Судове рішення #48275
А-6/127


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2006 р.   

Справа № А-6/127   

Господарський суд Івано-Франківської області у складі:

 Cуддя  Грица Юрій Іванович     

При секретарі   Тацуняк Наталія Володимирівна


за позовом:  Спілки селян ім.Шевченка,с  Петрилів, Тлумацький район, Івано-Франківська область, 78010;

до відповідача:  Тлумацької РДА,  вул.Макуха,12, м.Тлумач,Тлумацький район, Івано-Франківська область,78000;

до відповідача:  приватної агрофірми "Петрилівська", с.Петрилів Тлумацького району Івано-Франківської області;   

про адміністративний спір


Представники:

Від позивача:  Стецюк С.С., (довіреність № б/н від 17.03.06 адвокат )

Від Управління ПФУ в Тлумацькому районі:  Юзвак С.С., (довіреність №1588/06 від 04.07.06 ), завідувач юридичним сектором;

Від відповідача:  Кідрук Ю.В., (довіреність № 11 від 05.07.06 представник )

В судовому засіданні брали участь свідки:

Мула О.І., Кобітович М.С., Гурей М.В.

Від відповідача Тлумацької РДА представники не з'явилися.


СУТЬ СПРАВИ: подано позов про скасування державної реєстрації доповнення до статуту ПАФ "Петрилівська".

               05.07.06 суд видалився в нарадчу кімнату до 10.07.06.

               Відповідач проти позову заперечив, посилаючись на те, що з поданих ним документів випливає, що збори спілки селян прийняли рішення про ліквідацію,  а ліквідаційна комісія передала майно та зобов"язання СС ім. Шевченка ПАФ "Петрилівська".

  Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд встановив, що 08.02.2000 р. в с. Петрилів Тлумацького району Івано-Франківської області створено приватну агрофірму  „Петрилівська”, засновником якої є колишній голова спілки селян ім..Шевченка –Воробець Й.Г. 28.02.2004 р. розпорядженням № 95 Тлумацькою районною державною адміністрацією зареєстровано доповнення до статуту ПАФ „Петрилівська”, а саме Розділ 1 „Загальні положення”  доповнено пунктом 1.5, згідно якого приватна агрофірма „Петрилівська”  є правонаступником майна, всіх зобов’язань та боргів селянської спілки ім. Шевченка.

           На думку позивача,  такий пункт статуту приватної агрофірми "Петрилівська" є порушенням прав позивача  та суперечить чинному законодавству України, а тому подав позов до суду з вимогою про скасування державної реєстрації доповнення до статуту ПАФ "Петрилівська".

Відповідно до ст.106 ЦК України злиття, приєднання, поділ та перетворення (правонаступництво) юридичної особи здійснюється за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

Для вирішення питання правонаступництва за селянською спілкою ім. Шевченка необхідно щоб селянська спілка ім..Шевченка на загальних зборах пайовиків прийняла рішення про правонаступництво ПАФ „Петрилівська” щодо майна, всіх зобов’язань та боргів селянської спілки ім. Шевченка. Таке рішення загальних зборів пайовиків прирівнюється до реорганізації (передання всього свого майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам –правонаступникам).

Проте, як видно з матеріалів справи, такого рішення при внесенні змін до статуту у відповідача  не було.

Відповідачем подано суду протокол №1 зборів уповноважених пайовиків ПАФ "Петрилівська",  в якому згадується  про погашення кредиторської заборгованості  спілки селян ім.Шевченка, проте даний протокол  не є належним і достатнім доказом  правонаступництва ПАФ "Петрилівська" спілки селян ім. Шевченка .

Допитані в судовому засіданні в якості свідків громадяни Мула О.І., Кобітович М.С. та Гурей М.В. стверджують, що в 2000 році збори спілки селян ім. Шевченка, на яких би вирішувалося питання про ліквідацію спілки не проводилися, а відповідно на них не створювалася ліквідаційна комісія та не приймалося рішення про ліквідацію і правонаступництво. В поданому суду протоколі зборів від 30.05.2000 р. в порядку денному  відсутнє питання про ліквідацію спілки. Оголошення в місцевій пресі про луквідацію спілки селян також не може служити доказом, що проводилися збори і було вирішено питання про ліквідацію.

На доказ правонаступництва відповідач подав суду світлокопію акту прийому- передачі боргів СС ім. Шевченка ПАФ "Петрилівська", оригінал якого був оглянутий в судовому засіданні. Вказаний доказ не може бути доказом правонаступництва враховуючи наступне: оригінал акту  з невідомих причин зберігається в Тлумацькому ПФУ України , не містить необхідних для такого документу реквізитів, дати, місця складення, на підставі якого документу складений, хто призначав членів ліквідаційної комісії.

Крім того, з письмових пояснень громадян Бойчук В.Д та Мули О.І., які ніби-то підписали акт випливає, що ними не підписувався вказаний акт прийому -передачі боргів, а підписи вказаних громадян в акті прийому -передачі та в поясненні відрізняються.

Вищевказані факти підтверджуються, крім того, довідкою, складеною УБОЗ УМВС в Івано-Франківській області, про результати   розгляду заяви комісії пайовиків СС ім. Шевченка.

Таким чином, суд приходить до висновку, що   ПАФ „Петрилівська” неправомірно стала правонаступником майна, всіх зобов’язань та боргів СС ім. Шевченка та зареєструвала відповідні зміни до статуту.

         За таких обставин, суд вважає, що вимоги позивача правомірні і підлягають задоволенню.

      Керуючись ст.124 Конституції України, ст. 106 ЦК України, ст. ст. 2,17, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України  , суд

ПОСТАНОВИВ:


позов задоволити.

     Скасувати  державну реєстрацію  доповнення до статуту приватної агрофірми "Петрилівська", с. Петрилів Тлумацького району Івано-Франківської області,  зареєстрованого розпорядженням  Тлумацької районної державної адміністраці № 95 від 18.02.04 р.



На постанову господарського суду, яка не набрала законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) постанови через місцевий господарський суд.


 

Суддя                                                            Грица Юрій Іванович

                                                            


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація