В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2009 року селище Верховина справа № 1 – 15/ 2009 р.
Верховинський районний суд ОСОБА_1 – Франківської області в складі :
головуючого - судді Токарука В.І.
з участю секретаря Пікули М.Й.
прокурора району ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу проти ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше не судимого; за ч. 1 ст. 289 КК України,
В С Т А Н О В И В :
що ОСОБА_3 незаконно заволодів транспортним засобом.
Злочин вчинив при наступних обставинах: 08 листопада 2008 року ОСОБА_3 із своїми друзями ОСОБА_1, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 святкували релігійне свято ОСОБА_3 в с. Конятин Путильського району. Близько 02 години 09 листопада 2008 року вони поверталися додому і в селі Яблуниця, в господарстві ОСОБА_6, побачивши автомобіль марки “Чері – амулет”, реєстраційний номер АТ 58 – 13 АН, ОСОБА_3 без дозволу власника відчинив задні дверці автомобіля марки “Чері – амулет”, реєстраційний номер АТ 58 – 13 АН та знайшовши в бардачку ключі, завів автомобіль і разом з товаришами поїхав до центру села. В центрі села ОСОБА_5 вийшов із автомобіля та пішов додому, а ОСОБА_1 і Пагарняк повернулися автомомобілем під керуванням ОСОБА_3 назад до господарства ОСОБА_6 і поклавши автомобіль на місце, розійшлися по домівках. Під час керування автомобілем ОСОБА_3 пошкодив передній бампер, спричинивши потерпілому матеріальні збитки на суму 1750 грн., які відшкодув.
Допитаний в судовому засіданні підсудний вину у пред’явленому обсязі визнав повністю, суду пояснив, що 09 листопада він разом із товаришами йшли по селу Яблуниця і побачивши автомобіль ОСОБА_7, вирішив покататися. З цією метою відкрив задні дверці автомобіля, в бардачку знайшов ключі і завівв автомобіль та поїхали в центр села. По дорозі задів бампер автомобіля і повернувся назад, поставив автомобіль на місце. У вчиненому розкаявся, завдану шкоду відшкодував.
Вина у вчиненні злочину, крім визнання її підсудним, доведена зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами.
Так, свідки ОСОБА_1, ОСОБА_8 та ОСОБА_5 дали суду показання, що проходячи в селі Яблуниця повз господарство ОСОБА_9 побачили автомобіль “Чері – амулет”, сірого кольору і ОСОБА_3 сказав, що це автомобіль його знайомого, він часто давав йому користуватися ним і вони можуть покататися
-2-
на ньому. ОСОБА_3 відкрив автомобіль і вони поїхали в центр села, де ОСОБА_5 вийшов з автомобіля, а вони повернулися назад і поставили автомобіль на місце. Керував автомобілем тільки ОСОБА_3 і про те, що він взяв незаконно машину вони не знали.
Вина підтверджується також протоколом огляду транспортного засобу від 25 листопада 2008 року, в якому відображення пошкодження та місце знаходження ключів від автомобіля, свідоцтвом про реєстрацією автомобіля АТС 013718 за ОСОБА_7.
При таких обставинах суд вважає за доведену вину ОСОБА_3митра у вчиненні злочину, його дії правильно кваліфіковано за ч. 1 ст. 289 КК України, оскільки він незаконно заволодів транспортним засобом ОСОБА_7 всупереч його волі та керував автомобілем.
Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_3 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, що раніше не судився, характеризується з позитивної сторони, обставини справи, пом'якшуючі, що у вчиненому щиросердечно розкаявся та відшкодував шкоду і вважає, що в цьому випадку необхідним і достатнім покаранням для його виправлення та попередження нових злочинів буде покарання із застосуванням ст. 75 КК України.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, ---
З А С У Д И В :
Визнати ОСОБА_3 винним за ч. 1 ст. 289 КК України та призначити покарання обмеженням волі на три роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування покарання на іспитовий строк 1 (один) рік та на підставі ст.76 КК України покласти на засудженого обов’язок не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід – підписку про невиїзд залишити до вступу вироку у законну силу.
Вирок може бути оскаржено до Івано-Франківського Апеляційного суду шляхом подачі апеляції протягом 15 діб з моменту проголошення через Верховинський районний суд.
Головуючий: В.І. Токарук