Судове рішення #4805047

 

 

  

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

справа №2а-7301/2008

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                                                                                                  

22 грудня  2008 року         Львівський окружний адміністративний суд у складі:

 

головуючої-судді                                                                 Потабенко В.А.

при секретарі судового засідання                                         Білас Ю.Ю.

 

з участю представника  відповідача  - ОСОБА_4,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про спонукання до вчинення дій,  

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просять зобов'язати відділ ОСОБА_3 зареєструвати їх дитину - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження з пропуском строку.

В обґрунтування своїх вимог покликаються на те, що ОСОБА_1, перебуваючи в шлюбі з ОСОБА_6 народила ІНФОРМАЦІЯ_1 року сина ОСОБА_7. Батьком дитини є ОСОБА_2. Дитина у встановлений законодавством місячний строк не була зареєстрована в органах ОСОБА_3  В жовтні 2008 року позивачі звернулись до відділу ОСОБА_3 з заявою про реєстрацію дитини, однак, їм було відмовлено з тих підстав, що неможливо встановити походження дитини від ОСОБА_1 та ОСОБА_2 В даний час позивачам, які вже перебувають в зареєстрованому шлюбі, необхідно виготовити свідоцтво про народження сина. Оскільки позивачі вважають відмову відповідача неправомірною, вони змушені звернутись до суду з відповідним позовом.

    В судовому засіданні позивачі  позов підтримали повністю, покликаючись на викладені в ньому обставини.  

В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечила, пояснила, що в даний час для реєстрації народження дитини з пропуском строку необхідно в судовому порядку встановити факт, що має юридичне значення, а саме: факт походження дитини чоловічої статі, народженої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, від ОСОБА_1. В поза судовому порядку такий факт встановити неможливо, оскільки для цього бракує документів. Як тільки буде встановлено такий факт, відділ ОСОБА_3 одразу зареєструє дитину з пропуском строку.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та надані докази, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд прийшов до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.  

Як вбачається з пояснень позивачів даними в судовому засіданні  ОСОБА_1  (дівоче прізвище  ІНФОРМАЦІЯ_3) ІНФОРМАЦІЯ_2 року зареєструвала шлюб із ОСОБА_6. Однак перебуваючи фактично у шлюбних відносинах із ОСОБА_2 в ІНФОРМАЦІЯ_1 року народила дитину. В квітні 1998 року шлюб між позивачкою та ОСОБА_6 розірвано. 29.09.2006 року ІНФОРМАЦІЯ_3 Л.М. зареєструвала шлюб із ОСОБА_2, який зі слів позивачів  є батьком  дитини - ОСОБА_5, однак в судовому порядку даний факт не був встановлений.

Відповідно до ст.125 Сімейного кодексу України якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою,  походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.  

В матеріалах справи знаходиться довідка про народження №1759, видана Тернопільською міською лікарнею №2 від 11.12.1997 року /а.с.8/, в якій вказано, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народила хлопчика. Однак на момент народження дитини позивачка  перебувала в зареєстрованому шлюбі та носила прізвище ІНФОРМАЦІЯ_4 (дівоче ІНФОРМАЦІЯ_3), а не ІНФОРМАЦІЯ_5.

    Відділ реєстрації актів цивільного стану Бродівського районного управління юстиції Львівської області, керуючись положеннями сімейного законодавства та Положенням про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, правомірно    відмовив позивачці у реєстрації народження дитини із пропуском строку, оскільки остання не подала необхідні правовстановлюючі документи про походження дитини  (належну медичну довідку, рішення суду про визнання материнства).

Відтак, суд вважає, що у зв'язку із  вищенаведеним позивачам у задоволенні позову слід відмовити за безпідставністю позовних вимог.

На підставі ст.ст. 122, 125  Сімейного Кодексу України, Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затв. Наказом Міністерства юстиції України та керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 71, 158, 159, 160, 161, 163, 167 КАС України, суд -  

 

П О С Т А Н О В И В :

 

у задоволенні позову відмовити за безпідставністю.

 Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

            Суддя                           Потабенко В.А.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація