Судове рішення #4830086

Справа № 2-329/2009 р.

   РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

 06 травня 2009 року                                     смт.Золочів Золочівський районний суд Харківської області  в складі:

         головуючого                         судді      Калайда І.С.,

         секретаря                                              Бойко І.О.,  

розглянувши  у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів на утримання дитини (аліментів), -

ВСТАНОВИВ:

          ОСОБА_1 просить суд стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання їх малолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частині від всіх видів заробітку та до їх  повноліття. Зазначила, що з 08.02.1982 року вони з відповідачем перебувають в зареєстрованому шлюбі, але на даний час проживають окремо. Діти проживають з нею та знаходяться на її утриманні, відповідач матеріальної допомоги на їх утримання не надає. Угоди про добровільну сплату аліментів між ними не досягнуто.

         Від відповідача ОСОБА_2 надійшла заява про те, що проти позову ОСОБА_1 про стягнення аліментів він не заперечує та просить суд слухати справу за його відсутності.  

         Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення позивачки, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

          Зі свідоцтв про народження, виданих Писарівською сільською радою Золочівського району Харківської області, видно, що батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, є ОСОБА_2 та ОСОБА_5 (а.с.5).  

          З 08.02.1982 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 перебувають у шлюбі. Після одруження позивачка присвоїла прізвище чоловіка „ОСОБА_1”, але паспорт, виданий 22.06.2001 року Золочівським РВ на її дівоче прізвище, не змінила (а.с.2, 3).

          Згідно ст.180  Сімейного кодексу України батьки зобов”язані  утримувати своїх дітей  до їх повноліття.          

           Відповідно до ст.ст. 182, 183 ч.1 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров”я та матеріальне становище дитини, стан здоров”я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, та інші обставини, що мають істотне значення. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.    

           Встановлено, що відповідач працює механізатором ФГ „Альфа” (с.Одноробівка, Золочівського району), отримує заробітну плату в середньому 1700 грн.  

            На підставі ст.191 ч.1 Сімейного кодексу України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня пред”явлення позову.

          Оскільки згідно ст. 4 п.5 Декрету КМУ „Про державне мито” від 13.04.1993 року позивачка звільнена від сплати держмита, то відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути судовий збір.

          Керуючись ст.ст. 88, 209, 213, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 180, 191  СК України, -

ВИРІШИВ:

          позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

          Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с.Леміщене, Золочівського району, Хаківської області, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дітей – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3  частини   від всіх видів заробітку щомісяця,  починаючи з 01.04.2009 року та до їх повноліття.            

         Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн.,

7 грн. 50 коп. за інформаційно -  технічне забезпечення.        

          Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Золочівський районний суд Харківської області. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку п.4 ст. 295 ЦПК України. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне

оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                    Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація