ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
З ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПОЗОВУ
08 червня 2010 року Справа № 2а-2663/10/0870
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Щербак А.А.., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Запорізького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративний позов ОСОБА_1 до Приходько Олени Вікторівни – начальника відділу Держкомзему у Вільнянському районі Запорізької області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії.
Позивач, яка діє через представника – Доненко В.О. просить визнати дії відповідача протиправними по наданню неправдивої інформації, зобов`язати відповідача надати копію державного акту на право колективної власності на землю ЗП00034 сільськогосподарського підприємства «Таврія».
2 червня позивачем подано заява про зміну позовних вимог, позивач просить визнати дії відповідача протиправними по наданню неправдивої інформації, зобов`язати відповідача надати копію державного акту на право колективної власності на землю ЗП00034 сільськогосподарського підприємства «Таврія», визнати протиправним та скасувати акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 12 травня 2010р., визнати протиправним та скасувати №01-17/0319 від 23.04.2010р.
Разом заявою про уточнення позовних вимог подано заяву про забезпечення адміністративного позову, заявник просить
- Зупинити дію рішення відповідача – акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 12 травня 2010р.
- Зупинити дію рішення відповідача - №01-17/0319 від 23.04.2010р.
- Заборонити відповідачу вчиняти будь-які дії відносно земельної ділянки в контурі 534 загальною площею 1, 5 га. із земель сільськогосподарського підприємства «Таврія» Вільнянського району Запорізької області до вирішення питання по суті.
Згідно зі ст. 117 ч. 1 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень.
Вивчивши матеріали адміністративного позову та додані до нього документи суд приходить до висновку, що клопотання задоволенню не підлягає.
Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 12 травня 2010р., зупинити дію я кого просить позивач складено відносно ОСОБА_2 .
Позивачем по справі є ОСОБА_1 .
Позивачем не зазначено, яким чином, акт, складений відносно ОСОБА_2 стосується позивача та порушує її права, свободи та інтереси.
Щодо решти вимог, викладених в заяві про забезпечення адміністративного позову, то заявником не надано суду жодних доказів того, що невжиття заходів забезпечення адміністративного позову може заподіяти шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі.
Крім того, заява про забезпечення адміністративного позову стосується позовних вимог, викладених в заяві про зміну позовних вимог.
Дійсно, відповідно до ст. 51 КАС України позивач має право, зокрема, змінити підставу або предмет адміністративного позову.
Проте, питання про прийняття заяви про зміну позовних вимог судом не вирішено, а відтак суд вважає передчастним вирішувати питання про забезпечення позовних вимог, викладених в заяві про зміну позовних вимог.
З огляду на зазначене, заява про забезпечення адміністративного позову задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 117, 118, 160, 165 КАС України, -
ВСТАНОВИВ:
02 червня 2010 року Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом п`яти днів з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали) з подальшим поданням апеляційної скарга протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя А.А. Щербак