з  ОСОБА_1в розмірі 99 грн. Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 94,  158 - 163, 167  Кодексу адміністративного судочинства України, суд

   

 

постановив :

 

Позов задовольнити.

Стягнути з  ОСОБА_1(АДРЕСА_1., кодНОМЕР_1) на користь державної  податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області (р/рах. 33217808700047 банк одержувача ГУДКУ у Херсонській області МФО 852010 одержувач УДК у Бериславському районі ОКПО 24103704) 99,00 грн. заборгованості по податку з власників транспортних засобів. 

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили  після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

    Суддя                                                                                              Хом'якова В.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація