Судове рішення #48386700


Глухівський міськрайонний суд Сумської області

м. Глухів, вул. Спаська, 32, 41400, 0(5444) 2-23-79




Справа № 576/90/14-ц

Провадження № 2/576/103/14




УХВАЛА

іменем України

15 січня 2014 року суддя Глухівського міськрайонного суду Кривцова Г.В., розглянувши матеріали позовної заяви Виконавчого комітету Глухівської міської ради Сумської області (органу опіки та піклування) в інтересах малолітньої ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, -

ВСТАНОВИВ:

15 січня 2014 року виконавчий комітет Глухівської міської ради Сумської області (орган опіки та піклування) звернувся до суду із зазначеним позовом в інтересах малолітньої ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи вимоги тим, що відповідачка ОСОБА_2 ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню та утриманню своєї дитини, покинувши дитину в м. Глухів у колишнього співмешканця ОСОБА_3 Дитина тимчасово влаштована у сім’ю особи, яка бажає залишити її на виховання у своїй сім’ї - ОСОБА_4 в м. Глухів. Посилаючись на те, що мати дитини ще на початку 2013 року покинула дитину, тривалий час спільно з дитиною не проживає, не цікавиться дитиною, вихованням не займається, допомоги на утримання не надає, виконавчий комітет Глухівської міської ради звернувся до ОСОБА_2 з позовом про позбавлення її батьківських прав та стягнення з неї аліментів.

З матеріалів, доданих до позову, вбачається, що відповідачка ОСОБА_2 не зареєстрована і не проживає в Глухівському районі, а зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_2, а фактично проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3.

Вважаю, що в даному випадку первісною є вимога про позбавлення батьківських прав, а вимога про стягнення аліментів - є похідною вимогою, так як її вирішення залежить від вирішення питання про позбавлення батьківських прав.

За таких обставин, вважаю, що дана справа не підсудна Глухівському міськрайонному суду, оскільки за загальним правилом, згідно вимог ст. 109 ЦІЖ України, позови до фізичної особи пред’являються в суд за місцем її проживання, а позови про позбавлення батьківських прав не відносяться до виборної чи виключної підсудності.

Відповідно до ст. 115 ЦПК України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала. Ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилається позивачеві.

Згідно п. 4 ч. З ст. 121 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли справа не підсудна цьому суду.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 109, 115, 121 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Виконавчого комітету Глухівської міської ради Сумської області (органу опіки та піклування) в інтересах малолітньої ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів - повернути позивачу в зв’язку з непідсудністю справи Глухівському міськрайонному суду, для подання до належного суду.

На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Сумської області — через Глухівський міськрайонний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація