ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 640/21968/21
УХВАЛА
03 листопада 2022 року м. Київ
Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі: судді-доповідача Аліменка В.О., суддів Безименної Н.В., Бєлової Л.В. розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про перехід у відкрите судове засідання по справі за апеляційною скаргою Прем`єр-міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 липня 2022 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Прем`єр-міністра України Шмигаль Дениса Анатолійовича, третя особа - Виконуючий обов`язки голови Державної служби України з питань геодезії, картогафії і кадастру Завадський Сергій Олександрович про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 липня 2022 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції, як таке, що ухвалено з порушенням норм матеріального права та прийняти нове, яким відмовити у задоволені позовних вимог повністю.
Ухвалами Шостого апеляційного адміністративного суду від 12.09.2022 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Прем`єр-міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 липня 2022 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Прем`єр-міністра України Шмигаль Дениса Анатолійовича, третя особа - Виконуючий обов`язки голови Державної служби України з питань геодезії, картогафії і кадастру Завадський Сергій Олександрович про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії та призначено розгляд справи, з урахуванням положень ст. 311 КАС України, у порядку письмового провадження.
28.10.2022 року на адресу Шостого апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання апелянта про здійснення апеляційного розгляду справи у відкритому судовому засіданні.
Розглянувши вказане клопотання колегія суддів дійшла наступного.
Згідно п.1 ч.1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів у разі відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю.
Відповідно до ч. 2 ст. 311 КАС України, якщо під час письмового провадження за наявними у справі матеріалами суд апеляційної інстанції дійде висновку про те, що справу необхідно розглядати у судовому засіданні, то він призначає її до апеляційного розгляду в судовому засіданні.
Відповідно до ч. 4 ст. 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі.
Так, на переконання суду апеляційної інстанції, для встановлення відповідності висновків суду першої інстанції фактичним обставинами справи, необхідно заслухати пояснення представників сторін у відкритому судовому засідання суду апеляційної інстанції.
Враховуючи викладене, під час розгляду даної справи в порядку письмового провадження з метою повного та об`єктивного розгляду справи, колегія суддів дійшла висновку про те, що справу необхідно розглядати у судовому засіданні.
Статтею 309 КАС передбачено, що у виняткових випадках апеляційний суд з урахуванням особливостей розгляду справи може продовжити строк розгляду справи.
Зважаючи на неможливість розгляду справи у строки, визначені ч. 1 ст. 309 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, вважає за необхідне продовжити строк розгляду справи.
Керуючись ст. 309, 311 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Клопотання Прем`єр-міністра України Шмигаль Дениса Анатолійовича про перехід у відкрите судове засідання - задовольнити
Продовжити строк розгляду справи за апеляційною скаргою Прем`єр-міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 липня 2022 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Прем`єр-міністра України Шмигаль Дениса Анатолійовича, третя особа - Виконуючий обов`язки голови Державної служби України з питань геодезії, картогафії і кадастру Завадський Сергій Олександрович про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії на строк достатній для всебічного та повного розгляду справи.
Призначити справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Прем`єр-міністра України Шмигаль Дениса Анатолійовича, третя особа - Виконуючий обов`язки голови Державної служби України з питань геодезії, картогафії і кадастру Завадський Сергій Олександрович про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії, у відкритому судовому засіданні на 29 листопада 2022 року о 11:10 год.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач В.О. Аліменко
Судді Н.В. Безименна
Л.В. Бєлова
- Номер:
- Опис: визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 640/21968/21
- Суд: Окружний адміністративний суд міста Києва
- Суддя: Аліменко Володимир Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.08.2021
- Дата етапу: 05.08.2021
- Номер: A/855/13597/22
- Опис: про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 640/21968/21
- Суд: Шостий апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Аліменко Володимир Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.08.2022
- Дата етапу: 11.08.2022
- Номер: К/990/7981/23
- Опис: про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 640/21968/21
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Аліменко Володимир Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.03.2023
- Дата етапу: 06.03.2023