Судове рішення #481663401

  


ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху


21 листопада 2022 року   ЛуцькСправа № 140/7477/22

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Денисюк Р.С., одержавши позовну заяву Головного управління ДПС у Сумській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,


ВСТАНОВИВ:


Головне управління ДПС у Сумській області звернулося з позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 111813,16 грн.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, та містить такі недоліки.

Пунктами 2, 5 частини п`ятої статті 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно із частиною другою статті 161 КАС України суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Так, в тексті позовної заяви позивач зазначив місце проживання відповідача за адресою: АДРЕСА_1 .

Суд, у порядку частини третьої статті 171 КАС України, звернувся до УДМС у Волинській області щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача ОСОБА_1 та, як вбачається із отриманої на запит суду у цій справі інформації від УДМС у Волинській області, відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 28.03.2019 знятий з реєстрації.

Отже, в порушення вимог пункту 5 частини п`ятої статті 160 КАС України, у позовній заяві не викладені обставини щодо податкової адреси відповідача із зазначенням відповідних доказів.

Так, зокрема, не викладені обставини щодо дотримання вимог податкового законодавства при надісланні відповідачу ОСОБА_1 податкових повідомлень-рішень від 16.04.2020 №   0032579-5433-0304, № 0032578-5433-0304 та від 03.03.2021 № 0052461-2404-0304, № 0052460-2404-0304 та податкової вимоги від 27.10.2020 №  5343-13 на адресу АДРЕСА_1 щодо якої не надано суду доказів того, що вказана адреса є податковою адресою відповідача.

При цьому, суддя наголошує, що будь-які відомості щодо реєстрації та проживання відповідача на території Волинської області станом на день винесення вказаних податкових повідомлень-рішень та податкової вимоги відсутні.

Згідно із частинами першою, другою   статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Отже, оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, її належить залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду: нової редакції позовної заяви, у якій викласти обставини щодо податкової адреси відповідача із зазначенням та наданням відповідних доказів; доказу надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії нової редакції позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу за його зареєстрованим місцем проживання.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя


УХВАЛИВ:


Позовну заяву Головного управління ДПС у Сумській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовну заяву і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.


Суддя                                                                                                  Р.С. Денисюк


  



                                                                                            

     






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація