Судове рішення #4801441
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

 

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

 

ПОСТАНОВА

Іменем України

 

23.02.09

Справа №2а-9727/08/10

 

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:головуючого судді Кудряшової А.М. ,

при секретарі Дерюшковій І.А.,

за участю

позивача - ОСОБА_1;

представника відповідача -ОСОБА_3

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу 

за позовом   ОСОБА_1

до   ОСОБА_2             

про внесення змін до актового запису,

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом з вимогами до відповідача про визнання незаконною відмову відповідача у видачі довідки щодо зміни позивачу прізвища та зобов'язання ОСОБА_2 видати довідку про те, що 20 вересня 1975 року після реєстрації шлюбу позивачка змінила дошлюбне прізвище "ІНФОРМАЦІЯ_1" на прізвище чоловіка "ІНФОРМАЦІЯ_2", а після розірвання шлюбу - 13 вересня 1977 року знову змінила прізвище на дошлюбне - "ІНФОРМАЦІЯ_1".

Позовні вимоги мотивовані тим, що у актовому запису № 181, складеному 20 вересня 1975 року Гвардійською селищною радою Сімферопольського району Кримської області помилково вказано, що позивачка після укладення шлюбу з ОСОБА_4залишила своє дошлюбне прізвище "ІНФОРМАЦІЯ_1", тому позивачці 27 червня 2008 року Відділом  реєстрації актів цивільного стану Сімферопольського районного управління юстиції АР Крим відмовлено у внесенні змін в дану актову запис з підстав відсутності заяви про реєстрацію шлюбу. Позивачка, посилаючись на те, що у свідоцтві про розірвання шлюбу І-АП № 327756 від 13 вересня 1977 року вказано, що шлюб розривається між громадянином ОСОБА_4і громадянкою ОСОБА_5, а також про присвоєння після розірвання шлюбу громадянки ОСОБА_5 прізвища "ІНФОРМАЦІЯ_1" просить позовні вимоги задовольнити.

У судовому засіданні, яке відбулось 23.02.2009 року, позивачка уточнила позовні вимоги та просила суд внести зміни до актового запису про шлюб № 181 від 20.09.1975 року, який зроблено Гвардійською селищною радою Сімферопольського району Кримської області, змінивши прізвище після укладення шлюбу з "ІНФОРМАЦІЯ_1" на "ІНФОРМАЦІЯ_2" та зобов'язатиОСОБА_2 внести вказані зміни.

Представник відповідача вважав, що уточненні позовні вимоги позивача є обґрунтованими, оскільки із наданих позивачкою документів вбачається, що у свідоцтві про розірвання шлюбу та у актовому запису про реєстрацію цього шлюбу вказані різни прізвища позивача, але у зв'язку з тим, що заява на реєстрацію шлюбу не збереглась, у зв'язку з закінченням строку зберігання, встановити де була допущена помилка у свідоцтві про розірвання шлюбу або в актовому запису неможливо.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено, що між позивачкою - ОСОБА_1 та ОСОБА_4 20 вересня 1975 року укладений шлюб, який зареєстрований Гвардійською селищною радою Сімферопольського району Кримської області у книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблений відповідний актовий запис № 181 від 20.09.1975 року у якому вказано прізвище позивачки після укладення шлюбу з громадянином ОСОБА_4як дошлюбне прізвище - "ІНФОРМАЦІЯ_1".

Із інших матеріалів справи вбачається, що у трудовій книжці, виданої на ім'я позивача, маються відповідні відмітки про зміну прізвища позивача у зв'язку з реєстрацію шлюбу з ОСОБА_4(а.с.6) та відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу серії І-АП № 327756  13 вересня 1977 року був розірваний шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_1, а після розірвання шлюбу жінки присвоєно прізвище - "ІНФОРМАЦІЯ_1" (а.с.5).

Як встановлено у судовому засіданні позивачка звернулась до ОСОБА_2 з заявою про внесення змін до актового запису про реєстрацію її шлюбу з ОСОБА_4 за № 181 від 20 вересня 1975 року, складеного Гвардійською селищною радою Сімферопольського району Кримської області, у частині зміни прізвища дружини з "ІНФОРМАЦІЯ_1" на "ІНФОРМАЦІЯ_2".

У відповідності до п. 2.4. Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 26.09.2002 року № 86/5, Разом із заявою про внесення змін до актових записів цивільного стану заявниками подаються:

- паспорт або паспортний документ;

- свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні;

- інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

На підтвердження достовірності представлених заявником документів про реєстрацію актів цивільного стану відділом реєстрації актів цивільного стану додаються до матеріалів справи копії відповідних актових записів цивільного стану або витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому.

Якщо актовий запис цивільного стану, до якого потрібно внести зміни, міститься в іншому відділі реєстрації актів цивільного стану України, то відділ реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву, затребує копію цього запису.

У разі відсутності (втрати) актового запису, до якого необхідно внести зміни, або неможливості внесення змін до актового запису, що складений за межами України, розв'язання питання можливе тільки після поновлення втраченого актового запису відповідно до пункту 3.13 цього Положення.

Пунктом 2.8. Положення передбачено, що на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін, доповнень до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

ОСОБА_2 27 червня 2008 року позивачу був наданий висновок про неможливість внести зміни до актового запису про шлюб № 181 від 20.09.1975 року, складеного Гвардійською селищною радою Сімферопольського району Кримської області, у частині зміни прізвища дружини після реєстрації шлюбу з "ІНФОРМАЦІЯ_1" на "ІНФОРМАЦІЯ_2" у зв'язку з розбіжностями у документах, які знаходяться у справі, а саме: у документах пред'явлених заявницею та у актовому запису про шлюб № 181 від 20.09.1975 року маються розбіжності в її прізвищах після реєстрації шлюбу. Так, у свідоцтві про розірвання шлюбу серії І-АП № 327756 від 13.09.1977р., оформленим ЗАГСом Сімферопольського району, та трудової книжці позивачки вказано про зміну її прізвища після реєстрації шлюбу з громадянином ОСОБА_4як "ІНФОРМАЦІЯ_2", а в актовому запису вказано, що після реєстрації шлюбу позивач залишила дошлюбне прізвище - "ІНФОРМАЦІЯ_1". При цьому у зв'язку з закінченням терміну зберігання заява про реєстрацію шлюбу не збереглась, тому встановити документ у якому допущена помилка не виникло можливості.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що  органи державної влади та органи місцевого самоврядування  зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органу власних повноважень суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб'єкта, встановлюючи чи  прийняті (вчинені) ним  рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.     

Аналізуючи сукупність досліджених доказів, виходячи із того, що за наявними у справі документами підтверджується, що під час шлюбу із ОСОБА_4 позивач мала прізвище "ІНФОРМАЦІЯ_2" у зв'язку з чим були зроблені відповідні відмітки у її трудовій книжці, та із свідоцтва про розірвання шлюбу вбачається, що шлюб був розірваний між подружжями "ІНФОРМАЦІЯ_2" і після реєстрації розірвання шлюбу позивач змінила прізвище на дошлюбне - "ІНФОРМАЦІЯ_1", тому суд доході до висновку, що при реєстрації шлюбу позивача із ОСОБА_4 органом реєстрації - Гвардійською селищною радою Сімферопольського району Кримської області допущена помилки в частині зазначення прізвища дружини після реєстрації шлюбу як "ІНФОРМАЦІЯ_1" замість "ІНФОРМАЦІЯ_2".  За таких обставин, враховуючі пояснення представника відповідача, який на підставі досліджених документів, не виключав можливості допущення помилки органом реєстрації шлюбу у записі прізвища позивача, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Під час судового засідання, яке відбулось 23 лютого 2009 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови, у повному обсязі постанову складено 28 лютого 2009 року.

Керуючись ст.ст. 98, 160-163, 167 КАС України, суд 

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Внести зміни до актового запису про шлюб № 181 від 20 вересня 1975 року, який зроблений Гвардійською селищною радою Сімферопольського району Кримської області, змінивши у графі "прізвище дружини після укладення шлюбу" з ІНФОРМАЦІЯ_1наІНФОРМАЦІЯ_2.

Зобов'язатиОСОБА_2 внести вказані зміни. 

 Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського адміністративного апеляційного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

 

Суддя                                                                Кудряшова А.М.

 

          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація