справа № 2-2600/10
Україна
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
Іменем України
(заочне)
11 листопада 2010 року. Броварський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого - судді Бендик О.Г.,
при секретарі Жеребець I.A.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Бровари справу за позовом Публічного акціонерного товариства Всеукраїнський ОСОБА_1 (ПАТ «ВіЕйБі Банк») до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором
встановив:
21 квітня 2010 року позивач ПАТ «ВіЕйБі Банк» звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 заборгованість за кредитним договором № 320 від 03 квітня 2008 року у сумі 431 117,21 грн. та судові витрати у сумі 1 820,00 грн., з яких: 1 700,00 грн. державне мита та 120,00 грн. витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Пославсь на те, що відповідач ОСОБА_2 належним чином не виконує взяті на себе зобов'язання, тому станом на 16 квітня 2010 року в неї існує заборгованість на суму 413 491,31 грн. еквівалент 51 837 дол. СІЛА по курсу НБУ станом на 17.03.2010 року 7,9767 грн. за 1 дол. США, з яких: 46 055,39 дол. США - заборгованість за кредитом (з них: 6 018,39 дол. США - прострочена заборгованість, 40 037,00 дол. США - строкова заборгованість), 5 782,00 дол. США - заборгованість по процентам за користування кредитом, а також 16 942,57 грн. - штраф за пропуск платежів.
В судове засідання представник позивача не з'явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність.
Відповідач ОСОБА_2 повідомлялась належним чином, в судове засідання не з’явилась, про причини неявки суд не повідомила. До попереднього судового засідання вона подала зустрічну позовну заяву про визнання кредитного договору та договору іпотеки недійсними, яка ухвалою судді від 11 листопада 2010 року була залишена без розгляду.
З’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд вважає наявність фактів, якими обґрунтовувались вимоги, встановленими.
Згідно наявної у справі копії тексту договору, 03 квітня 2008 року кредитодавець Відкрите акціонерне товариство Всеукраїнський ОСОБА_1 (позивач), правонаступником якого на підставі статуту є Публічне акціонерне товариство Всеукраїнський ОСОБА_1 (ПАТ “ВіЕйБі Банк”) та позичальник ОСОБА_2 (відповідач) уклали кредитний договір № 320, у відповідності з яким позивач зобов'язувавсь надати грошові кошти у сумі 50 000,00 дол. США на ремонт на строк до 03 квітня 2018 року зі сплатою процентів за користування кредитом, виходячи з 14 % річних (п.п.1.1- 1.4).
Відповідач ОСОБА_2 зобов'язувалась щомісячно до 30 числа кожного календарного місяця поповнювати свій поточний рахунок у валюті кредиту шляхом внесення готівкових коштів через касу банку або безготівковим перерахуванням у сумі не менших сум чергового погашення відповідної частини кредиту, процентів, а також плати за обслуговування кредиту (п. 2.5.1), за несвоєчасне повне чи часткове повернення кредитних коштів, сплати процентів та плати за обслуговування кредиту сплатити штраф у розмірі 20% від суми неповерненого кредиту та/або несплачених процентів, плати за обслуговування кредиту, строк виконання яких настав (п. 4.5), забезпечити наявність та дійсність договорів страхування. У випадку, якщо термін дії укладення договорів страхування закінчується, а боргові зобов'язання за цим договором залишаються невиконаними, укласти нові договори страхування умови яких не повинні бути гіршими умов договорів страхування, термін дії яких закінчується. Не припиняти та не змінювати умов договорів страхування без попередньої згоди банку (п.п. 3.3.6.1- 3.3.6.2).
У забезпечення виконання зобов'язань за цим договором, 03 квітня 2008 року між ВАТ Всеукраїнський ОСОБА_1 (Іпотекодержатель) та ОСОБА_3, ОСОБА_2 (Іпотекодавці), був укладений договір іпотеки, предметом якого є нежиле приміщення, загальною площею 51,4 кв.м., яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1, яке належить Іпотекодавцям: ОСОБА_3 1/3 частка на підставі свідоцтва про право власності на житло виданого
22.11.1999 року, фондом комунального майна Броварської міської ради згідно з розпорядженням (наказом) від 22.11.1999 року, зареєстрованого в Бюро технічної інвентаризації в реєстрову книгу № 1-12799, ОСОБА_2 1/3 частка на підставі свідоцтва про право власності на житло виданого 22.11.1999 року, фондом комунального майна Броварської міської ради згідно з розпорядженням (наказом) від
22.11.1999 року, зареєстрованого в Бюро технічної інвентаризації в реєстрову книгу № 1-12799, та інша 1/3 частка на підставі договору дарування посвідченого 31.10.2005 року ОСОБА_4, приватним нотаріусом Броварського міського нотаріального округу за реєстровим № 3386, зареєстрованого в Броварському бюро технічної інвентаризації 16.11.2005 року, номер запису 1-12799.
Позивач взяті на себе зобов'язання виконав своєчасно. А відповідач взятих на себе зобов’язань належно не виконує.
Згідно з наданим позивачем розрахунком заборгованості за кредитним договором відповідач ОСОБА_2 належним чином не сплачує щомісячних платежів, тому станом на 16 квітня 2010 року її заборгованість становить 413 491,31 грн. (еквівалент 51 837,39 дол. США за курсом НБУ 7,9767 на 17.03.2010 року) і складається із заборгованості за кредитом в сумі 46 055,39 дол. США, з яких прострочена 6 018,39 дол. США, строкова 40 037,00 дол. США та заборгованості по процентах за користування кредитом в сумі 5 782,00 дол. США. Також відповідачкою ОСОБА_2 не сплачено 16 942,57 грн. нарахованого штрафу за пропуск платежів по кредиту, сплату процентів за користування кредитом в розмірі 20% від суми заборгованості. Тому загальна заборгованість відповідачки складає суму 431 117,21 грн. (413 491,31 + 16 942,57)
У відповідності з нормами ЦК України, за кредитним договором кредитодавець (банк або інша фінансова установа) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти у строк та в порядку, що встановлені договором (ч. 1 ст. 1054, ч. 1 ст. 1048, ч. 1 ст. 1049).
Якщо договором встановлений обов’язок позичальника повернути позику (кредит) частинами (із розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики (кредит), що залишилось, та сплати належних йому процентів (ч.2 ст.1050 ЦК).
До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави (статей 1046-1053 ЦК), якщо інше не встановлено цим параграфом, і не випливає із суті кредитного договору (ч.2 ст. 1054 ЦК).
Згідно ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Виконання зобов’язання може забезпечуватись неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком (ч.І ст.546).
Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передавати кредиторові у разі порушення боржником зобов’язання (ч.І ст. 549).
Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов’язання (ч.2 ст.549).
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконано грошового зобов’язання за кожен день прострочення виконання (ч.З ст.549).
У разі невиконання зобов'язання, забезпеченого заставою, заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави (ч. 1 ст. 589).
Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання (ч. 1 ст.625).
При встановлених обставинах та визначених відповідно до них правовідносинах позов доведений і підлягає задоволенню.
Враховуючи, що рішення ухвалено на користь позивача, суд відповідно до ч.І ст.88 ЦПК України присуджує йому з відповідача понесені та документально підтверджені судові витрати по судовому збору в сумі 1 700,00 грн. та на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120,00 грн., разом 1 820,00 грн.
На підставі ст. 526, ч.1 ст.546, ч.ч.1, 2,3ст.549, ч. 1 ст. 589, ч.І ст.625,ст.ст. 1046-1054 ЦК України, керуючись ч.З ст. 209, ст.ст. 213-215, 88 ЦПК України, суд
вирішив:
позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_2 на користь Публічного ОСОБА_1 товариства Всеукраїнського ОСОБА_1 Банку (ПАТ “ВіЕйБі Банк”) (04119, м. Київ, вул. Зоологічна, буд. 5, код ЄДРПОУ 23697280, к/р 32003176201 в Головному управлінні НБУ по м. Києву і Київській області, МФО 321024) по кредитному договору № 320 від 03 квітня 2008 року заборгованість у сумі 431 117,21 грн., а також 1 820 грн. судових витрат.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заява про перегляд заочного рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя
- Номер:
- Опис: виділ у натурі частки з майна, що знаходиться у спільній частковій власності, визнання права власності
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-2600/10
- Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
- Суддя: Бендик О.Г.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.02.2010
- Дата етапу: 15.02.2010