Судове рішення #481706
Справа № 22-11144 / 2005 р

Справа № 22-11144 / 2005 р.                                  Головуючий у 1 інстанції Федько С.П.

Категорія 21                                                              Доповідач Жданова B.C.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

21 грудня 2006 р.

Апеляційний суд Донецької області у складі:

Головуючої Круглікової К.С.

Суддів : Жданової B.C., Зінов"євої

При секретарі: Пометун С.М.

За участю позивача ОСОБА_1, представника

відповідача Подлюк М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Микитівському районі м. Горлівки на рішення Центрально-Міського районного суду м. Горлівки від 11.10.2006 р. по справі за позовом ОСОБА_1до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального врахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Микитівському районі м. Горлівки про відшкодування моральної шкоди,-

ВСТАНОВИВ: Рішенням Центрально-Міського районного суду м. Горлівки від 11.10.2006 р. частково задоволені позовні вимоги ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального срахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Микитівському районі м. Горлівки про відшкодування моральної шкоди, на користь позивача стягнуто моральну шкоду у розмірі 13000 грн.

Відповідач Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального срахування в апеляційній скарзі просить рішення скасувати, як таке, що ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права, ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову. Відповідач посилається на те, що позивач відповідно до ст. 60 ЦПК України не надав суду належних доказів того, що мав втрати немайнового характеру з причини моральних або фізичних страждань, розмір моральної шкоди, визначений судом, не відповідає засадам розумності, виваженості та справедливості.

При розгляді справи судом встановлено, що позивач продовж довгого часу працював на шахта в підземних умовах у зв"язку з чим отримав професійне захворювання - хронічний бронхіт та вібраційну хворобу . Висновком МСЕК від 21.04.04 р. вперше, встановлено професійне захворювання за сукупністю з визначенням 40% втрати працездатності та встановленням 3 групи інвалідності. При повторному огляду у МСЄК 27.04.05 р. встановлено 50% втрати працездатності. Задовольняючи позов, суд виходив з того, що наявність професійного захворювання вимагає від позивача докладання додаткових зусиль для організації життєвих стосунків, що відповідно до ст. ст. 21,28 Закону України „ Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатногсті „ є підставою для стягнення моральної шкоди.

Заслухавши доповідь судді апеляційної інстанції, пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, перевіривши доводи апеляційної скарги , апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Суд 1 інстанції повно, всебічно і об"єктивно розглянув заявлений позов.

Розглядаючи позов ОСОБА_1, суд 1 інстанції правильно встановив відносини, що склалися між сторонами та прийшов до правильного висновку про те, що позивач в зв"язку з професійним захворюванням відчував і продовжує відчувати моральні страждання внаслідок постійного відчуття фізичного болю ; в зв"язку з професійним захворюванням були порушені нормальні життєві зв"язки позивача, що вимагає від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Визначаючи розмір відшкодування моральної шкоди, суд 1 інстанції урахував ступінь втрати прцездатності та висновок лікувально-експертної комисіїї, згідно з яким ступінь втрати професійної працездатності 50 % визначена безстроково .

Розмір морального відшкодування визначений судом відповідно до п.Зст.34 Закону України Про загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

Приймаючи рішення, суд 1 інстанції виходив з того, що вказане професійне захворювання впереше було встановлено позивачеві 21.04.2004 р. При таких обставинах відповідно до ст. 21 Закону України Про загальнообов'язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" на Фонд покладений зобов"язок у разі настання страхового випадку своєчасно та в повному обсязі відшкодувати шкоду, заподіяну працівникові, внаслідок ушкодження його здоров"я, в тому числі і грошову суму за моральну шкоду.

В рішенні суд навів мотиви, з яких він не приймає до уваги заперечення відповідача щодо заявленого позову. Суд оцінив надані позивачем докази за совїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному, об"єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Доводи апеляційних скарг не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом 1 інстанції норм матеріального чи процесуального законодавства, що призвело обо могло призвести до неправильного вирішення справи

Рішення суду 1 інстанції постановлене з дотриманням норм матеріального та процесуального закону і у суда апеляційної інстанції немає підстав для його зміни.

Керуючись ст. ст. 306 , 310, 311, 312, 313 ЦПК України , апеляційний суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещастних випадків на виробництві та професійних захворювань у Микитівському районі м. Горлівки  Донецької області відхилити.

Рішення Центрально-міського районного суду Донецької області від 11.10.2006 р. залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моенту проголошення, може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяцівз дня набрання законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація