Судове рішення #48388688


ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: vin.adminsud@meta.ua

_________________________________________________________________________________________________


У Х В А Л А

про роз'яснення судового рішення


18 лютого 2010 р.            Справа № 2-а-5362/08


Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого Сауляка Юрія Васильовича, розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи

за позовом: ОСОБА_1

до: Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Фінансового управління Служби безпеки України,

про: визнання неправомірними дій, перерахунок пенсії та зобов'язання виплатити грошову допомогу,


ВСТАНОВИВ :


Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2008 року у адміністративній справі №2-а-5362/08 позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Фінансового управління Служби безпеки України про визнання дій неправомірними, перерахунок пенсії та зобов'язання виплатити одноразову грошову допомогу у разі смерті її чоловіка ОСОБА_2 як військовослужбовця Служби Безпеки України були задоволені частково, а саме: визнано протиправними дії Фінансового управління Служби безпеки України щодо не виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у разі смерті її чоловіка ОСОБА_2 як військовослужбовця Служби безпеки України, передбаченої ч. 1 ст. 29 Закону України " Про Службу безпеки України"; зобов'язано Фінансове управління Служби Безпеки України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомоги у разі смерті її чоловіка ОСОБА_2 як військовослужбовця Служби Безпеки України, у розмірі передбаченому ч. 1 ст. 29 Закону України " Про Службу безпеки України"; в решті позову було відмовлено.

01.02.2010 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшла письмова заява ОСОБА_1 про роз’яснення судового рішення щодо порядку виконання зазначеного рішення в частині стягнення грошової допомоги.

В судове засідання представники сторін не з’явилися, хоча про дату, час і місце судового засідання були повідомлені належним чином. Окрім того, від ГУПФ України у Вінницькій області надійшло письмове клопотання про розгляд справи за відсутності свого представника.

Таким чином, суд, керуючись ч. 3 ст. 122 КАС України, ухвалив розглянути справу в порядку письмового провадження, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 170 КАС України неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові заяви про роз’яснення рішення.

Відповідно до ч.1 ст. 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз’яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Суд, дослідивши матеріли адміністративної справи, розглянувши заяву позивача про роз'яснення судового рішення, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Службу безпеки України» від 25 березня 1992 року N 2229-XII Служба безпеки України - державний правоохоронний орган спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України. Служба безпеки України підпорядкована Президенту України і підконтрольна ОСОБА_3 України.

Статтею 9 Закону України цього Закону передбачено, що систему Служби безпеки України складають Центральне управління Служби безпеки України, підпорядковані йому регіональні органи, Служба безпеки Республіки Крим, органи військової контррозвідки, військові формування, а також навчальні, науково-дослідні та інші заклади Служби безпеки України. Організаційна структура Служби безпеки України визначається Президентом України. Центральне управління Служби безпеки України, інші органи та установи, що входять у систему Служби безпеки України, є юридичними особами, мають печатку із зображенням державного герба України та своїм найменуванням, інші печатки і штампи, рахунки в банках, у тому числі валютні.

Відповідно до ч.3 ст. 10 зазначеного вище Закону Центральне управління Служби безпеки України відповідає за стан державної безпеки, координує і контролює діяльність інших органів Служби безпеки України. До його складу входять апарат Голови Служби безпеки України та функціональні підрозділи: контррозвідки, військової контррозвідки, захисту національної державності, боротьби з корупцією і організованою злочинною діяльністю, інформаційно-аналітичний, оперативно-технічний, оперативного документування, слідчий, зв'язку, по роботі з особовим складом, адміністративно-господарський, фінансовий, військово-медичний та інші згідно з організаційною структурою Служби безпеки України.

Згідно із ч. 1 ст. 18 Закону фінансування, матеріально-технічне та соціально-побутове забезпечення Служби безпеки України здійснюється Кабінетом Міністрів України у порядку, визначеному Верховною ОСОБА_3 України, за рахунок коштів державного бюджету України.

З аналізу положень Закону України «Про Службу безпеки України» вбачається, що відповідач у справі - Фінансове управління СБУ є структурним підрозділом Центрального управління СБУ. Оскільки останній є юридичною особою, має печатку із зображенням державного герба України та своїм найменуванням, інші печатки і штампи, рахунки в банках, у тому числі валютні, і фінансується з Державного бюджету України, то він і є головним розпорядником коштів, які виділяються на фінансування Центрального управління СБУ.

Хоча Фінансове управління СБУ не має статусу юридичної особи, проте Кодекс адміністративного судочинства України надає можливість виступати сторонами у адміністративній справі як суб’єктам владних повноважень із статусом юридичної особи, так і структурним підрозділами цих суб’єктів владних повноважень, тобто органам державної влади, і без наявності статусу юридичної особи.

Таким чином, кошти, які підлягають стягненню у даній справі з Фінансового управління СБУ як структурного підрозділу Центрального управління СБУ і головного розпорядника коштів, повинні бути стягненні саме із відповідача як із державного правоохоронного органу та структурного підрозділу Центрального управління СБУ .

Окрім того, слід зазначити, що виконавчі дії стосовно стягнення даних коштів із відповідача, у разі відкриття виконавчого провадження, відповідно до п.1 ч. 1 ст. 20-1 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 № 606-XIV покладені на Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, так як на останній покладаються виконання рішень: за якими боржниками є, зокрема, Апарат Верховної ОСОБА_3 України, Адміністрація Президента України, вищий чи центральні органи виконавчої влади, Конституційний Суд України, ОСОБА_3 Суд України, вищі спеціалізовані суди, Касаційний суд України, апеляційні суди, Генеральна прокуратура України, прокуратури Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військові прокуратури регіонів і військова прокуратура Військово-Морських Сил України, Вища рада юстиції, Національний банк України, Рахункова палата, Управління справами Верховної ОСОБА_3 Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські ради або обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, а також інші органи державної влади.

На підставі вищевикладеного, суд керуючись ст. 170 КАС України, прийшов до висновку роз’яснити рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2008 року.

Керуючись ст.ст. 165, 170, 186, 254 КАС України, -


УХВАЛИВ :

1. Заяву позивача про роз'яснення рішення суду задовольнити.

2. Роз’яснити постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 08.09.2008 року у адміністративній справі №2-а-5362/09 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Фінансового управління Служби безпеки України про визнання дій неправомірними, перерахунок пенсії та зобов'язання виплатити одноразову грошову допомогу слідуючим чином: зобов'язати Фінансове управління Служби безпеки України як структурний підрозділ Центрального управління Служби безпеки України правоохоронного органу державної влади нарахувати та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомоги у разі смерті її чоловіка ОСОБА_2 як військовослужбовця Служби безпеки України, у розмірі передбаченому ч. 1 ст. 29 Закону України " Про Службу безпеки України"



Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.


Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.


Суддя          (підпис)                               Сауляк Юрій Васильович

з оригіналом згідно

Суддя


Секретар



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація