u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2009 р. 18 год. 30 хв. |
Справа № 2-а-4699/09/2170 Кат. 6.6.4 |
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Хом'якової В.В.,
при секретарі: Мітрушенко І.І.,
за участю:
представника позивача - Канер С. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів,
встановив:
Державна податкова інспекція у Бериславському районі Херсонської області (надалі - позивач) звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1(надалі - відповідач) про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів в розмірі 99,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за три попередні роки за громадянином ОСОБА_1 обліковується борг на загальну суму 99 грн. по податку з власників транспортних засобів, який, всупереч вимогам чинного законодавства України в сфері оподаткування, на сьогоднішній день є непогашеним.
Відповідач заперечень проти позову суду не надав, на судовий розгляд справи не з'явився, про розгляд справи був повідомлений за адресою реєстрації.
Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів справляється відповідно до Закону України від 11.12.91 № 1963-ХІІ "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", яким визначено платники i об'єкти оподаткування, ставки та терміни його сплати, а також встановлено порядок його сплати. Стаття 1 зазначеного Закону передбачає, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи , а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства , які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Відповідно до ст. 5 Закону "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", податок з власників транспортних засобів сплачується громадянами перед реєстрацією, перереєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів щорічно (за рік) або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. У зв'язку з цим власники транспортних засобів перед реєстрацією, перереєстрацією та технічним оглядом зобов'язані пред'являти в органи ДАІ або інші органи, що здійснюють їх реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд, квитанції, платіжні доручення про сплату податку, а у разі звільнення від сплати податку -відповідний документ, що є підставою для надання пільги з цього податку. У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, реєстрація, перереєстрація i технічний огляд транспортних засобів не провадяться.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.
Згідно з даними ВДАІ з обслуговування адміністративної території Бериславського району при УДАІ УМВС України в Херсонській області, громадянин ОСОБА_1має в користуванні (власності) мотоцикл марки "МТ-9", державний номерНОМЕР_1, об'єм двигуна 650, рік випуску 1972, останній строк проходження техобслуговування 2002 р., транспортний засіб не знятий з обліку. Ставки щодо сплати податку встановлено ст. 3 Закону № 1963-XII. Вони визначені залежно від кодів УКТ ЗЕД у гривнях зі 100 куб. см об'єму двигуна для транспортних засобів, обладнаних двигуном внутрішнього згоряння. В даному випадку ставка податку 5 грн. з 100 куб. см, отже, за рік сума податку становить 33 грн., за 2006-2008 рр. загальна сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів для відповідача складає 99 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
За транспортні засоби, що не експлуатуються з будь-яких причин, податок сплачується на загальних підставах за повний рік, оскільки зазначений податок є майновим i має бути сплачений незалежно від того, експлуатується транспортний засіб чи ні. Чинним законодавством не передбачено продовження терміну, за який сплачено податок з власників транспортних засобів за період, в якому він не експлуатувався, тобто, за період простою транспорту з будь-яких причин. Суд також приймає до уваги, що відповідач не надав суду будь-яких документів про наявність пільг на сплату даного податку. Якщо право користування транспортним засобом передано фізичною особою за дорученням іншій особі, податок з власників транспортних засобів сплачується його власником або від його імені особою, якій це право передано, якщо це передбачено в дорученні на право користування транспортним засобом, за місцем реєстрації транспортного засобу.
Оскільки у разі відсутності документів про сплату податку реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не повинні проводитися, органи реєстрації та проведення технічного огляду повинні контролювати сплату податку перед проведенням технічного огляду, реєстрацією та перереєстрацією транспортних засобів. Станом на 1 вересня ДАІ податковим органам списки громадян, транспортні засоби яких не пройшли техогляд у встановлені строки. На підставі цих даних податкові органи здійснюють заходи щодо стягнення податку, оскільки у ст. 6 Закону № 1963-XII зазначено, що у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більше як за три попередніх роки.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а саме стягнути суму заборгованості перед бюджетом з ОСОБА_1в розмірі 99 грн. Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 94, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1(АДРЕСА_1., кодНОМЕР_1) на користь державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області (р/рах. 33217808700047 банк одержувача ГУДКУ у Херсонській області МФО 852010 одержувач УДК у Бериславському районі ОКПО 24103704) 99,00 грн. заборгованості по податку з власників транспортних засобів.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Хом'якова В.В.