ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
УХВАЛА
13.03.13 Справа № 10/422/08-3/65/10
м. Запоріжжя
Суддя Соловйов В.М., розглянувши матеріали заяви Регіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області
про відстрочку виконання рішення
у справі № 10/422/08-3/65/10
За позовом: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області, м. Запоріжжя
до відповідача: Відкритого акціонерного товариства “Укртелеком” в особі Центру телекомунікаційних послуг м. Запоріжжя, м. Запоріжжя
третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Запорізька дирекція Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта”, м. Запоріжжя
про стягнення заборгованості з орендної плати у розмірі 9 149, 37 грн., розірвання договору оренди та виселення
та за зустрічним позовом:
Відкритого акціонерного товариства “Укртелеком” в особі Центру телекомунікаційних послуг м. Запоріжжя Запорізької філії ВАТ “Укртелеком”, м. Запоріжжя
до відповідача-1: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області, м. Запоріжжя
до відповідача-2: Запорізької дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта”, м. Запоріжжя
до відповідача-3: Головного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області, м. Запоріжжя
про визнання договору оренди недійсним
ВСТАНОВИВ:
13.03.2013р. на адресу господарського суду Запорізької області надійшла заява РВ ФДМ України по Запорізькій області від 11.03.2013р. № 10-01-011895 про відстрочку виконання рішення суду у справі № 10/422/08-3/65/10 на три місяці.
Заява підлягає поверненню в зв’язку з наступним.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ГПК України, при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Згідно ст. 4-2 ГПК України, правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Частинами 1, 2 ст. 4-3 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст. 34 ГПК України).
Письмовими доказами є документи i матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору (ч.1 ст. 36 ГПК України).
За приписами ч. 1 ст. 56 ГПК України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Судом з’ясовано, що при зверненні до суду з заявою від 11.03.2013р. № 10-01-01895 від 20.10.2011р. про відстрочку виконання судового рішення заявником у якості доказів відправки відповідачам та третій особі заяви надано:
фіскальний чек № 6399 від 11.03.2013р.;
реєстр на відправку рекомендованої кореспонденції;
список № 1196 згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів поданих в Запоріжжя -1.
Суд звертає увагу заявника на те, що Законом, а саме ч.1 ст. 56 ГПК України, чітко встановлено обов’язок підтвердження позивачем, (прокурором) факт надіслання сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Відповідно до п.19 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009р. N 270 (із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 929 від 12.10.2010, № 849 від 10.08.2011, № 1125 від 02.11.2011, № 182 від 07.03.2012, № 613 від 11.07.2012), внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Пунктом 61 Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля.
Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Реєстр на відправку рекомендованої кореспонденції та список згрупованих поштових відправлень № 1196, які додані до заяви, не є листом з описом вкладення.
Згідно п. 2 Правил, згруповані поштові відправлення, поштові перекази – внутрішні реєстровані поштові відправлення, поштові перекази, кількість яких становить п'ять і більше, що одночасно подаються для пересилання одним відправником;
Пунктами 66, 67 Правил передбачено, що у разі відправляння згрупованих поштових відправлень, поштових переказів відправник складає їх список. Кількість поштових відправлень, поштових переказів одного виду та категорії, що включається до одного списку, кількість примірників списків та необхідність подання їх в електронному вигляді визначається оператором поштового зв'язку.
До списку включаються поштові відправлення, поштові перекази, згруповані за способом пересилання.
Список засвідчується підписом відправника. Якщо відправником є юридична особа, список згрупованих внутрішніх рекомендованих поштових карток, листів, бандеролей засвідчується підписом відповідального працівника цієї особи, список згрупованих внутрішніх листів та бандеролей з оголошеною цінністю, посилок, прямих контейнерів, поштових переказів - підписами керівника та головного бухгалтера. Підписи скріплюються відповідними печатками.
Заявник є юридичною особою, але наданий ним список № 1196 згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів поданих в Запоріжжя -1 не містить підпису відповідального працівника позивача.
Отже, заявником не надано належні докази надсилання на адресу відповідачів та третьої особи копії заяви про відстрочку виконання рішення та доданих до неї документів, що є безумовним порушенням приписів ст. 56 ГПК України.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Як зазначено в п. 7.3 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012р. № 9 “Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України” (із змінами, внесеними згідно з постановою пленуму ВГСУ N 2, 3 від 16.01.2013р.) заяву про надання відстрочки, розстрочки, зміну способу і порядку виконання рішення слід розглядати за правилами ГПК України у межах розглянутої господарським судом справи. Зокрема, заявник повинен подати докази надіслання другій стороні копії цієї заяви і доказів на її обґрунтування, сторони мають бути повідомлені про час і місце розгляду заяви тощо.
У разі неподання заявником доказів надіслання другій стороні відповідних копій заява і додані до неї документи не пізніше трьох днів з дати надходження заяви повертаються заявникові без розгляду на підставі пункту 6 частини першої статті 63, статті 121 ГПК, про що виноситься ухвала.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 ГПК України, повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п.6 ч.1 ст. 63, ст. 86, 121 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області від 11.03.2013р. № 10-01-01895 про відстрочку виконання рішення у справі № 10/422/08-3/65/10 та додані до неї документи на 7 аркушах повернути без розгляду.
Суддя Соловйов В.М.