Судове рішення #481285143



Справа № 2- 4366

2010 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


03 вересня 2010 року м.        Білгород - Дністровський

Білгород - Дністровський міськрайонний суд Одеської області

у складі: головуючого - одноособово судді Лук`янчук О. В.

при секретарі - Чумаченко A.B.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Великомар`янівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,

Встановив:

Позивач звернувся до суду із позовом до відповідача про визнання права власності на спадкове майно, яке відкрилося після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 . Під час судового розгляду справи позивач уточнив позовні вимоги, вказує, що він являється спадкоємцем за заповітом спадщини яка відкрилася після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 та складається із: земельної частки (паю) у землі, яка перебуває у колективній власності КСГП «Красная Заря» розміром 7,20 в умовних кадастрових гектарах, без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості); земельної частки (паю) у землі, яка перебуває у колективній власності КСГП «Красная Заря» розміром 7,20 в умовних кадастрових гектарах, без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості); земельної ділянки, площею 7,84 га, яка розташована діл. АДРЕСА_1 , однак оформити свої спадкові права не зміг.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, згідно наданої на адресу суду письмової заяви, просить справу розглядати у його відсутність з позовом згоден у повному обсязі.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, ретельно дослідивши докази, які є в матеріалах справи, суд приходить до наступного .

У судовому засіданні встановлено, що на підставі рішення Білгород - Дністровського міськрайонного суду Одеської області №2-3193/2004 р. від 04.11.2004 року ОСОБА_3 передано право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСГП «Красная Заря» розміром 7,2 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), що підтверджується змінами, до сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ОД № 0271406.

На підставі рішення Білгород - Дністровського міськрайонного суду Одеської області №2-3193/2004 р. від 04.11.2004 року ОСОБА_3 передано право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСГП «Красная Заря» розміром 7,2 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), що підтверджується змінами, до сертифікату на право на земельну частку (пай) серії РН № 743735.

Згідно державного акту на право власності на земельну частку серії ОД № 004255, ОСОБА_3 є власником земельної ділянки площею 7,84 у межах згідно з планом, яка розташована діл. АДРЕСА_1 , цільове призначення (використання) земельної ділянки ведення товарного сільськогосподарського виробництва, акт зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010451500014.

За життя ОСОБА_2 склала заповіт, згідно якого все майно вона заповідала ОСОБА_1 .

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 померла.

Спадкоємцями за заповітом спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 є позивач.

Згідно ст. 1233 ЦК україни заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Ст. 1235 ЦК України передбачено, що заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.

Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. При цьому згідно ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяці, який починається з часу відкриття спадщини.

У встановлений законом строк позивач звернувся із заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини за заповітом, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 . Однак, свідоцтв про право на спадщину за заповітом отримано не було.

Дійсно, згідно довідки Білгород - Дністровської районної нотаріальної контори Одеської області від 26.08.2010 року № 1390/02-14, ОСОБА_1 12.05.2006 року звернувся із заявою про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , заява про прийняття спадщини зареєстрована 12.05.2006 року за № 381, спадкова справа до майна померлої ОСОБА_3 заведена за № 218/2006. Інших заяв про прийняття або відмову від спадщини до ДНК не надходило.

Таким чином, судом встановлено, що після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилася спадщина, яка складається із: земельної частки (паю) у землі, яка перебуває у колективній власності КСГП «Красная Заря» розміром 7,20 в умовних кадастрових гектарах, без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості); земельної частки (паю) у землі, яка перебуває у колективній власності КСГП «Красная Заря» розміром 7,20 в умовних кадастрових гектарах, без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості); земельної ділянки, площею 7,84 га, яка розташована діл. АДРЕСА_1 та позивач являється спадкоємцем за заповітом спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ч. 2 ст. 325 ЦК України фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.

Відповідно до ч. 1 ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 81 ЗК України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.

Згідно ст. 131 ЗК України передбачено, що громадяни України мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод.

Таким чином, суд враховуючи положення ст.ст.1268- 1270 ЦК України та приймаючи до уваги, те, що позивачем протягом встановленого законодавством строку подано заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини за заповітом на все спадкове майно до складу якого входять і земельні ділянки, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Великомар`янівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно обґрунтовані, доведені та такі, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст..ст. 325,328,1225,1261,1268,1270,1278 ЦК України, ст..ст. 81,131, ЗК України,ст..ст. 130,174,213-215 ЦПК України,суд,-

ВИРІШИВ:

Задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 до Великомар`янівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на: земельну

частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСГП «Красная Заря» розміром 7,2 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості),/відповідно до сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ОД № 0271406/; земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСГП «Красная Заря» розміром 7,2 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) /відповідно до сертифікату на право на земельну частку (пай) серії РН № 743735/; земельну ділянку площею 7,84 у межах згідно з планом, яка розташована діл. АДРЕСА_1 , цільове призначення (використання) земельної ділянки ведення товарного сільськогосподарського виробництва, акт зареєстровано в Книзі записів реєстрації державний актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010451500014 /відповідно до державного акту на право власності на земельну частку серії ОД № 004255/.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя:








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація