Судове рішення #4808185

 

 

    ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД   

           

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

15год. 50 хв.                                                           м. Черкаси

 

08 грудня  2008 р.

                                                Справа № 2-а-1087/08

 

 

 

 

За позовом   

фізичної особи-підприємця ОСОБА_1    

до

Головної державної інспекції на автомобільному транспорті   

про

скасування постанови  від 05.05.2008р № 042282 про застосування  фінансової санкції у розмірі 1 700грн.

 

 

 

Суддя Новікова Т.В.

 

                                    Секретар Шульга О.В.

 

  Судове засідання проведено за участю  представників сторін:

позивача  -    ОСОБА_2 (за дов. від ІНФОРМАЦІЯ_1 НОМЕР_1),                                                  

відповідача  - Пугач Людмили Миколаївни (за дов.Головної державної інспекції на автомобільному

                         транспорті  від 15.10.2008р.№ 41/1-8-3072п).

 

   Обставини справи:

 

      Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом від 05.11.2008р., в якій просить скасувати постанову начальника управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області від 05.05.2008р. №042282 про застосування фінансових санкцій  у розмірі 1700 грн.

      В обґрунтування своїх вимог  позивач, з посиланням на ст. 48 Закону України «Про  автомобільний транспорт» від 05.04.2001р. № 2344-ІІІ, Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом  Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства внутрішніх справ України від 05.06.2000р. № 124/345, не погодився з оспорюванню постановою від 05.05.2008р. №042282, за відсутності порушень з боку позивача.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги.   

Відповідач не погодився з позовними вимогами та надав до суду заперечення проти адміністративного позову від 05.05.2008р., яке мотивоване порушеннями позивача  вимог автомобільного законодавства під час надання послуг з перевезення вантажів, які полягають у відсутності належного оформлення у позивача документів визначених ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001р. № 2344-ІІІ. Зокрема, на думку відповідача ПП ОСОБА_1 за допомогою водія ОСОБА_3, який керував транспортним засобом ГАЗ 3307 д.н. НОМЕР_2 надавав послуги з перевезення вантажів без оформлення документів визначених  у вимогах ст. ст. 34, 48 Закону 2344-ІІІ та наказ МОЗ та МВС № 124/345 від 05.06.2000р.  

      Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

      На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 08.12.2008 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 15.12.2008, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

      Розглянувши подані прокурором та позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора та сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

 

ВСТАНОВИВ:

     ОСОБА_1, зареєстрований як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Черкаської міської ради 30.05.1996р.

     Територіальним управлінням Головної державної  інспекції на  автомобільному транспорті в Черкаській області ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснена перевірка транспортного засобу  ПП ОСОБА_1, в  результаті якої виявлено порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт та складено акт від ІНФОРМАЦІЯ_2 НОМЕР_3 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час  виконання  перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, і винесено постанову від 05.05.2008р. № 042282 про застосування фінансових санкцій у сумі 1700 грн. за підписом начальника територіального управління  в особі Прядко М.І. Перевіркою встановлено, що ПП ОСОБА_1 за допомогою водія ОСОБА_3, який керував транспортним засобом ГАЗ 3307 д.н. НОМЕР_2, надавав послуги з вантажних  перевезень без оформлення документів перелік яких визначений ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а  саме: неоформлена ліцензійна картка (відсутня), неоформлений дорожній лист, відсутній перед рейсовий медогляд водія. Позивач здійснював перевезення вантажів на території області (зокрема, бакалія, вода, пиво) за відсутності ліцензійної картки, відповідно до товарно-транспортної накладної від ІНФОРМАЦІЯ_2 НОМЕР_4. Перевезення  позивача здійснювалися для власних потреб  за відсутності в дорожньому листі штампа медпрацівника про проведення перед рейсового огляду водія  та  за відсутності ліцензійної картки, визначеного ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», наказу  Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства внутрішніх справ України від 05.06.2000р. №124/345.  Під час проведення перевірки державним інспектором здійснено відмітки  в подорожньому листі вантажного автомобіля НОМЕР_5, а саме: зазначено, що у позивача відсутня ліцензійна картка та відсутній перед рейсовий  медичний огляд.   Підставою для винесення даної постанови була рейдова перевірка держаними інспекторами ТУ ГАТІ в Черкаській області ІНФОРМАЦІЯ_2, в ході якої було зупинено та перевірено належний позивачу на праві власності автомобіль ГАЗ 3307 НОМЕР_2, керований водієм ОСОБА_3 та належність супровідних  документів.  

    Крім того, на адресу позивача направлено лист Територіального управління Головної державної  інспекції на  автомобільному транспорті в Черкаській області від 08.05.2008р. № 042282, в якому повідомлялося, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт позивачеві у 15-денний термін необхідно сплатити фінансові санкції з дня одержання постанови  відповідача  та пред'явлення  квитанції  про  її  сплату.      

     З врахуванням зазначеного, суд дійшов  висновку про відсутність правових підстав для задоволення  адміністративного позову з огляду на таке.

     Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

     Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 23.02.2006р. № 3492-ІV (далі - Закон № 3492-ІV),  центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

      Головна державна інспекція на автомобільному транспорті згідно ст. 6 Закону  № 3492-ІV, є урядовим органом державного управління у складі Міністерства транспорту  та зв'язку і згідно покладених завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування. Територіальні управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях є структурними підрозділами Головної державної інспекції на автомобільному транспорті.

     Законом України «Про автомобільний транспорт» №3492-ІV та п.145 Правил, передбачено, що автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та вантажів, забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут, забезпечити проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв (ст.34).      

       Відповідно до вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» (ст.34),   автомобільний перевізник повинен:

       виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів;

      утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону;

      забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут;

      забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв;

     організувати проведення періодичного навчання водіїв методам надання першої медичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод;

     забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства;

     забезпечувати проведення стажування та інструктажу водіїв у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань автомобільного транспорту;

     забезпечувати безпеку дорожнього руху.

      Отже, наявність дорожнього листа з відміткою лікаря про перед рейсовий медичний огляд є обов'язковим документом, який повинен бути  у водія.      

     Відповідно до ст.48 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» від 23.02.2006р. № 3492-ІV, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, а також документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення, зокрема, для фізичної особи щодо здійснення вантажних перевезень для власних потреб повинні бути:

     для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

     для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

      Відповідно до п.5.1. наказу Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства внутрішніх справ України від 05.06.2000р. № 124/345 «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» щозмінний передрейсовий медичний огляд проводиться для водіїв транспортних засобів до їх виїзду на зміну. Результат проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичного огляду фіксується в журналі щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв, після чого в шляховому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом. На момент перевірки посадовими особами відповідача, дорожній лист не був належним чином оформлений, а саме відсутня відмітка лікаря про передрейсовий медичний огляд водія.

     Крім того, до переліку документів передбачених для автомобільного самозайнятого перевізника належать: ліцензія, ліцензійна картка, посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, сервісна книжка, медична довідка (ст. 39 , 48 Закону №  3492-ІV).  

     Крім того, згідно п. 11.1. наказу Міністерства транспорту України від 14.10.1997р. № 363 «Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» дорожній лист вантажного автомобіля є одним із основних документів на перевезення вантажів. Дорожній лист вантажного автомобіля згідно п. 11.3. даних правил є документом, без якого перевезення вантажів не допускається.

       Як вбачається  зі змісту подорожнього листа НОМЕР_5  вантажного автомобіля ГАЗ 3307 НОМЕР_6 позивача від 01.04.2008р. по 01.05.2008р., державним інспектором здійснено напис в «Особливих відмітках» від ІНФОРМАЦІЯ_2 НОМЕР_3  про відсутність ліцензійної картки та  відсутній перед рейсовий медогляд водія, аналогічний висновок  міститься і в акті від ІНФОРМАЦІЯ_2 НОМЕР_3.

      Отже, судом встановлено, порушення позивачем  вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме  відсутність ліцензійної  картки та  відмітки про перед рейсовий медичний огляд водія, тому згідно  ст. 60 Закону № 2344-ІІІ відповідачем  до автомобільного перевізника  ПП ОСОБА_1  правомірно  застосовано фінансову санкцію у розмірі  1 700 грн.00коп.

      Враховуючи порушення позивачем  вимог законодавства  про автомобільний транспорт, суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що не підлягають задоволенню.

     Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

     Доказів, які б спростовували доводи відповідача, позивач суду не надав.

     Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Черкаський окружний адміністративний суд, -

                                                                     

ПОСТАНОВИВ:

 

     У задоволенні адміністративного позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)  до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (01135, м. Київ, пр-т Перемоги, 14) про скасування постанови начальника управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області від 05.05.2008р. № 042282 щодо застосування фінансових санкцій у розмірі  1700грн., відмовити.

       Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

     Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя                                                                                                               Т.В. Новікова

 

 

   

     

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація