П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа 2-а- 53/09
24 квітня 2009року Летичівський районний суд
Хмельницької області
в складі : головуючого - судді Курнос С.О.
при секретарі - Іськовій Т.Л..
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в смт. Летичів справу за позовом ОСОБА_1 до ДПС ВДАІ м. Хмельницького про визнання дій неправомірними та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по ч.1ст.122 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
В позовній заяві позивач зазначає, що постановою інспектора роти ДПС ВДАІ м. Хмельницького від 26.02.2009р. на нього накладено адміністративне стягнення по ч.1 ст.122 КУпАП за те, що він цього числа, керуючи автомобілем «Мерседес», рухався по Вінницькому шосе у м.Хмельницький і здійснив зупинку на перехресті.
Вважаючи дану постанову неправомірною з підстав, що він був змушений здійснити зупинку через перешкоду на дорозі, позивач просить скасувати її а справу закрити.
В судовому засіданні позивач вимоги підтримав.
Відповідач вимоги визнав.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд вважає, що вимоги
ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 112 КАС України, у разі визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом, якщо ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиїх – небуть прав, свобод або інтересів, приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв‘язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст. 33 КУпАп при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини.
Представник відповідача в судовому засіданні визнав, що позивач не здійснював зупинку на Вінницькому шосе, а рухався автомобілем з дотриманням Правил дорожнього руху і обставини вчинення правопорушення, викладені в протоколі і в постанові про адміністративне правопорушення від 26.02.2009р., не відповідають фактичним обставинам справи і кваліфікації, а тому оскаржувана постанова є незаконною.
Аналізуючи встановлені в судовому засіданні обставини справи, докази, їх юридичну оцінку, суд приходить до висновку, що оскаржувана постанова підлягає скасуванню, а адміністративна справа закриттю.
На підставі наведеного, керуючись ст. 11, 70, 86, 112, 121,138, 159, 161 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задоволити повністю. Постанову ВХ № 035721 від 26. 02.2009р. про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 по ст. 122ч.1КУпАП у виді штрафу в розмірі 300грн.скасувати, провадження в справі закрити.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом 10 днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.О.Курнос