Справа №2-1221/2007
Провадження №-
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.09.2007 року Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
в складі: головуючого судді Лешко С.М.,
при секретарі Янковій Ю.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Коростені цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі виконкому Білківської сільської ради про визнання права власності на будинок за померлою, встановлення факту прийняття спадщини і визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду з даним позовом, який мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати- ОСОБА_2 , після смерті якої залишилось спадкове майно у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1 , грошового вкладу на рахунку № НОМЕР_1 в Коростенському відділені ощадного банку та земельної частки (паю) без визначення цієї частки в натурі розміром 4,32 умовних кадастрових гектари. Після смерті матері вона прийняла спадщину, оскільки доглядала за будинком, проводила поточний ремонт, обробляла присадибну ділянку, розпорядилась майном. Просила визнати за померлою право власності на жилий будинок, встановити факт прийняття спадщини після померлої та визнати за нею право власності на спадкове майно.
В судовому засіданні ОСОБА_1 доповнила позовні вимоги, оскільки померла мала право і на майновий пай, позов підтримала, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просила його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився, письмово просив розглядати справу в його відсутність, проти позову не заперечував.
Вислухавши пояснення, вивчивши матеріали справи у їх сукупності і давши їм оцінку, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка являється дочкою померлої і спадкоємцем за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 (а.с.9), інших спадкоємців, які б прийняли спадщину нема.
У відповідності до ст.549 ЦК України (1963р.), який діяв на момент виникнення правовідносин, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він протягом шести місяців з дня відкриття спадщини фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Факт належності померлій на праві власноті будинку, грошового внеску, земельного паю і майнового паю підтверджується представленими суду письмовими доказами.
Керуючись ст.ст.213, 214, 218 ЦПК України, ст.ст. 529, 534, 548-549 ЦК України (1963р.), ст. 273 ч.2 ЦПК України суд
Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на жилий будинок АДРЕСА_1 .
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті її матері- ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 і визнати за нею право власності на спадкове майно у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1 ; грошового вкладу на рахунку № НОМЕР_1 в Коростенському відділені ощадного банку; земельної частки (паю) без визначення цієї частки в натурі розміром 4,32 І умовних кадастрових гектари, яка перебуває у колективній власності КСП «Білківське» на підставі сертифікату на право на земельну частку серії ЖТ № 0104918; майнового паю в і загальному пайовому фонді підприємства КСП «Білківське» на підставі свідоцтва про право на І майновий пай НОМЕР_2
Звільнити позивачку від сплати державного мита на підставі ст.4 п. 18 Декрету Кабінету Міністрів "Про державне мито", як потерпілу від Чорнобильської катастрофи.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів з дня подачі заяви.
Суддя: