РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 700/2787/15-ц
Провадження № 2/700/687/15
16 вересня 2010 року 16 вересня 2010 року Лисянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого – Золотоверхого О.І.
при секретарі – Гутман О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лисянка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання дійсним договору купівлі-продажу та права власності на майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивач в судовому засіданні підтримавши позов пояснила, що між нею та відповідачами 17 червня 2010 року було досягнуто домовленості про купівлю – продаж житлового будинку з надвірними спорудами в смт. Лисянка, Черкаської області по вул. Бужанській, 17. Під час домовленості вони погодили істотні умови – предмет договору , його вартість та порядок передачі техніки. На виконання домовленості позивачка повністю розрахувалася з відповідачами та сплатила їм всі кошти за будинок, а вони передали їй будинок та існуючі документи на будинок .
Договір купівлі – продажу вони домовилися посвідчити, коли відповідачі виготовлять всі необхідні документи на будинок. Про те до цього часу відповідачі жодних дій, направлених на укладення договору не здійснюють , не має навіть документів на будинок. На неодноразові прохання виготовити необхідні документи та підписати договір, відбуваються лише обіцянками і лише 26.08.2010 року написали заяви про повний розрахунок зі мною , що підтверджує часткове виконання договору.
За таких обставин, оскільки відповідачі ухиляються від нотаріального посвідчення договору куплі – продажу, позивач позбавлений у установленому законом порядку зареєструвати придбане майно і змушений звертатись до суду за захистом порушеного права..
Відповідачі в судовому засіданні не заперечують проти задоволення позову.
Суд вважає можливим задоволити позов.
Між позивачем та відповідачами досягнуто домовленості щодо всіх істотних умов договору , зокрема істотними умовами договору купівлі – продажу є предмет і ціна. За вказаних вище обставин , предметом договору був житловий будинок, який фактично продано відповідачкою , за ціною узгодженою сторонами. Цей факт підтверджується письмовими доказами, зокрема розписками відповідачів, посвідчених секретарем Смільчинецької сільської ради Лисянського району Черкаської області. Більше того, на даний час позивач володіє та користується будинком , повністю вступила у володіння та користування предметом договору купівлі – продажу. Ці факти свідчать про те, що відбулося повне виконання умов договору сторонами.
Вивчивши матеріали справи та беручи до уваги пояснення відповідачів та позивачки , суд вважає, що між сторонами було укладено договір купівлі-продажу житлового будинку з надвірними спорудами та присадибною земельною ділянкою під даним будинковолодінням в смт. Лисянка, Черкаської області п вул. Бужанській, 17..
А тому, за позивачем необхідно визнати право власності на даний житловий будинок з надвірними спорудами та присадибною земельною ділянкою
Кеуруючись ст.220,392,655,656,657 ЦК України, ст.10,60,212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Визнати дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку з надвірними спорудами та присадибною земельною ділянкою під даним будинковолодінням в смт. Лисянка, Черкаської області п вул. Бужанській, 17, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, ОСОБА_4
Визнати за ОСОБА_1 право власності на даний будинок
На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Черкаської області на протязі десяти днів після проголошення.
Суддя