Судове рішення #4822984

Позовне провадження,                                                  Справа№2-417-08 категорія – спори,  про

стягнення аліментів на

утримання дітей-47

                                                                                 

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД  ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

   

Рішення

І менем України

            м.Любомль                                                                                05   грудня 200 8  року  

Любомльський районний  суд Волинської області  в складі   головуючого   судді   -   Мосієвича  І.В. ,

при секретарі          Кузьміній  Т.О. ,

з участю позивача      ОСОБА_1,

роз глянувши у   відкритому  судовому засіданні    в м.Любомль   цивільну  справу за позовом   ОСОБА_1   до ОСОБА_2 про стягнення   аліментів  на утримання дитини ,--

встановив :

    У  суд з позовною заявою звернулася ОСОБА_1, яка просить ухвалити рішення  про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/2 частки з усіх видів доходів та заробітку відповідача.

    Свої вимоги обґрунтувала тим, що протягом тривалого часу відповідач не виконує в своїх батьківських обов”язків щодо надання матеріальної допомоги на утримання своєї дочки. Дитина фактично перебуває на її  утриманні, і потребує матеріальної допомоги оскільки тяжко хворіє. Відповідно до виписки і постанови ЛКК від 24 жовтня 2008 року дочка хворіє на бронхіальну астму, тому потребує періодичного лікування, а також лікування санаторно-курортного. Заробітної плати позивачки не вистачає  на повноцінне виховання та лікування дитини. Відповідач спроможний сплачувати аліменти в зазначеній нею частці, оскільки працює інспектором Ягодинської митниці та отримує  заробітну палату .    

У зв”язку з наведеним просить суд стягнути аліменти з відповідача на утримання дитини.

    Позивачка в судовому засіданні  вимоги заяви підтримала, і не заперечує щодо розгляду справи у відсутності відповідача.

Відповідач про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, про свідчить розписка судової повістки, причину своєї неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.    

Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Матеріалами справи  встановлено, що ОСОБА_2  та ОСОБА_2

           1 інстанція                             код суду 0310                                

2

ОСОБА_3, від шлюбу мають дочку  ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка згідно виписки з постанови ЛКК Любомльської центральної районної лікарні № 331 від 24 жовтня 2008 року хворіє з діагнозом бронхіальна астма.

Згідно довідки Ягодинської митниці сукупний дохід відповідача з січня  по жовтень 2008 року  склав у розмірі без відповідних відрахувань 31457,52  гривень, і відповідно до довідки Волинської філії ”Укрброксервіс” де працює позивачка дохід останньої за аналогічний період становить 8582,78 гривень.

        Згідно з ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до з ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від  доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Згідно ч.1 ст.182 СК України при призначенні розміру аліментів суд враховує : стан здоров”я та матеріальне становище дитини, стан здоров”я та матеріальне становище платника аліментів, наявності у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини що мають істотне значення.

    Відповідно до вимог ч.1 ст.183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися  як аліменти на дитину, визначається судом.

    Згідно ч.2 ст.183 СК України якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визнає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.  

        Таким чином, суд аналізуючи в судовому засіданні зібрані та дослідженні докази, беручи до уваги вимоги закону приходить до висновку, що з врахуванням фактичних обставин справи, матеріального становища сторін, знаходження на утриманні позивачки хворої дитини,  вимоги останньої про стягнення аліментів з відповідача у вказаній в заяві частці  є обґрунтованими, а тому  позов слід задовольнити повністю.

Згідно з п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.

    Згідно зі ст.88 ЦПК України судові витрати у формі судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи слід покласти на відповідача та стягнути в користь держави.

      Керуючись ст.ст. 10,11, 60, 209, 214-215, 218, 224-226 ЦПК України, на підставі ст.ст. 180, 181,  184 СК України, суд, - -

вирішив:

    Позов  задовльнити  повністю.

    Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2,  жителя ІНФОРМАЦІЯ_3,  в користь ОСОБА_1  на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1,   аліменти  в розмірі Ѕ частки зі всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно,  до її повноліття починаючи з 10 листопада 2008 року.

Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави 51 (п'ятдесят одну) гривню судового збору та 7 (сім) гривень 50 копійок  витрат  на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи.

    Рішення про стягнення  місячного розміру  аліментів  допустити до негайного виконання.

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області  через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня

3

проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

                                                                                                                 

    Головуючий: суддя                                          І.В. МОСІЄВИЧ

                   

                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація