№4-1175/10
ПОСТАНОВА Іменем України
03 вересня 2010 року м.Суми
Зарічний районний суд м. Суми у складі головуючого судді Мальованої В.В.
при секретарі Хоменко К.Ю.
з участю прокурора - Постоленко В.В.
розглянувши подання слідчого в ОВС СВ УБОЗ ГУМВС України в Сумській області ОСОБА_1С, яке погоджено із заступником прокурора Сумської області, відносно:
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4, б. 12/1, кв. 104,
Підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ст. 307 ч. 2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся із поданням про обрання запобіжного заходу - утримання під варту відносно ОСОБА_2., мотивуючи свої вимоги тим, що він за попередньою змовою з ОСОБА_3, переслідуючи корисливу мету незаконного збагачення за рахунок незаконного виготовлення, зберігання та перевезення з метою збуту психотропних речовин вчинив умисний злочин за наступних обставин. 03.07.2010 року о 15:30 год. ОСОБА_3 за попередньою змовою з ОСОБА_2, знаходячись поблизу магазину - супермаркету «Шара» по вул. Металургів, б. 17/1 в м. Суми, незаконно збув ОСОБА_4 медичний шприц ємністю 5 мл заповненого рідин ою світло - жовтого кольору, яка згідно висновку спеціаліста НДЕКЦ при ГУМВС України в Сумські області № 639 від 07.07.2010 року - є особливо небезпечною психотропною речовиною, обіг якої заборонено - кустарно виготовленим препаратом з ефедрину, псевдоефедрину, фенілпропаноламіну (ФПА, норефедрин) або препаратів, які їх містять, яка містить метамфетамін і маса цього кустарно виготовленого препарату з ефедрину, псевдоефердрину, фенілпропаноламіну (ФПА, норефедрин) або препаратів, які їх містять в перерахунку на суху речовину складає 0, 343 грами.
01.09.2010 року СВ УБОЗ Сумської області ГУМВС України в Сумській області відносно ОСОБА_3 та невстановлених осіб порушено кримінальну справу № 10290691 за ознаками злочину, передбаченого ст. 307 ч. 2 КК України про незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення та збут особливо небезпечних, психотропних речовин та їх аналогів вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб, особою яка раніше вчинила злочин, передбачений ст. 309, 317 КК України, тобто за ознаками злочину, передбаченого ст. 307 ч. 2 КК України.
02.09.2010 було встановлено, що зазначений злочин ОСОБА_3 вчинив за попередньою змовою з ОСОБА_5, котрий за місцем свого проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, б. 12/1, кв. 104 займався виробництвом особливо небезпечних психотропних речовин з метою їх збуту і СВ УБОЗ ГУМВС України в Сумській області відносно нього за даним фактом порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 307 ч. 2 КК України.
02.09.2010 о 20 год. ЗО хвилин ОСОБА_2 затриманий згідно зі ст. 115 КПК України за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ст. 307 ч. 2 КК України.
02.09.2010 допитаний як підозрюваний ОСОБА_5 пояснив, що він психотропні речовини нікому за гроші не збував і виготовляв їх за місцем свого проживання разом з ОСОБА_3 для власного споживання.
Вина ОСОБА_5 у скоєному злочині підтверджується матеріалами оперативної закупівлі у ОСОБА_3 психотропних речовин від 03.07.2010 р., висновком спеціаліста № 639 від 07.07.2010 року, явкою з повинною та показаннями підозрюваного ОСОБА_3, протоколом очної ставки між ОСОБА_3 та ОСОБА_2, а також іншими матеріалами кримінальної справи № 10290691.
Слідчий вважає, що ОСОБА_2 вчинив злочин за який законом передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад 3 роки, знаходячись на волі може продовжувати злочинну діяльність по незаконному виготовленню, зберіганню, перевезенню та збуту особливо небезпечних психотропних речовин та наркотичних засобів, ухилитися від слідства та суду, негативно вплинути на свідків, інших співучасників, завадити встановленню істини по справі, просить обрати йому міру запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.
Прокурор підтримав подання слідчого, вважає, що до підозрюваного необхідно застосувати запобіжний захід у вигляді взяття під варту, оскільки перебуваючи на свободі підозрюваний може вчинити нові злочини, буде ухилятися від суду та слідства, перешкодити встановленню істини у справі, тому відносно нього необхідно обрати запобіжний захід у вигляді взяття під варту.
ОСОБА_2 заперечує проти вчинення ним злочину, просить не обирати йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Суд заслухавши слідчого, прокурора, підозрюваного, вивчивши матеріали кримінальної справи, вважає, що подання обґрунтоване і підлягає задоволенню з наступних підстав: ОСОБА_2 вчинив умисний тяжкий злочин, за який законом передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад 3 роки, знаходячись на волі може продовжувати злочинну діяльність по незаконному виготовленню, зберіганню, перевезенню та збуту особливо небезпечних психотропних речовин та наркотичних засобів, ухилитися від слідства та суду, негативно вплинути на свідків, інших співучасників, завадити встановленню істини по справі.
Керуючись ст. ст. 148, 150, 155, 165 2 КПК України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Обрати ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід - взяття під
варту.
Контроль за виконанням постанови покласти на слідчого в ОВС СВ УБОЗ ГУМВС України в Сумській області ОСОБА_1
Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду Сумської області протягом 3-діб з дня її оголошення.
Подача апеляції не зупиняє виконання рішення.
СУДДЯ В.В.Мальована