Справа № 2а-83/2008 р.
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 січня 2008 року
Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі:
головуючого судді - Плахотника Г.М.
при секретарі - Заніній О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці справу за адміністративним позовом Кременчуцького МУ УМВС України в Полтавській області до ОСОБА_1 про видворення з території України громадянина Грузії
ВСТАНОВИВ:
В листопаді 2007 року Кременчуцьке міське управління УМВС України в Полтавській області в особі начальника Кременчуцького МУ УМВС України в Полтавській області звернулись до суду із вищевказаним адміністративним позовом.
Вказували, що 15.09.2007 року начальником Кременчуцького МУ УМВС України в Полтавській області було прийнято рішення про видворення за межі України громадянина Грузії ОСОБА_1, 1967 року народження, уродженця м. Тбілісі республіки Грузії із забороною в'їзду в Україну терміном на 2 роки.
Посилаючись на те, що на день подання даного позову до суду ОСОБА_1 за межі території України так і не виїхав, незаконно перебуває на території України та добровільно залишати територію України не збирається, а тому його необхідно видворити за межі України в примусовому порядку. Позивач просив суд винести постанову про примусове видворення громадянина Грузії ОСОБА_1 за межі України, винесену постанову допустити до негайного виконання.
В судовому засіданні представник позивача Бублик О.І. позов підтримав просив суд позов задовольнити посилаючись на обставини і підстави викладені в позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_1 позов визнав, пояснивши при цьому, що не заперечує в добровільному порядку покинути межі України.
Суд заслухавши пояснення представника позивача, свідка ОСОБА_4, давши аналіз та оцінку наданим доказам знаходить, що адміністративний позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.
Згідно ч. 2 ст. 32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без
громадянства" іноземець та особа без громадянства можуть бути видворенні за межі України
за рішенням органів внутрішніх справ, органів охорони державного кордону (стосовно осіб,
які затримані у межах контрольованих прикордонних районів при спробі або після
незаконного перетинання державного кордону в Україну) або Служби безпеки України з
наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого
рішення, якщо дії іноземця та особи без громадянства грубо порушують законодавство про
статус іноземців та осіб без громадянства, або суперечать інтересам забезпечення безпеки
України чи охорони громадського порядку, або коли це необхідно для охорони здоров'я,
захисту прав і законних інтересів громадян України.
Ч.3 цієї ж статті зазначає, що іноземець та особа без громадянства зобов'язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення.
Ч. 5 ст. 32 цього ж закону вказує, що орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така
Постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства
2
ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
З копії рішення № 19 від 15 вересня 2007 року про видворення за межі України громадянина Грузії ОСОБА_1 яке затверджено начальником Кременчуцького МУ У MB С України в Полтавській області вбачається що даним рішенням вирішено видворити за межі України громадянина Грузії ОСОБА_1, заборонивши йому в'їзд в Україну терміном на 2 роки (до 15 вересня 2009 року). ОСОБА_1 зобов'язаний виїхати за межі України до 01.10.2007 року. Дане рішення ОСОБА_1 було проголошено, про що мається його підпис на рішенні.
З копії рапорту ст. інспектора ВГІРФО КМУ УМВС України в Полтавській області А.П. Супруна від 20.10.2007 року року постає, що ним був здійснений контроль за своєчасним виїздом за межі України громадянина Грузії ОСОБА_1.
На момент перевірки ОСОБА_1 знаходився за місцем свого мешкання за адресою АДРЕСА_1. Невиїзд за межі України ОСОБА_1 пояснити не зміг.
Судом достовірно встановлено, що ОСОБА_1 ухиляється від виїзду з території України після прийняття рішення про видворення його з території України, а тому позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", ст. ст. 6, 9, 14, 17, 158-163, 256 КАС України суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Кременчуцького МУ УМВС України в Полтавській області до ОСОБА_1 про видворення з території України громадянина Грузії - задовольнити.
Видворити за межі України гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Тбілісі республіки Грузії громадянина Грузії в примусовому порядку.
Постанова про видворення гр. ОСОБА_1 підлягає до негайного виконання.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга на постанову суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.