Судове рішення #482757
Справа 2-547/2007 p

Справа 2-547/2007 p.

     

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2007 р.            Тернівський районний суд м. Кривого Рогу

у складі:      головуючого, судді                        - Коноваленко М.І.

при секретарі                               - Максимишеній С.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Тернавської районної у місті ради м. Кривого Рогу про виділ частки у спільній власності про визнання права власності на квартиру у зв'язку з прийняттям спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

В листопаді 2006 року ОСОБА_1. звернувся у суд з позовом до Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради м. Кривого Рогу про виділ частки у спільній власності про визнання права власності на квартиру у зв'язку з прийняттям спадщини - а.с. 3-4.

В обґрунтування вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1. померла його рідна мати ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина на 2-кімнатну квартиру № АДРЕСА_1 м. Кривому Розі, яка належала покійній на праві приватної власності. На день смерті матері, позивач мешкав разом з нею на житловій площі спадкової квартири.

Звернувшись в 6 Криворізьку Держнотконтору з приводу отримання свідоцтва на право власності на спадкове майно йому було відмовлено і рекомендовано звернутись до суду про виділ частки за кожним із учасників спільної власності.

Квартира № АДРЕСА_2 в м. Кривому Розі була сім'єю ОСОБА_3 приватизована згідно з Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду», про що свідчить свідоцтво про право на житло.

При одержані свідоцтва про право власності на житло, між сином та матір'ю не виникало і не могло виникнути розбіжностей, про розмір часток кожного з них і вони не встановлювали ніякого порядку в користуванні та розпорядження частками у праві спільної власності.

Згідно діючого законодавства частки в праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Вислухавши позивача, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Згідно ст. 357 ЦК України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласниками або законом, таким чином частка ОСОБА_1. складає 1/2.

 

2

Згідно ст.ст. 1223, 1268 слід визнати за ОСОБА_1. право власності на 1/2 частини, квартири № АДРЕСА_1 в м. Кривому Розі, як за спадкоємцем за законом після смерті матері, ОСОБА_2, що підтверджуєця свідоцтвом про народження, свідоцтвом про смерть - а.с. 5, 7.

Належність майна померлій підтверджується свідоцтвом про право власності, витягом з реєстру - а.с. 6,10.

Згідно довідки нотаріальної контори а.с. 18, після смерті ОСОБА_2 померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. з заявою про відмову від спадщини звернулася ОСОБА_4 і відмовилася на користь ОСОБА_1. Свідоцтво про право на спадщину видавалося Шостою Криворізькою державною нотаріальною конторою 08 грудня 2006 р.

На підставі ст.ст. 328, 357, 1268 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 27,31, 60, 169, 212-215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частини квартири № АДРЕСА_1 в м. Кривому Розі, як за спадкоємцем першої черги за законом після смерті матері, ОСОБА_2 померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. актовий запис № НОМЕР_1. Тернівського відділу РАЦС Криворізького міського управління юстицій Дніпропетровської області.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Тернівський районний суд м. Кривого Рогу, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація