Справа № 2 а - 3 2007 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2007 року Путивльський районний суд Сумської області в складі: головуючого - судді - Гриценко П.П. при секретарі - Готенко Т.€. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Путивль справу за позовом ОСОБА_1 до Мазевської сільської ради Путивльського району про стягнення середньомісячної заробітної плати за час працевлаштування, відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду і свої вимоги мотивує тим, що він з 1996 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 працював Мазівським сільським головою і по підсумкам останніх виборів рішенням сесії Мазівської сільської ради Путивльського району від ІНФОРМАЦІЯ_1 його повноваження закінчились.
Відповідно до Закону України ,Про статус депутатів місцевих рад", поскільки він працював на постійній основі і після закінчення повноважень сільська рада повинна надати йому попередню роботу, а в разі її відсутності -іншу рівноцінну роботу , а в разі неможливості надання такої роботи -виплачувати середньомісячну заробітну плату, протягом шести місяців, яку він отримував працюючи на цій посаді.
Його середня заробітна плата складала 1629 грн., таким чином за вказаний період йому повинні сплатити 9774 грн.
Після закінчення повноважень сільського голови він знаходився на обліку в центрі зайнятості і йому сплачено як безробітному 3497 грн.
Заборгованість сільської ради по виплаті йому середнього заробітку складає 6277 грн. ( 9774 - 3497 = 6277 грн.).
Крім того, в наслідок невиплати йому середньої заробітної плати він поніс певні моральні страждання, поскільки не в повній мірі отримував гроші, і розмір таких моральних страждань він оцінює в 1000 грн., які і просить стягнути з відповідача.
Від позовних вимог в частині стягнення компенсації за заподіяну моральну шкоду в судовому засідання позивач відмовився.
Представник відповідача - сільський голова Мазівської сільської ради Путивльського району Габенко Т.М. суду показала, що позивачу після закінчення його повноважень, як сільського голови, за квітень і травень 2006 року нараховувалась і виплачувався його середня заробітна плата, а після того, як позивач став на облік в центр зайнятості, як шукаючий роботу, йому там виплачувалась допомога по безробіттю, після цього сільська рада перестала сплачувати йому середній заробіток, тому вважає, що підстав для задоволення позову не має.
-2-
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню зі слідуючих підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України „Про статус депутатів місцевих рад" депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності - інша рівноцінна робота ( посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, установі, організації.
У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається , але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету.
Виходячи з цього, позивачу , поскільки не була надана попередня робота (посада) Мазівська сільська рада у квітні і травні 2006 року виплатила йому середню заробітну плату відповідно до вимог закону, що підтверджується відповідною довідкою ( а.с. 10 ) і не оспорюється сторонами.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про зайнятість населення" та ст. ст. 22, 23 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" - позивач , як особа, звільнена з органів місцевого самоврядування у зв'язку з закінченням строків повноважень не позбавлений права, як застрахована особа, - звернутися до фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за сприянням у працевлаштуванні та допомогою по безробіттю, зареєструватися у центрі зайнятості, як такий , що шукає роботу на загальних підставах і в разі відсутності підходящої роботи, на 8 день йому надається допомога по безробіттю.
Таким чином, як Закон України „Про статус депутатів місцевих рад" так і Закони України ,Про зайнятість населення" і ,Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" - передбачають в даному випадку державні гарантії на період працевлаштування. А виходячи із цього - особа , в даному випадку позивач, самостійно обрав один із видів зазначених державних гарантій.
На підставі діючого законодавства, позивач, ІНФОРМАЦІЯ_2 зареєструвався в Путивльському районному центрі зайнятості, як шукаючий роботу. ІНФОРМАЦІЯ_3 йому було надано статус безробітного і призначено виплату допомоги по безробіттю і така виплата йому проводилася з ІНФОРМАЦІЯ_3 по ІНФОРМАЦІЯ_4 і виплачено за цей період 2157 грн. 83 коп. і зІНФОРМАЦІЯ_5 і виплачено 224 грн. 58 коп. ( а.с. 23 - 24).
ІНФОРМАЦІЯ_6 року позивача знято з обліку в центрі зайнятості в зв'язку з письмовою відмовою від послуг служби зайнятості , про що було письмово центром зайнятості повідомлено Мазівську сільську раду.
І тільки ІНФОРМАЦІЯ_7 йому знову поновлено статус безробітного і поновлено виплату допомоги по безробіттю ( а.с. 25).
Виходячи з вищевикладеного і відповідно до п.10 ст. 31 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок
-3-
безробіття" (після подання письмової заяви про відмову від послуг державної служби зайнятості), позивачу не виплачувалась гарантована середня заробітна плата на період працевлаштування Мазівською сільською радою , коли він не перебував на обліку в центрі зайнятості , не мав ніяких доходів з ІНФОРМАЦІЯ_6. по ІНФОРМАЦІЯ_7, тобто в межах шести місячного строку з дня його звільнення у зв'язку з припиненням повноважень депутата ради, якій спливаєІ НФОРМАЦІЯ_8 а тому відповідач повинен сплатити гарантовану середньо заробітну плату позивачу за вказаний період, тобто з ІНФОРМАЦІЯ_6 по ІНФОРМАЦІЯ_7, що буде складати 2575 грн. 20 коп.( 1332 - середньо місячна заробітна плата, де середньоденна 44 грн. 40 коп., не сплачувалось 58 днів ; -58 днів х 44 грн. 40 коп. ).
Вказана сума і підлягає стягненню з Мазівської сільської ради на користь позивача, а також пропорційно задоволено його позовні вимоги за понесеш ним витрати по правовій допомозі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Стягнути з Мазівської сільської ради Путивльського району на користь ОСОБА_1 2575 грн. 20 коп. заборгованості по заробітній платі, 41 грн, за понесені ним витрати про надану йому правову допомогу, а всього 2616 грн. 20 коп.
Стягнути з Мазівської сільської ради Путивльського району 3 грн. 40 коп. грн. судового збору на користь держави.
Стягнути з Мазівської сільської ради 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в суді.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення постанови суду, а апеляційна скарга на цю постанову може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.