Судове рішення #4817103

Справа №2-4951/2008

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

06 серпня 2008 року місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого - судді Бовчалюк З.А.

при секретарі Захаровій Н.А.

з участю позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2

представника відповідача Бірюк І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Луцької міської ради про визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права власності на спадкове майно,

 

встановив:

 

Позивачі звернулися в суд з позовом до Луцької міської ради про визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права власності на спадкове майно.

Свій позов мотивують тим, що після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина на частину АДРЕСА_1. Вказують , що в передбачений законом термін звернулись в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини, однак нотаріальною конторою у видачі свідоцтва про право власності на спадкове майно було відмовлено у зв'язку з тим, що квартира перебуває у спільній сумісній власності ОСОБА_3 та позивача ОСОБА_1 і частки кожного з співвласників не визначені.

Вказують, що є спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_3, інших спадкоємців немає.

Просять визначити, що кожному із співвласників АДРЕСА_1 належить 1/2 її частина, а також визнати за ними, як спадкоємцями першої черги за законом після смерті ОСОБА_3 право власності на 1/2 частину АДРЕСА_1, по 1/4 частині кожному.

В судовому засіданні позивачі позов підтримали з підстав, викладених в позовній заяві та просили його задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнала та не заперечувала відносно його задоволення.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Як вбачається із копії свідоцтва про право власності на житло, виданого 21.03.1995 року відділом по приватизації житлового фонду виконавчого комітету Луцької міської ради, квартира № 4 у буд. 11 по вул. . Київський майдан у м. Луцьку належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_3 та ОСОБА_1 (а.с. 5).

ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується копією свідоцтва про смерть серії І-ЕГ НОМЕР_1( а.с. 4).

Статтею 372 ЦК України передбачено, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

 

Оскільки в судовому засіданні встановлено, що домовленості між співвласниками про розмір часток не було, то слід встановити, що кожному з них належить по 1/2 частині АДРЕСА_1.

Таким чином, після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, що складається з 1/2 частини АДРЕСА_1

Статтею 1261 ЦК України передбачено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив та батьки.

Спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_3 є його дружина ОСОБА_1 та дочка ОСОБА_2 що стверджується дослідженими в судовому засіданні копією свідоцтва про народження та копією свідоцтва про шлюб (а.с. 6, 8, 9).

Фактично позивачі прийняли спадщину, оскільки на час її відкриття постійно проживали разом із спадкодавцем, як це передбачено ст. 1268 ЦК України, крім того, в шестимісячний термін звернулась з заявою про прийняття спадщини.

Проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що слід визначити, що кожному з співвласників АДРЕСА_1 належить по 1/2 її частині, а також визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на спадкове майно, що залишилось після смерті ОСОБА_3, а саме: на 1/2 частину АДРЕСА_1, по 1/4 частині кожному.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 58, 60, 213, 214, 215 ЦПК України, на підставі 328, 372, 1258, 1261, 1268 ЦК України, суд

 

вирішив:

 

Позов задовольнити.

Встановити, що кожному із співвласників АДРЕСА_1 ОСОБА_3 та ОСОБА_1 належить по 1/2 частині АДРЕСА_1

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на спадкове майно, що залишилось після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме: на 1/2 частину АДРЕСА_1, по 1/4 частині кожному.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація