Справа № 5/2 -132 2007 p.
УХВАЛА
іменем України
29 СІЧНЯ 2007 р. Вишгородський районний суд Київської області в складі: головуючого - судді Божок С.К. при секретарі - Грищенко К.Г.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Вишгороді цивільну справу за участю представника позивача ОСОБА_3, представника відповідача ОСОБА_2 про витребування майна із чужого незаконного володіння та відшкодування заподіяних збитків
Встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про витребування майна з чужого незаконного володіння та відшкодування заподіяних збитків, посилаючись на те, що за рішенням загальних зборів колективного підприємства „ Димерський завод електромонтажних конструкцій „ від 22.01.2001 р. було вирішено: на базі дочірнього підприємства „ ДЗЕМК-Древ" створити товариство з обмеженою відповідальністю „ Димерський завод електромонтажних конструкцій " ; на базі дочірнього підприємства „ ДЗЕМК-Електро" створити товариство з обмеженою відповідальністю „ Електро „ ; розподіл майна доручити правлінню КП ДЗЕМК. Згідно протоколу розподілу майна від 22.01.2001 р. на баланс ТОВ „ Електро „ та ТОВ „ ДЗЕМК „ передано 19/20 будівель та споруд КП ДЗЕМК. Проте, рішенням Вишгородського районного суду Київської області від 26.07.2004 р. визнані недісними рішення загальних зборів КП ДЗЕМК від 22.01.2001 р. в частині створення на базі ДП „ ДЗЕМК-Древ" ТОВ „ ДЗЕМК" та розподіл майна та в частині створення на базі ДП „ ДЗЕМК-Електро" ТОВ „ Електро" та розподілу майна.
Законом України від 15.12.2006 p. № 483-V « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів „ , який набрав чинності з 12.01.2007, внесені зміни до ст. 12 Господарського процесуального кодексу України , зокрема, частина перша доповнена пунктом 4 такого змісту : „ справи , що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником ( засновником , акціонером) , у тому числі учасником, який вибув , а також між учасниками ( засновниками , акціонерами) господарських товариств, що пов"язані із створенням, діяльністю , управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів".
Правовідносини, які виникли між сторонами, підвідомчі господарському суду.
Таким чином, справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства і згідно з п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України провадження в справі підлягає закриттю.
Керуючись п.1 ч. 1 ст. 205,209, 210,212 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Закрити провадження в цивільній справі за позовом колективного підприємства „ Димерський завод електромонтажних конструкцій" до Товариства з обмеженою відповідальністю „ Електро", Товариства з обмеженою відповідальністю „ Димерський завод електромонтажних конструкцій" , ОСОБА_1 про витребування майна з чужого незаконного володіння та відшкодування заподіяних збитків.
Роз'яснити представнику позивача , що розгляд таких справ відноситься до юрисдикції господарських судів.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом п"яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вишгородський районний суд Київської області.